Jelenlegi hely

Három színpadon dübörög a Sétatér Fesztivál

Több mint 40 program, köztük Pély Barna, Tompos Kátya és Geszti Péter koncertje várja a Sétatér Fesztivál résztvevőit június 8–18. között a pécsi Sétatéren. A Zsolnay Örökségkezelő NKft. által szervezett ingyenes fesztiválról idén sem hiányozhatnak a kézműves kitelepülők, valamint a széles bor- és gasztrokínálat.

A fesztivál csaknem húsz éve a régió borászatának, gasztronómiájának és kultúrájának „közönségtalálkozója”, ahol idén körülbelül 30 kitelepülő kínálja portékáit tizenegy napon át. A koncertek mellett papírszínház, kézműves foglalkozások, könyvvásár és interaktív gyerekműsor is várja az érdeklődőket.

- Nagy hagyománya van már Pécsett a Sétatér Fesztiválnak, ezért arra törekedtünk, hogy megőrizzük a mindenki által szeretett „Sétateres” hangulatot. Ugyanakkor fejlesztettünk is rajta: az idei év újdonsága, hogy immár három színpadon váltják egymást a jobbnál jobb fellépők, így biztosan mindenki talál neki tetszőt – mondta el Vincze Balázs, a Zsolnay Örökségkezelő NKft. ügyvezetője.

A Sétatér színpadon láthatók a legismertebb előadók, mint Tompos Kátya, aki otthonosan mozog a jazz, a pop és a világzene világában is. Geszti Péter bemutatja Létvágy című, legújabb albumát. A rapper-szövegíró lemeze azoknak szól, akik szeretik a Rapülőket és a Jazz+Azt, hiszen az új dalok sokszor visszaidézik a korábbi hangulatot, új köntösbe bújtatva. Pély Barna a B The First nevű formációjával érkezik Pécsre és koncertet ad a Hot Jazz Band is, amely a hazai jazz-zenekarok közül elsőként részesült a legmagasabb állami kitüntetésben, a Kossuth-díjban.

Az Akusztik színpadon elsősorban akusztikus produkciókat láthat a közönség, a Rózsakert és a Kioszk között felállított KioXínpadon pedig bemutatkozik többek között Szeder és Mörk, de itt látható majd a Holló Együttes vásári komédiát idéző, interaktív gyerekműsora is.

A fesztiválhoz csatlakozott a Csorba Győző Könyvtár, az Ünnepi Könyvhét alkalmából több programmal, három helyszínen várják a könyvek szerelmeseit. A programsorozat egyik helyszíne a sétatéri Kioszk terasz (KönyvTerasz), ahol pécsi szerzőkkel találkozhatnak az olvasók. A Belvárosi Fiókkönyvtár előtt könyvkiadók, könyvesboltok várják majd az olvasókat, illetve a már hagyományosnak mondható Retro Könyvvásár is kinyit a Belvárosi Fiókkönyvtár udvarában.

Részletes program: http://www.pecsprogram.hu/program/Setater_Fesztival_2017

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Válogatott segítség a nehéz napokra – válassz könyvet pszichológusi ajánlással

Válogatott segítség a nehéz napokra – válassz könyvet pszichológusi ajánlással

Egyre többen keresnek kapaszkodót a hétköznapi stressz, a bizonytalanság, a szülői kihívások vagy akár a belső feszültségek feldolgozásához – legyen az egy jó könyv, egy segítő társasjáték, ilyenkor jól jön egy megbízható forrás, ahol valódi szakértelemmel válogatták össze az ajánlatokat. Mostantól ilyen hely a Mindwell Pszichológiai Webshop is.
Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Az Élmény és Szakértelem Alapítvány idén is május 8-án rendezi meg a Magyar Fagylalt Napját. A csatlakozott cukrászdák és fagylaltozók 50%-os akció keretében várják a fagyi szerelmeseit. A kedvezményes fagyiár legalább 4 különböző fagylaltízre és az ezekből vásárolt összes gombócra vonatkozik.
Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.
A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

A digitalizáció változásával az agyunk is jelentősen változott

Nálatok sem csúszik le a kötelező olvasmány, mint kerék az olajos lejtőn? Nem véletlen! Megváltozott a gyerekeink agya a miénkhez képest: nem is egy területen és nem is keveset. Csak az elvárások nem változtak. 
Ugrás az oldal tetejére