Jelenlegi hely

Hordozóeszközzel ingyen a pécsi buszokon?

Rajtad is múlik! címmel új szolgáltatás indult a Pécsimamin: első alkalommal az anyukák ingyenes utazásával kapcsolatos javaslatról mondhatod el a véleményedet!

Ha kellő számú szavazat érkezik, megmutajuk az eredményt a helyi döntéshozóknak, ezzel hívva fel a figyelmüket arra, hogy egy gyermekével otthon lévő (és nem kereső) anyuka számára a buszozás nem csak körülményes, de igen drága is. Megnézem a szavazást!

A javaslat praktikus okokból a babahordozásra alkalmas eszközökre épít. A hordozás mellett döntő anyukák azonban nem csak praktikus okokból választják a gyermekkel való közlekedés ilyen formáját. Nem hordozó anyukaként érdekes volt elolvasni a következő cikket,  babahordozásról pro és kontra:
 
A gyereknevelés egy megosztó téma: az egyik anyuka esküszik egy bizonyos megoldásra, a másik azonban arról hallani sem akar. Nincs ez másként a babahordozás esetében sem: vannak hordozókendő-pártiak, és vannak ellenzők. És mint kiderült, van, akinek a legfőbb ellenérve pusztán ennyi: nem érzi magát elég csinosnak a kendővel.
 
 
Babahordozás pro és kontra
 
Amikor megszületik a kisbaba, ösztönös - és ekkor még teljesen elfogadott is - hogy az anya a nap javarészében a karjában tartja, babusgatja. A szoptatás (és utána a büfiztetés) is sok időt vesz még ilyenkor igénybe. Ha az újszülött sír, teljesen természetes, hogy felvesszük. Aztán cseperedik a baba, és a legtöbb anya elkezd aggódni, hogy nem kényezteti-e el túlságosan, ha túl gyakran veszi fel.
 
Ekkor jönnek a gondok.
 
„Ha leteszem, azonnal sír"
- anyukák sokszor mondják, hogy a kisbaba, amint vízszintesbe kerül, rázendít. -
 
„De nem tarthatom egész nap a kezemben"
- teszik hozzá kétségbeesve.
 
Miért nem?
 
Honnan ered egyáltalán az a nézet, hogy a gyereknek el kell lennie szépen csendesen a járókában, vagy a babakocsiban, és hogy egyedül kell aludnia (ráadásul nyikkanás nélkül át kell aludnia az éjszakát), ellenben, ha állandóan a karunkban tartjuk, elkényeztetjük?

Miért tudott elterjedni az a felfogás, hogy a babát le kell szoktatni arról az amúgy természetesnek mutatkozó igényéről, hogy az anyukájával legyen?
 
És miért vált elfogadottá, hogy egy teljesen gyámoltalan kis lénynek a kétségbeesett segélyhívására ne reagáljunk, sírni hagyjuk; és olyasmire trenírozzuk, ami tőle még ebben az életkorban nem várható el?
 
A babahordozás-pártiak szerint a kisbabák elemi szükséglete a testi közelség. Kattints ide a folytatáshoz 
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Mobilvilág…

Mobilvilág…

A minap egy nagymamával beszélgettem, aki némi felindultsággal, de talán inkább fásultsággal osztotta meg a következő történetet velem:
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Ugrás az oldal tetejére