Jelenlegi hely

Misina Néptáncegyüttes: nem alkalmi táncház, folyamatos alkotómunka!

A Misina Néptáncegyüttesben a művészeti nevelés az egyesületi tagok tudatos döntése eredményeként nem iskolakeretek között, hanem független, civil fenntartásban folyik, elsősorban a KÖZÖSSÉGRE fókuszálva, annak alkotó-erejéből építkezve. 

Misina Néptáncegyüttes és Táncszínház    

Ugyanakkor a fenntartó egyesület és a táncműhely munkatársai és önkéntesei kivétel nélkül szakirányban felsőfokon képzett szakemberek, végzettségük mellé sokéves pedagógusi, és kulturális szervezői tapasztalat párosul.

A Misinában a siker elsődleges mércéje nem a verseny-, és teljesítmény-halmozás, hanem a közösen létrehozott és megélt élmény, amelybe a tagokon kívüli érdeklődők is bevonhatóak. A táncműhely a tánctechnikai fejlődés mellett kiemelten fontosnak tartja az érzelmi műveltséget, a művelődéstörténeti, művészeti tájékozottságot és nyitottságot.

Várjuk a csatlakozó táncosokat együttesünkbe!

Fontos tudni, hogy az együttes foglalkozásai nem alkalmi táncházak, játszóházak.

Közösségépítési folyamat, alkotómunka zajlik, amely rendszeres jelenlétet feltételez. Szeptember próbahónap a frissen csatlakozó táncosok részére: a próbák nyilvánosak. A későbbiekben a próba a szülők jelenléte nélkül zajlik, a csoportok összetétele nem egyetlen alkalom, hanem egy folyamat eredményeként alakul ki.  A gyermekcsoportok nem iskolakeretek között működnek, ezért külön "felvételi" sincs, adott esetben testvérek, barátok is táncolhatnak együtt.

A együttes közösségeihez a csatlakozási lehetőség folyamatos, jelentkezés a csoportvezetőknél a próbákon, vagy előzetesen telefonon + 36 20 9 137 370/ 72 240 280

Részletes információ a csoportok saját oldalán: a kihelyezett óvodai-iskolai foglalkozásokon, illetve az együttes önálló csoportjaiban: Aprók (óvodások), Kiscsikók ( kisiskolások), Csikók (iskolások- felső tagozat)Junior (középiskolások), Felnőttek,Szenior (szülők, pedagógusok, volt táncosok).

Cím: (próbahelyszín): Mecsekaljai Iskola (7633 Pécs, Bánki D.u.2 - északi bejárat)

Web: http://www.misinadance.hu/

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére