Jelenlegi hely

Munkám visszavár - pályázati felhívás

Nevezd be munkáltatódat a GYES-ről, GYED-ről és GYET-ről visszatérő szülőket  „Visszafogadó munkahely díj”-ra.

„Mi lenne, ha a szülés után ott folytathatnám a munkát, ahol abbahagytam?” – kérdezi Nóra a JÓL-LÉT Alapítvány filmjének várandós főszereplője, aki szülés utáni munkavállalási lehetőségeit mérlegeli.

 

 


Ismerős az élethelyzet?

Ha Veled megtörtént, hogy GYES, GYED, GYET után könnyedén fogadtak vissza régi állásodba illetve zökkenőmentesen tudtál beilleszkedni új munkahelyeden, akkor ezt írd meg nekünk! Történeteddel már be is nevezted munkahelyedet a „Visszafogadó munkahely díj”-ra.

Pályázatunk célja, hogy bemutassuk azokat a munkahelyeket, amelyeknél a visszafoglalkoztatás nem probléma, valóban örülnek annak, ha a korábban már jól teljesítő kollégájuk a gyermekvállalást követően is náluk folytatja pályafutását, vagy nyitottak a kisgyermekes munkavállalók foglalkoztatására. Tapasztalataikkal más vállalatokat is segíthetnek abban, hogy hátat fordítva a sztereotípiáknak segítsék az anyák munkába való visszatérését

Amennyiben munkahelyed atipikus foglalkoztatási forma biztosításával segítette beilleszkedésedet, azt feltétlenül írd bele a történetedbe, hiszen így példát találhatunk olyan vállalatokra, cégekre is, amelyeknél a részmunkaidő, rugalmas- vagy távmunka, vagy akár job-sharing megoldás kitűnően működik a GYES-ről, GYED-ről, GYET-ről visszatérő munkavállalók számára.

A munkáltatókra beérkező nevezések értékelési szempontjai között figyelembe vesszük az adott munkáltatóra leadott szavazatok számát, az intézkedések minőségét – a munkáltató lehetőségeinek figyelembe vételével. A díjak odaítélése során a munkáltatók valós lehetőségeiből indulunk ki, ennek megfelelően a munkavállalóval való konstruktív együttműködésben, az esetlegesen fellépő nehézségeket is sikeresen kezelő törekvéseket és jó gyakorlatokat megvalósító, a GYES-ről, GYED-ről GYET-ről visszatérő munkavállalóit megbecsülő munkáltatókat díjazzuk. Ezért kérjük, a pályázókat a valódi erőfeszítések, a fellépő nehézségek megfogalmazására is, hiszen ezek megoldása is jó gyakorlat lehet a munkáltatók számára.

A pályázat eredményeként két kategóriában osztunk díjat:
 

Legnépszerűbb visszafogadó munkahely díj
 

Az a munkahely kapja meg a címet, amelyről a legtöbb visszatérő szülő (anya és apa) írta meg pozitív történetét.
 

Legelkötelezettebb visszafogadó munkahely díj
 

Ezt a címet az a munkahely kapja, amelynél – méretből vagy tevékenységből adódóan – kevés vagy egy visszafoglalkoztatott anya tud pályázni, mégis a történetből kiderül, hogy a munkaadó mindent megtett annak érdekében, hogy visszatérő munkavállaló számára megfelelő feltételeket és lehetőségeket tudjon biztosítani.

A díj egyben egy presztízsértékű megbecsülés, amely az álláshirdetésekben, a munkáltatói kommunikációban megjeleníthető érték.

A nevezést a munkavállalók adhatják be online nevezési lapon 2013. június 18-ig, amely az alábbi linken elérhető:
 

Munkám visszavár – nevezési lap

További információ kérhető:  Szokoli Bernadett, marketing@jol-let.com email címen.

A pályázat eredményének kihirdetésére és az ünnepélyes díjátadásra a JÓL-LÉT Alapítvány Befogadó munkahelyi gyakorlatok című konferenciáján kerül sor 2013. június 25-én sajtótájékoztató keretében.

Mert a nők sikeres munkaerő-piaci visszatérése közös ügy – mutassuk meg, hogy fontos.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?
Ugrás az oldal tetejére