Jelenlegi hely

Nyáron is lesz nyitva óvoda és bölcsőde

Minden városrészben van ügyeletes intézmény, ahol fogadják a gyerekeket.

Minden évben felmerül a kérdés, vajon nyáron mire kötelezi a törvény az óvodákat, bölcsődéket? Nyitva kell tartaniuk vagy sem? Ezt tisztázandó felkerestük a pécsi önkormányzatot, ahol a következő tájékoztatást kaptuk. A Kulturális és Köznevelési Bizottság döntése értelmében minden óvoda négy hetet tart zárva. Ezzel párhuzamosan azonban a nyár folyamán minden városrészben lesz nyitva tartó óvoda, ahol fogadják az óvodai ellátást igénylő gyermekeket. Bár ez azt jelenti, hogy nem minden gyerek mehet a saját óvodájába, mindig lesz intézmény, amelyik nyitva tart. Az önkormányzaton hangsúlyozták, szükség van a nyári zárvatartásra, ugyanis ez idő alatt végzik a kisebb felújítási munkálatokat, a nagytakarítást és a fertőtlenítést, valamint a játékok szabványossági felülvizsgálatát és javítását is. A felújított óvodák költözése is ekkor zajlik majd.

Hasonló a helyzet a bölcsődékben is. A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló törvény értelmében a bölcsőde nyári nyitvatartási rendjét a fenntartó hagyja jóvá. A fenntartó a bölcsődei szünet idejére a szülő kérésére gondoskodhat a gyermek intézményi gondozásának megszervezéséről. Így tett a Kisgyermek Szociális Intézmények Igazgatósága is: a bölcsődék nyári zárásának időpontja a szülők körében végzett felmérés alapján, és a bölcsődékkel közös épületben működő óvodákkal egyeztetve történt. Eszerint a nyári leállás idején városrészenként egy-egy működő bölcsődével biztosítják az ellátást.

Pécsett egyébként az önkormányzat által fenntartott óvodákba jelenleg 3803 óvodás jár, a következő nevelési évre pedig 3758 gyereket írattak be. Ennél többet is tudnának fogadni, hiszen az óvodai férőhelyek száma 4096, míg a bölcsődéké 786 fő.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Egyre több ismerősöm említi, hogy nem alszik jól, fáradt, türelmetlenebb, rosszabbul koncentrál, nem halad olyan gyorsan a napi feladatokkal. Ijesztőbb, hogy tinédzser gyerekeim ugyanezzel küzdenek időnként.
Jó napot…

Jó napot…

Talán a legalapabb köszönési forma egy ember életében a címben szereplő formula, hiszen a találkozásaink túlnyomórészt ebben a napszakban történnek meg. Köszönés…
Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

A technológia fejlődése minden korban befolyásolta az emberek életvitelét, szokásait. Napjainkban a világháló játszik jelentős szerepet életünkben. El kell ismerni az Internet gazdag információforrás, széleskörű a felhasználhatósága. Azonban egyre több tudományos bizonyíték mutat arra, hogy a túlzott használata a droghoz hasonlóan függőséget alakíthat ki.
A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin közkedvelt szabadtéri eszköz, azonban azt szem előtt kell tartani, hogy nem játék, hanem akrobatikus sportszer. A nem megfelelő használata sok balesetet okozhat.
Ugrás az oldal tetejére