Jelenlegi hely

Óvoda, sajátos hangsúlyokkal

Hogyan tekint egy keresztyén óvoda a gyermekre? Mik a legfőbb célkitűzései? Mit tart legfontosabb feladatainak? A Kishajó Baptista Óvoda a pedagógiai programjában fogalmazta meg ezekre a kérdésekre a válaszait.

A gyermek Isten ajándéka

„Az Úr ajándéka a gyermek.” (Zsoltárok könyve 127,3) – vallja ez a program a Biblia szavaival. A keresztyén óvónő a gyermekre úgy tekint, mint akit Isten egyedinek alkotott, akit szeret, akivel jó terve van. A gyermekek mindennap változatos élményeket szereznek saját tapasztalataik által magukról, társaikról, a közösségről, az őket körülvevő világról. Az óvoda szeretné, ha a keresztyén hitből is meríthetnének a gyermekek élményeket.

 

Egy fotó az öltözőszekrényekről

Bibliai értékek átadása

Az óvoda nevelési programjának egyik fő törekvése, hogy a gyermekek megtapasztalják, mit jelent keresztyén világszemlélettel élni (istenhit, feltétel nélküli szeretet, megbocsátás, bűnrendezés). Az óvoda munkatársainak meggyőződése és tapasztalata szerint ezek az értékek adhatnak olyan mintát a gyermekeknek, amelyre nézve szilárd alappal rendelkező, kiegyensúlyozott, boldog, reményteljes életet építhetnek majd fel.

Ezeket az értékeket a bibliai igazságok megismertetésével kívánják átadni a nevelők személyes életpéldáján, a szokás- és szabályrendszer kialakításán, a program tartalmi részének szemléletmódján és a bibliai történeteken keresztül, a nevelés eszközeivel. Ennek eszközei: bibliai történetek feldolgozása, rövid bibliaversek tanítása, imádságra tanítás, keresztyén énekek, mondókák közös tanulása. Az ünnepek feldolgozása is fontos szerepet kap ebben.

Az óvodai munka igen sokrétű

A fentieken kívül számos feladata van az óvodapedagógusoknak: a gyermek sokoldalú, harmonikus fejlesztése, a keresztyén hitre nevelés magalapozása életkori sajátosságok figyelembe vételével, testi szükségletek, mozgásigény, mozgáskoordináció formálása, a szocializációs folyamatok tudatosítása, gyakoroltatása, értelmi nevelés, egyéni készségek, képességek fejlesztése, érzelmi, erkölcsi és közösségi nevelés biztosítása a gyermek érzelmi biztonságának megteremtésével, az iskolai életmódra való felkészítés, kiemelt figyelmet igénylő gyermekek nevelése. Mindezeket változatos tevékenységi formák gyakorlása közben lehet kifejleszteni. Mint például: játék, tevékenységekben megvalósuló tanulás, verselés, mesélés, ének, zene, énekes játék, rajzolás, festés, mintázás, kézimunka, mozgás, a külső világ tevékeny megismerése, és nem utolsó sorban bizonyos munka jellegű tevékenységek.

A március 21-ei szülőtájékoztató. Középen a Pécsi Baptista Gyülekezet lelkipásztora, Macher Tivadar.

Ami a legfontosabb

Az óvoda munkatársai vallják, hogy a szeretet a leghatékonyabb eszköz, módszer. A szeretetteljes kapcsolat az alapja a gyermek számára az új dolgok megértésének, az érzelmi átélésnek az élmények feldolgozásának, a szociális viselkedési minták átvételének, normák, szabályok, értékek elfogadásának és a konfliktushelyzetek megoldásának.

Az óvoda teljes pedagógiai programja a saját honlapján érhető el.

Az óvoda honlapja: www.kishajoovoda.hu
Facebook oldala: facebook.com/kishajoovoda

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére