Jelenlegi hely

A pécsi BUW nyerte a regionális Visszafogadó Munkahely díjat

A JÓL-LÉT Alapítvány és a NÓRA-HÁLÓZAT-ban együttműködő civil szervezetek - közöttük a Pécsimami Közhasznú Egyesület által működtetett Pécsi Nóra Pont -  2014 végén közösen hirdették meg a „Munkám visszavár” című pályázatot, amelyre gyermekgondozási szabadságuk után korábbi munkahelyükre sikeresen visszatért szülők nevezhették munkaadójukat.

A jelölések alapján a JÓL-LÉT Alapítvány szakértői választották ki a 2014. évi Visszafogadó Munkahely Díjjal elismert munkáltatókat. A helyi NÓRA-pontokat működtető szervezetek minden olyan régióban, ahonnan jelölések érkeztek, regionális Visszafogadó Munkahely díjat adnak át.

A dél-dunántúli regionális Visszafogadó Munkahely Díjat a pécsi BUW Hungary Kft. nyerte el.

 

 

Az ünnepélyes díjátadót megelőzően a kisgyermekesek munkaerő-piaci helyzetét és Baranya megyei diszkriminációs eseteket bemutató szakmai előadásokon vehetnek részt az érdeklődők, 11 órától pedig megismerhetik a nyertes visszafogadó munkahelyi gyakorlatát és nyílt nap keretében közelebbi betekintést nyerhetnek a BUW Hungary Kft. életébe.

A pályakezdőktől kezdve a szülési szabadság után újra munkába álló anyákig mindenki megtalálja a helyét a díjazott vállalatnál.  A közvetlen, barátságos légkör, a rugalmas időbeosztás és a részmunkaidős foglalkoztatás mind egyetem, mind család mellett kiváló alternatívát nyújt a németül jól beszélő dolgozni vágyóknak, akik a nyílt napon a cég aktuális állásajánlatait is megismerhetik.

 A programot 2015. április 10-én rendezik meg Pécsett, a Rákóczi út 60. szám alatt, melyre minden érdeklődőt szeretettel várnak.

 

Részletes program:

10:00

Kisgyermekesek a munkaerőpiacon, a NÓRA-HÁLÓZAT projekt keretében készült foglalkoztatási helyzetkép - JÓL-LÉT Közhasznú Alapítvány

 

10.30

Munkahelyi diszkriminációs esetek az Egyenlő Bánásmód Hatóság Baranya megyei gyakorlatában - Dr. Gajda Zoltán - Egyenlő Bánásmód Hatóság

 

10.50

A JÓL-LÉT Alapítvány és a NÓRA-HÁLÓZAT által meghirdetett „Munkám visszavár” című pályázat eredményhirdetése és a dél-dunántúli Visszafogadó Munkahely Díj átadása

 

11.00

Visszafogadó munkahelyi gyakorlat - a Munkám visszavár című pályázat regionális nyertesének bemutatkozása

 

11.20 - 12.00

BUW nyílt nap, aktuális állásajánlatok

 

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére