Jelenlegi hely

Zöld Cserkésznap a Szent István téren - április 27-én!

A Zöld Cserkésznap(ok) egy cserkészek által szervezett programsorozat, amely az Új Széchenyi terv keretein belül, az Európai Unió támogatásával valósul meg.
 

Miről szól a Zöld Cserkésznap(ok)?



Szombathely, Pécs, Veszprém, Székesfehérvár, Kecskemét, Szeged, Miskolc és Szerencs város cserkészei várják a fiatalokat és a családokat egy-egy szombaton, hogy játékos ismeretterjesztő programokon keresztül adhassák át természet- és környezetvédelmi praktikáikat.

A Zöld Cserkésznap(ok) célja, hogy a fiatalok és a családok körében népszerűsítse és elmélyítse a környezettudatos, természetszerető életmódot. Megannyi különleges, minden korosztály számára izgalmas feladat várja az érdeklődőket.

Érdemes előre jelentkezni a honlapon keresztül, hiszen nagy nyeremények várják az érdeklődőket!


Hol és mikor lesz a pécsi rendezvény?


2013.04.27 (szombat) 9.00 - 15.30  Pécs, Szent István tér

MINDEN PROGRAMUNK INGYENES!
 

Kinek érdemes részt vennie rajta?

MINDENKINEK, akinek fontos a természet! Aki szeretne egy kicsit is tanulni, tájékozódni és egy jó programon együtt lenni sok fiatallal, cserkésszel.

Általános iskolásoknak 6-8 fős csoportokba verődve, családoknak a családi díjakért, és fiataloknak az egyéni fődíjért.

Hogyan lehet jelentkezni?

A honlapon keresztül előre csoportonként kell jelentkezni. Így biztos, hogy részt tudsz venni a programon. Ha nem jelentkezel előre, lehet, hogy többet kell majd várakoznod az egyes játékoknál.
A JELENTKEZÉS ÉS A RÉSZVÉTEL IS INGYENES!

Van-e (fő) nyeremény?

Rengeteg nyeremény vár rád, ha eljössz, és lelkesen részt veszel a játékokban. A főnyeremény mindenütt egy-egy minőségi kerékpár!

Mi a célunk a rendezvénnyel?

Célunk, hogy a lakosságot (elsősorban a gyerekeket, és a családokat) a helyszíni rendezvények tematikus programjai által felkészítsük a környezettudatos életmódra, hogy az elsajátított környezeti tudás, a megismert gyakorlatban alkalmazható minták által életük részévé tegyük a környezettudatosságot.

Célunk a megfelelő tudás és az új, környezettudatos gondolkodásmód átadása, ezen keresztül a környezet pusztulásának megállítása; a környezeti egyensúly és a környezet megújulási lehetőségének fenntartása; a társadalmi szerepvállalás, a tudatosság, a felelősség, mint viselkedésminták pilléreinek lerakása elsősorban a fiatalok körében; valamint ennek kiterjesztése az általuk lefedett családi, baráti és ismerősi körben, azaz általánosságban a lakosság körében.

A környezeti szemléletformálás következő területein kívánjuk céljainkat elérni:

  • hulladéktermelés csökkentése
  • tudatos energiahasználat, a megújuló energiaforrások igénybevétele
  • takarékos vízhasználat
  • környezettudatos fogyasztói és vásárlási szokások kialakítása
  • nem környezetszennyező közlekedés
  • természeti környezet szennyezésének csökkentése

Kik azok a cserkészek?

A Magyar Cserkészszövetség (továbbiakban: Szövetség) 1912-ben kezdte meg működését, majd az 1946. évi feloszlás után az újjáalakulás 1989-ben történt meg.

A cserkészet önkéntes, vallásos, pártpolitikától független ifjúsági mozgalom, amely nyitott mindenki számára származástól, nemtől, társadalmi és vagyoni helyzettől, valamint vallási meggyőződéstől függetlenül.

A cserkészet a világ legnagyobb gyermek-és ifjúsági mozgalma. A világ több mint 200 országában 38 millió cserkész dolgozik egy közös célért: segíteni a gyermekeket és fiatalokat, hogy aktív és elkötelezett felnőttekké váljanak. A Magyar Cserkészszövetség tagja a Cserkészmozgalom Világszervezetének (World Organziation of the Scout Movement), amely az ENSZ tanácsadó tagja.

A Magyar Cserkészszövetség 250 csapatában körülbelül 8 000 cserkész tevékenykedik, az ország minden megyéjében. Rajtunk kívül létezik néhány kisebb létszámú cserkészszövetség is.

A Szövetség saját, nem-formális nevelési módszerét, a cserkészmódszert hívja segítségül céljainak eléréséhez, amely a következő elemekből áll:

  • a kisközösségi (őrsi) rendszer: azonos korú gyerekek 6-8 fővel alkotnak egy csoportot. A csoport élén egy pár évvel idősebb, de legalább 14 éves fiatal önkéntes áll, aki általában 2-4 éven keresztül vezeti az őrsöt.
  • fogadalom és törvények: a kis-, cserkész-, vándor-, illetve felnőtt cserkészfogadalomban kötelezik el magukat a fiatalok a cserkészet mellett, mindenki a korához mérten. A fogadalmak között a környezet védelmét szolgáló fogadalmak: (1) a cserkész szereti a természetet, jó az állatokhoz, és kíméli a növényeket, (2) a cserkész takarékos, (3) a cserkész testben és lélekben tiszta.
  • cselekedve tanulás: a képzés anyaga nem szárazon kerül elsajátításra, hanem szituációs játékokon, valós élethelyzeteken keresztül. (szelektív hulladékgyűjtés, víztakarékosság – cserkésztáborban)
  • folyamatos és ösztönző, vonzó és hasznos programok, főként a természetben: amikor csak lehetséges a programok kint a szabadban valósulnak meg. Az egyéni és csoportos motiváció fönntartása a nevelés szempontjából kiemelten fontos.

A cserkészet pedagógiai alapjait több mint 100 éve fektette le az angol Robert Baden-Powell, de kiscsoportos rendszeren és cselekedve tanuláson alapuló cserkészmódszer aktuálisabb, mint valaha.

További információk a cserkészetről és a Magyar Cserkészszövetségről a www.cserkesz.hu weboldalon találhatók.

Szeretnél cserkész lenni?

Keress meg minket a Facebookon, vagy írj egy e-mailt a titkarsag@cserkesz.hu –ra és mi összekötünk téged a hozzád legközelebb eső cserkészcsapattal.

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?
Ugrás az oldal tetejére