Jelenlegi hely

Várandósgondozás Pécsett

A várandósgondozás célja a kismama egészségének megőrzése, a magzat egészséges fejlődésének és egészségesen történő megszületésének elősegítése, a veszélyeztetettség és a szövődmények megelőzése, megfelelő időben történő felismerése, a szülésre, a gyermek korai kötődésére, a szoptatásra és a csecsemőgondozásra való felkészítés.

A várandósgondozást a 26/2014. (IV.8.) EMMI rendelet szabályozza. A várandósgondozás során a szülész-nőgyógyász szakorvos/szülésznő, a háziorvos, a védőnő és a várandós anya együttműködése szükséges.

Ha pozitív a teszted, a következőket kell tenned:

  • Fel kell keresned egy szülész-nőgyógyász szakorvost Pécsett az Egyesített Egészségügyi Intézmények nőgyógyászati szakrendelésén, vagy magánrendelés keretében.
  • Miután a szülész-nőgyógyász megállapította a várandósságot és igazolást állított ki a várandósság tényéről, fel kell keresni a területileg illetékes védőnőt.
  • A védőnő gondozásba veszi az anyát és kiállítja a várandósgondozási könyvet, melyet a tanácsadásokra és vizsgálatokra vinni kell. Ez a könyv részletesen tartalmazza a szükséges vizsgálatokat. A védőnő pontos tájékoztatást fog adni a gondozási tervben leírt, a várandóssággal kapcsolatos tudnivalókról, információkról. Fontos, hogy az első találkozásra vidd magaddal a várandósságodat megállapító orvosi igazolást!
  • Fel kell keresni a háziorvosodat is, aki a családi anamnézist figyelembe véve szintén bekapcsolódik a gondozásba,
  • illetve javasolt részt venni a terhesség elején egy fogorvosi szűrővizsgálaton.

A védőnői családlátogatások és tanácsadások lehetőséget adnak arra, hogy a várandósságodra vonatkozó minden kérdésedet, problémádat megbeszéld védőnőddel.

Arra biztatlak, hogy kérdezz bátran! Ne gondold, hogy esetleg butaságot kérdezel! Hidd el, hogy a védőnő nőként, esetleg anyaként vagy nagymamaként megérti a problémáidat, szakmai tudása pedig segíteni fog azok megoldásában!

dr Jávorcsikné Kóré Ildikó védőnő

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

A farsangi időszak mára főként a gyerekek mulatságáról szól. Ehhez a vidám ünnephez gyűjtöttük össze a legjobb farsangi dalokat és mondókákat, melyek garantáltan feldobják a hangulatot, és még emlékezetesebbé teszik a közös pillanatokat!
7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

Tudtad, hogy a farsang nemcsak mulatságról, hanem ma már furcsa hagyományokról is szólt? A vízkereszttől húshagyókeddig tartó időszak tele van különös, ma már szinte elfeledett népszokásokkal. Egyes hagyományok vidámak, mások meghökkentőek – nézzük, hányat ismersz közülük!
Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Vízkereszttől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Ez a régies kifejezés tulajdonképpen a farsang vasárnaptól húshagyó keddig tartó három utolsó farsangi napra, a farsangi időszak végére vonatkozik. Izgalmas, mulatságokkal, babonákkal, különleges népszokásokkal teli időszak.
5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Ugrás az oldal tetejére