Jelenlegi hely

Várandósgondozás Pécsett

A várandósgondozás célja a kismama egészségének megőrzése, a magzat egészséges fejlődésének és egészségesen történő megszületésének elősegítése, a veszélyeztetettség és a szövődmények megelőzése, megfelelő időben történő felismerése, a szülésre, a gyermek korai kötődésére, a szoptatásra és a csecsemőgondozásra való felkészítés.

A várandósgondozást a 26/2014. (IV.8.) EMMI rendelet szabályozza. A várandósgondozás során a szülész-nőgyógyász szakorvos/szülésznő, a háziorvos, a védőnő és a várandós anya együttműködése szükséges.

Ha pozitív a teszted, a következőket kell tenned:

  • Fel kell keresned egy szülész-nőgyógyász szakorvost Pécsett az Egyesített Egészségügyi Intézmények nőgyógyászati szakrendelésén, vagy magánrendelés keretében.
  • Miután a szülész-nőgyógyász megállapította a várandósságot és igazolást állított ki a várandósság tényéről, fel kell keresni a területileg illetékes védőnőt.
  • A védőnő gondozásba veszi az anyát és kiállítja a várandósgondozási könyvet, melyet a tanácsadásokra és vizsgálatokra vinni kell. Ez a könyv részletesen tartalmazza a szükséges vizsgálatokat. A védőnő pontos tájékoztatást fog adni a gondozási tervben leírt, a várandóssággal kapcsolatos tudnivalókról, információkról. Fontos, hogy az első találkozásra vidd magaddal a várandósságodat megállapító orvosi igazolást!
  • Fel kell keresni a háziorvosodat is, aki a családi anamnézist figyelembe véve szintén bekapcsolódik a gondozásba,
  • illetve javasolt részt venni a terhesség elején egy fogorvosi szűrővizsgálaton.

A védőnői családlátogatások és tanácsadások lehetőséget adnak arra, hogy a várandósságodra vonatkozó minden kérdésedet, problémádat megbeszéld védőnőddel.

Arra biztatlak, hogy kérdezz bátran! Ne gondold, hogy esetleg butaságot kérdezel! Hidd el, hogy a védőnő nőként, esetleg anyaként vagy nagymamaként megérti a problémáidat, szakmai tudása pedig segíteni fog azok megoldásában!

dr Jávorcsikné Kóré Ildikó védőnő

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A mi adventi naptárunk Nektek: 24 talányos és találós kérdés kicsiknek és nagyoknak

A mi adventi naptárunk Nektek: 24 talányos és találós kérdés kicsiknek és nagyoknak

Tanító nénik, kisgyerekes szülők, most főleg rátok gondoltunk! Idén egy újdonságot készítettünk olvasóinknak. Fókuszban a találos és talányos kérdések!
2025 és az 5 hosszú hétvége - versbe faragva hoztuk nektek

2025 és az 5 hosszú hétvége - versbe faragva hoztuk nektek

A tervezést soha nem lehet elég korán elkezdeni! Mutatjuk a 2025-ös ünnepeket és a hosszú hétvégéket rímekbe szedve:
Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Élő adventi naptárrá változnak azok a települések, ahol a házak ablakait ünnepi fénybe és díszbe öltöztetik, számmal jelölve a napokat december elsejétől karácsonyig. A várakozás izgalma igazi közösségi élménnyé válik. Testi-lelki egészséget szolgáló program lehet ilyenkor az esti séta lakóhelyünk utcáin. 
Azok a titokzatos tanulási képességek

Azok a titokzatos tanulási képességek

Miért lenne fontos már az oviban a tanulási képességekkel foglalkozni? Hiszen fényévekre van még a suli! Pedig nagyon is az! Cikksorozatunk második része ezt a témát járja körbe.
Ugrás az oldal tetejére