Jelenlegi hely

Az én nagy SZIVÁRVÁNYOS zenekönyvem

Ez a könyv és a hozzá csomagolt játékhangszer Neked szól, ha:

  • szeretnél énekelni kisgyermekednek, de nem mersz (mert félsz, hogy hamis vagy, vagy azt hiszed, hogy nem tudsz egyáltalán énekelni),
  • nem ismersz túl sok gyerekdalt, népdalt,
  • nem tudsz (már) kottát olvasni, hogy kottából énekelj,
  • gyorsan szeretnél kézhez kapni egy egyszerű módszert, melynek segítségével bátran énekelhetsz és egy hangszeren kísérheted magadat – mindennemű zenei előképzettség nélkül,
  • szeretnéd, hogy gyermeked használja is a játékhangszerét, és az ne csak a szekrény mélyén pihenjen, míg egy szép napon ki nem dobod azt,
  • szeretnéd gyermeked zenéhez való jó viszonyát megalapozni,
  • szeretnéd észrevétlenül, játékosan és szórakozva gyermekedet fejleszteni,
  • ha szeretnéd a gyerekeddel való időt tartalmasan, bensőségesen, örömmel telve eltölteni!
 
Ha úgy érzed, igen, ezek közül több is igaz Rád, ismerkedj meg a könyvvel!
 
  • A könyv egy rövid bevezető után az „Amit feltétlenül tudni kell, mielőtt elkezdjük” résszel nyit, mely nagyon lényegre törően és világosan foglalja össze a tudást a „szivárványkottáról”, mely ahhoz szükséges, hogy az ember a játékhangszeren játszani tudjon. És röviden. Ha jól számolom, négy oldalban :)
  • Már gyakorlatiasabb rész az „Ütőhasználat és egy kis ritmusgyakorlat”. Rövidebb is, mint az előző, pusztán pár mondat! :)
  • És itt csapunk a lovak közé, jönnek sorba a következő „gyakorló” fejezetek: „Dalok két hangra”, „Dalok három hangra”, „Dalok négy hangra” és „Azonos végű dalok”. Ezekben a fejezetekben is teljes értékű népdalok és gyerekdalok találhatóak, kezdetben egyszerűbbek, a részek végére nehezebbek. Emiatt célszerű tartani a fejezetek sorrendjét, fejezeten belül már nem feltétlenül.
  • Az utolsó nagy fejezetben pedig olyan dalok találhatóak, melyek nem esnek bele egyik korábbi rész leírásába sem, a címe: „Válasszunk dalt kedvünkre”! És ne habozzunk, tegyük is azt! :)
 
Íme egy „szivárványkotta” a könyvből:
 
 
És a hangszer?
 
A könyv hangszer nélkül mit sem ér? Ez nem igaz! Hiszen a benne szereplő sok-sok „szivárványkotta” is egyfajta kotta, azaz el lehet énekelni a dalokat azok alapján! Mi kislányommal szoktuk is! :) Viszont, hogy meglegyen a mankó, a segítség az énekléshez, csomagoltunk a könyv mellé egy játékhangszert, egy metallofont.
 
„METALLOFON vagy fémcimbalom. Nem, nem xilofon. A metallofon neve a görög ‘metallos’ szóból származik, ami fémet jelent. Ezzel szemben a xilofon az ugyancsak görög eredetű ‘xilos’ szóból ered, aminek a jelentése fa. Azaz a két hangszer anyagában tér el egymástól. De felépítésük, és a rajtuk való játszás teljesen megegyezik. Mindkét hangszer saját anyagának a rezgése révén ad ki hangokat, az ilyen hangszereket idiofon hangszereknek nevezzük. (Ilyen még a harang, a triangulum, a kasztanyetta, stb.) A metallofon jellemzően fémesen cseng, a xilofon ellenben csattogósabb hangot ad ki.” (Részlet a könyvből.)
 
Természetesen más metallofonnal (és xilofonnal) is „működik” a könyv (mely 12 lapos, G hanggal kezd és C=dó). A csomagban levő metallofonnak nagy előnye, hogy bár játékhangszer, mégis tiszta hangzású, majdhogynem igazi hangszerként funkcionál. Ha azonban valaki a hangszer szerelmese lesz, célszerű felkeresnie egy hangszerboltot, ahol megismerheti az igazi hangszert!
 
Mielőtt elkezdenél rajta játszani, a mellékelt kis matricákat (színkódokat) a könyvbeli ábrának (lásd 9. oldal) megfelelően ragaszd fel a lapokra! Két szett matricát küldünk a csomagban.
 
Íme a metallofon a színkódokkal:
 

Mit is nyújtunk számodra a „szivárványos csomagban"?
 
  • „Az én nagy szivárványos zenekönyvem” c. könyvet a 220 gyerekdallal és népdallal, valamint egy egyszerű módszerrel, mellyel azokat könnyűszerrel le is játszhatod,
  • egy játékhangszert, egy metallofont a két faütőjével
  • két szett matricát a színkódokkal
  • további folyamatos ingyenes tartalmakat, úgy mint letölthető írásainkat pl. netes zeneforrásokkal vagy további szivárványkottákat 
  • és egy megfizethetetlen élményt :) , melyet családoddal élhetsz át!

 

Mennyiért lehet a Tiéd a "szivárványos csomag?

A szivárványos csomag ára 4500 Ft + 960 Ft  postaköltség, DE! a Pécsimami látogatójaként

már 4275 Ft-ért a Tiéd lehet és a postaköltséget is

megspórolhatod,

ha személyesen veszed át a Vásárcsarnokban megrendezett következő börzén (legközelebb október 14, utána december 9.), a Pécsimami standjánál.
 

 

----------------------------------------------
 

Ajánlás
 
Kedves zeneszerető Anya és Apa!
 
Gyakorló zenészként számtalan kottás album fordult már meg a kezemben, és mindig azok voltak nálam sikeresek, amelyek egyszerűségükben voltak nagyszerűek.
 
Ha igazi zenei sikerélményt szeretnél gyermekednek és magadnak, jó szívvel ajánlom ezt a kiadványt.
 
Sosem hittem a "zenei analfabéta" fogalmában, ha valami érthetetlen, akkor a megértés módszerében van a probléma.
 
A kezedben egy olyan eszközt tartasz, amellyel percek alatt csodálatos zenei kalandban vehet részt a család apraja-nagyja. Egy valódi hangszeren tudod kísérni, énekelni gyermekeddel együtt a gyerekkor legbájosabb dalait, és nem kell hozzá zenésznek lenned!
 
Olyan csodálatos pillanatokat szerezhetsz az egész családnak, amelyre csak a zene ereje képes!
 
Ui.:
 
Vigyázat! Aki nem figyel oda, még szolmizálni is megtanul! 

Buda Gábor
Alma Együttes
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére