Jelenlegi hely

Félévi bizonyítvány - nem minden családban "örömünnep"

A diákok hamaroan kézhez kapják a félévi értesítőjüket. Közeledik a félévi bizonyítvány osztás időszaka, ami nem minden családban „örömünnep”.

A szülőnek természetes igénye, hogy gyermeke az iskolában a legjobb teljesítményt nyújtsa és mindez visszatükröződjék az eredményein. Ez az elvárás azonban sok esetben túlzottnak bizonyul.
 
Vajon milyen jegyek lesznek a bizonyítványban?
 
Éppen ezért mielőtt gyermekünk rossz bizonyítványán felháborodnánk, a tanárokban, tanítókban keresnénk a hibát, vagy ami még ennél is rosszabb, a gyermeket hibáztatnánk, gondolkodjunk el egy kicsit.
 
Nem árt, ha bizonyítványosztáskor a szülők előbb önmagukba néznek, ők vajon tényleg megtettek-e mindent gyermekük érdekében? Nem terheli-e őket is a felelősség a rossz osztályzatokért? Biztosították-e a tanuláshoz szükséges megfelelő légkört; támogatták-e gyermeküket, kiálltak-e mellette?
 
Ilyenkor megszaporodnak az eltűnések, csavargások. Sok esetben a gyermekek nem mernek hazamenni, mert bizonyítványuk rossz, vagy elégtelen osztályzatot tartalmaz. A legtöbb gyereket ugyanis minden látszat ellenére nagyon bántja a rossz bizonyítvány, törekszik a jobb eredményre, de persze mint mindnyájan, ő is keresi a könnyebb megoldást. Inkább az utcán csellengnek, vagy barátoknál húzzák meg magukat, legrosszabb esetben az öngyilkosság gondolata is megfordul a fejükben. A szülők ezekben az esetekben aggódnak, a rendőrséghez fordulnak.
 
Fontos, hogy a szülők tudjanak az év közbeni jegyekről, ne érje őket váratlanul a bizonyítvány eredménye!
 
A félévi értesítő jegyeinek javítása sem megoldás, mert a hamisítás kiderül, és ebben az esetben az iskola is felelősségre vonja a tanulót.
 
Gyermekeink érezzék, hogy a szülő is, és a pedagógus is mellette áll, segítséget nyújt az érdemjegyek kijavításában. Támogassuk, bíztassuk őket, hiszen ezzel nagyobb célt érünk el, mint azzal, hogy „fenyegetjük, és ijesztgetjük” őket. Ha a szülő csak prédikál, ítélkezik, nem hallgatja meg, a gyerek rátalálhat egy kényelmes kibúvóra: ő lesz a fekete bárány, akit nem értenek meg a szülei.
 
Fordítsunk ilyenkor nagyobb figyelmet gyermekeinkre, hiszen a csellengő gyermekekre nagyobb veszély leselkedik. Otthonról eltűnt gyermekek, akik céltalanul bolyonganak az utcákon, bevásárlóközpontokban, ők azok, akik a legkönnyebben bűnelkövetőkké, vagy bűncselekmények áldozatává válhatnak.

Forrás: Békés Megyei Rendőr-főkapitányság

Képek innen

Tehetünk azért, hogy az év végi bizonyítvány (még) jobb legyen!

Egy jó magántanár csodákra képes...

A Pécsimami körképet készít a pécsi-baranyai magánoktatásról, melyhez magántanárok jelentkezését várjuk. Jelentkezni az alábbi űrlap kitöltésével lehet. Ha ismersz egy jó magántanárt, nevének-elérhetőségének megadásával ajánlhatod.
 
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Süsü mesés világa

Süsü mesés világa

Pályázat típusa: rajzpályázatBeküldési határidő: 2024. szeptember 30.Korcsoport: 4-10 éves korosztály számára
Titkos macskarandi

Titkos macskarandi

Pályázat típusa: alkotópályázatBeküldési határidő: 2024. szeptember 18.Korcsoport: áltatános iskola felső tagozatos gyermekek
Macskarikatúra pályázat

Macskarikatúra pályázat

Pályázat típusa: alkotópályázatBeküldési határidő: 2024. szeptember 18.Korcsoport: középiskolás fiataloknak és felnőtteknek
Házi nasik zabpehelyből - nem csak gyerekeknek!

Házi nasik zabpehelyből - nem csak gyerekeknek!

Gyorsan elkészíthető, finom, egészséges házi készítésű nassolnivalók zabpehelyből. Íme a kedvenc receptjeim!
Ugrás az oldal tetejére