Jelenlegi hely

Pécsett a Mesepszichológia című könyv szerzője!

 Mesepszichológia - Az érzelmi intelligencia fejlesztése gyermekkorban, a nehézségek legyőzése a mese erejével Dr. Kádár Annamária pszichológus, egyetemi tanár Pécsett.

2013. március 22-én végre Pécsre is ellátogat a Mesepszichológia - Az érzelmi intelligencia fejlesztése gyermekkorban című könyv szerzője, Dr. Kádár Annamária pszichológus, egyetemi tanár. A kötet 2012 legnagyobb példányszámban elkelt pszichológiai, gyermeknevelési témájú műve lett Magyarországon, mely olyan szakemberek elismerését vívta ki, mint Prof. Dr. Bagdy Emőke, Dr. Vekerdy Tamás vagy Winkler Márta, és a mai napig elmozdíthatatlan a sikerlistákról.   

 

 
Pécsre a népszerű Nyitott Akadémia sorozat keretében érkezik a szeretetreméltó, eredeti és humánus gondolkodású pszichológusnő, aki élőben is legalább akkora gyönyörűséget szerez az érdeklődő szülőknek, mint írásai által: varázslatos előadásait országszerte mindenhol vastapssal köszöni meg a közönség.
 
A Mesepszichológia című könyv sikerének titka többek között talán az, hogy a szerző nagyon közvetlen stílusban és lebilincselően érdekesen ír - nem fölényes tanárként, hanem örömmel, élvezettel, valódi lelkesedéssel. Mivel a gyermeki kíváncsiság és rácsodálkozás képességét kutatóként és gyakorló szakemberként is meg tudta őrizni, könyve egy varázslatos utazás a mesék világában, ahol szinte észrevétlenül tanuljuk meg, miként fejleszthetjük gyermekeink érzelmi intelligenciáját, hogyan segíthetünk nekik feldolgozni a csalódásokat, veszteségeket, milyen módon csillapíthatjuk szorongásukat, agressziójukat. Ezt segíti az a tíz, a szerző által írt mese is, amelyeket a szülők visszajelzései szerint imádnak a gyerekek.
 

Kádár Annamáriát pedig a felnőttek is imádják: előadásai után a nézők alig akarják leengedni a színpadról a kirobbanó temperamentumú szakembert. A belőle áradó energia és életöröm önmagában is gyógyító hatású, a téma, ahova bevezet, pedig maga a csodák birodalma.
 
Mely életkorban milyen meséket olvassunk a gyermekünknek? Mit jelent az, ha a gyerek újra meg újra ugyanazt a mesét kéri tőlünk? Mire gondoljunk és mit tegyünk, ha a tündérmesék szorongást, félelmet váltanak ki belőle? Hogyan segít a mese feldolgozni a gyermek belső feszültségeit, negatív érzéseit, agresszióját? Miként fejleszthetjük a mesék által gyermekünk érzelmi intelligenciáját, hogy képes legyen hatékonyan kapcsolatokat teremteni, konfliktusokat kezelni, együttműködni, segítséget kérni, kitartani?
 

Az előadásból azonban a szülők saját életükre vonatkozóan is sokat profitálhatnak, hiszen a mesepszichológia és a meseterápia bármely életkorban komoly segítséget jelenthet a nehéz helyzetek, lelki elakadások, fájdalmas élmények feldolgozásában. A meséknek ugyanis mágikus funkciójuk van - nemcsak a tudatra, hanem a tudattalanra is hatnak, és segítenek, hogy rátaláljunk belső erőforrásainkra.
 
Csak azok az archaikus mesék maradhattak fent, amelyek bizonyos ősi tudást és tapasztalást tükröztek, s ezek iránymutató, gyógyító üzenetét mi is megfejthetjük. A mesék ugyanis mindig valami olyan történésről szólnak, ami az élet működését, folytatását veszélyezteti, a mesehősök pedig megmutatják azokat az utakat, amelyek kivezetnek az adott problémából, vészhelyzetből. Minden élethelyzetnek van egy mesei párja, s ha rátalálunk, az erőt ad az első lépések megtételéhez, vagyis kimozdít a holtpontról. Ebbe az izgalmas világba kalauzolja Dr. Kádár Annamária mindazokat, akik meghallgatják március 22-i előadását a Pécsi Egyetem Pollack Mihály Műszaki Karának földszinti nagyelőadójában.
 
A helyszínen felállított standon - sok más, pszichológiai témájú, gyermekneveléssel kapcsolatos mű mellett - kedvezményes áron megvásárolható lesz a Mesepszichológia című könyv is, melyet a szerző kérésre szívesen dedikál.
 
Az előadásra jegyek kaphatók a pécsi PartyZoo Jegyirodában (Ferencesek u. 26.) 

Helyszín: Pécsi Tudományegyetem, Pollack Mihály Műszaki Kar, földszint/  A010-es előadó terem - 7624 Pécs, Boszorkány u. 2.

Időpont: március 22. 19.00

Jegyár: 2300 Ft.
 
A rendezvény plakátja

 
 
 
 
 
 
 
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére