Jelenlegi hely

Hírlevél - Epres játék jöhet? :)

Szia [név]!

Ma egy igazi tavaszi villámjátékkal kezdünk, nézd csak: 

ZAMATOS EPER OTTHON, A SAJÁT KÚSZÓ EPERFÁDRÓL?

INGYENES MOZIZÁS A PÉCSIMAMIVAL: SUPER MARIO BROS.: A FILM

MOZIJEGYET NEM KELL VENNI,

a részvétel mindenkinek ingyenes!

A "belépő" 1400 Ft értékű fogyasztás a büfében/fő.

(Kukorica, nachos, üdítő, vagy bármi más, amit szerettek:))

Hol? - Uránia Mozi

Mikor? - 2023. június 4. (vasárnap) 14.00

Műsoron:

SUPER MARIO BROS.: A FILM

amerikai-japán animációs kalandfilm, vígjáték, 92 perc, 2023 (12)

A Nintendo és az Illumination új animációs filmje a Super Mario Bros. világában játszódó fergeteges kaland-vígjáték. Mario és Luigi, a nagybajszú vízvezeték-szerelő testvérpár mellett az összes fontos karakter szerephez jut a filmben: felbukkan Peach hercegnő, Bowser, Toad, Donkey Kong, Cranky Kong, Kamek és Spike is.

EZ JÓ, MÁR FOGLALOM IS A HELYÜNK!

 

  MINI BRINGA BÖRZE

INGYENES BIKESAFE REGISZTRÁCIÓVAL

 2023. május 20. (szombat) 9.00 - 12.00

 Vásárcsarnok - Pécs, Zólyom utca 4.

A mini bringa börze mellett 10.00 - 12.00-ig a rendőrség közreműködésével:

  • ingyenes Bikesafe kerékpár regisztráció,
     
  • baleset-megelőzési játékok (memória, szókereső), és
     
  • kerékpáros ügyességi pálya vár benneteket.

LÁSSUK A RÉSZLETEKET!

 

"NEM AKAR TÖBB GYEREKET? AKKOR KIKAPJUK!"

VÁROSI GYEREKNAP

ZSOLNAY KULTURÁLIS NEGYED

MÁJUS 28. (VASÁRNAP) 10.00 - 18.00


A Városi Gyereknap alkalmából ismét Pécs legnagyobb játszóterévé varázsoljuk a Zsolnay Kulturális Negyedet! Fotózkodhatsz a Vissza a jövőbe-filmek DeLorean-jével, lesz mászófal, óriás csúszda, ugrálóvárak, motoros bemutató, bábszínház, Nerf-pálya, Ninja Warrior képzés, vívás, sakk és sokféle finomság!

Bízunk a jó időjárásban, de csapadékos idő esetén a legtöbb tevékenységnek esőhelyszínt biztosítunk a Zsolnay Kulturális Negyed épületeiben!

LÁSSUK A RÉSZLETEKET!

 

GYEREKNAPI PROGRAMOK PÉCSETT ÉS KÖRNYÉKÉN

2023-BAN IS ÖSSZEGYŰJTÖTTÜK!

  • Városi Gyereknap a Zsolnay Negyedben (máj. 28.)
     
  • Gyereknapi forgatag a Civil Közösségek Házában (máj. 20.)
     
  • Családi majális a Szilárd Leó Parkban (máj. 20.)
     
  • Családi programok Alex-szel a Pécs ZOO-ban (máj. 20.)
  • Gyereknap a Pécsi Kulturális Közponban (jún. 3.)
     
  • Somogyi Gyermek Piknik (jún. 3.)
     
  • Gyereknap a Multigames-ben (máj. 26-28.)
     
  • Nasz Dani a házban - Gyereknap a belvárosban (máj. 27-28.)
     
  • Gyereknap a Siklósi Várban (máj. 21.)
     
  • Pünkösd és gyereknap Orfűn (máj. 27-28.)
     
  • Gyereknap a Katica Tanyán (máj. 27-29.)
     
  • Gyereknap a Bikali Élménybirtokon (máj. 28.)...

NÉZD MEG A RÉSZLETEKET ITT!

(Tudsz olyan gyereknapi programról, ami nem szerepel nálunk? Küldd el nekünk!)

 

ESSZENCIÁLIS OLAJOK A VÁRANDÓSSÁG ÉS A SZÜLÉS SORÁN

Idén is lehet rendelkezni a személyi jövedelemadó 1+1%-áról,

legkésőbb 2023. május 22-éig, az szja-bevallástól függetlenül is

Bárki dönthet úgy, hogy a befizetett személyi jövedelemadójának 1 százalékát felajánlja egy regisztrált civil szervezetnek, további 1 százalékát pedig egy vallási közösségnek, vagy idén a Nemzeti Tehetség Programnak. 

Köszönettel fogadjuk a Pécsimami Közhasznú Egyesületnek felajánlott adó 1%-ot, amit programjaink megvalósítására fordítunk.

Adószámunk: 18216884-1-02
 
Csak pár pillanat:
 
 
 
 

  EZT LÁTTAD MÁR?

 

Új alakformáló kezelések a Priol Anita Health & Beauty Szalonban:

JÁTSZOTTÁL MÁR A BÉRLETÉRT?
 

CSALÁDI PROGRAMOK

 

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

Ha elmúlik karácsony... avagy a szaloncukrok utóélete

... már ha van nekik ;-) Nem tudom, ti hogy vagytok vele, évekkel ezelőttig azt gondoltam, hogy nincs az mennyiségű szaloncukor, ami nem fogy el decemberben. Általában a Mikulás nap táján vett első zacskók pár nap alatt elfogytak, a fára (vagy inkább csak alá) szánt szaloncukrokat el kellett dugni, hogy megérjék a fadíszítést. Mára változtak az étkezési szokásaink - kevesebb szaloncukrot veszek - és marad az ünnepek után is. Na, attól nem félek, hogy lejár a szavatosságuk, de elgondolkodtam azon, hogy milyen változatos módon lehet még őket felhasználni.
Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Télen sok szülő érzi úgy, hogy az öngondoskodás egy szép, de elérhetetlen fogalom. Mintha ez is még egy feladat lenne a listán, amit jó lenne kipipálni – de valahogy sosem jut rá idő, energia vagy tér. Pedig gyakran nem arról van szó, hogy nem törődünk magunkkal, hanem arról, hogy kevesebből próbálunk ugyanannyit adni. Ha télen azt érzed, hogy fáradtabb vagy, türelmetlenebb, és nehezebb magadra figyelni, az nem kudarc. Ez az időszak eleve többet vesz ki belőlünk, mint máskor.
Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Az év eleje sokaknál nem friss lendülettel indul, hanem csendesebb, nehezebb érzésekkel. Az ünnepek elmúltak, a hétköznapok visszatértek, kint korán sötétedik, és mintha belül is lassabban mozdulna minden. Családként ez gyakran még erősebben érződik: újraindul az ovi, az iskola, a munka, miközben az energiaszintünk nem igazán tart lépést a naptárral. Ha ilyenkor azt érzed, hogy az év eleje inkább nyomasztó, mint lelkesítő – fontos kimondani: nem vagy egyedül, és nem veled van a baj.
2025 a masni éve

2025 a masni éve

Náluk minden karácsony ugyanúgy kezdődött. A doboz lekerült a polcról, előkerültek a régi díszek, a konyhát betöltötte a fahéj és a sütemény illata. Ugyanaz az abrosz, ugyanazok az ízek, ugyanazok a megszokott mozdulatok. Idén azonban anya megállt egy pillanatra.
Ugrás az oldal tetejére