Jelenlegi hely

Pécsi Meszesi Általános Iskola

Cím: 7629 Pécs, Komlói út 58.
Tel.: 72/239-747
Email: pecs@meszesisuli.hu

Web: http://www.meszesisuli.hu
Igazgató: Téliné Nagy Emese


„ Az iskola arra való, hogy az ember megtanuljon tanulni, hogy felébredjen tudásvágya,
megismerje a jól végzett munka örömét, megízlelje az alkotás izgalmát, megtanulja szeretni,
amit csinál, és megtalálja azt a munkát, amit szeretni fog.”

(Szentgyörgyi Albert)

Legfontosabbnak azt tartjuk, hogy diákjainkban a boldogulásukhoz a mai korban leginkább szükséges képességeket fejlesszük. Ezért olyan komplex pedagógiai rendszert alakítottunk ki, amely átszövi a gyermekek teljes napját.

Alsó tagozaton egész napos (iskolaotthonos) oktatás működik, melynek keretében gyermekbarát, együttműködésen alapuló módszerek alkalmazását preferáljuk, a Lépésről Lépésre Program keretében. E program módszertani központjaként működik iskolánk.

A felső tagozatosok mindennapjait is átszövik a projektek, melyeknek keretében nem csak az előírt tananyaggal, hanem a közvetlen és távolabbi környezetük érdekességeivel is gazdagíthatják ismereteiket. Az egész napos oktatás keretében a felső tagozatosoknak tanulószobai felügyeletet biztosítunk.

Az iskolával szemben támasztott társadalmi elvárásoknak megfelelően igyekszünk korszerű, a mindennapi életben is hasznosítható, továbbépíthető tudást és műveltséget nyújtani diákjaink számára. Biztosítani szeretnénk a középiskolába való bejutást, segíteni a munkába állást, alakítani a tanulók magatartását, viselkedését, személyiségét. Kollégáinktól is elvárjuk az iskola céljait elfogadó és azért akarni akaró magatartást.

Alapelveink:

- gondoskodás, törődés
- hatékony kommunikáció
- közösségépítés
- tehetséggondozás
- szociális és erkölcsi érzékenység fejlesztése
- korszerű,használható tudás elérése
- környezettudatos nevelés

Mindezt a gyermekek számára vonzó, felújított iskolában, tanulóbarát, jól felszerelt tantermekben, szép természeti környezetben valósítjuk meg. 

A szülőket is igyekszünk minél jobban bevonni mindennapjainkba. Kérjük, hogy legyenek partnerek munkánkban, vegyenek részt a projektjeinkben, támogassák az iskolát közös céljaink elérésében.

 

Iskolánkban biztosított lehetőségek:

  • Informatika tagozat első osztálytól
  • Tehetséggondozás keretében német- és angol nyelv oktatása. Harmadik osztálytól – az elért eredményektől függően – akár emelt óraszámban is.
  • Legtehetségesebb tanulóink a nyolcadik osztály végén angol nyelvből vizsgát tesznek.
  • Gazdag sportélet: többféle sportág, magas színvonalú edzések, folyamatos versenylehetőségek (modern tánc, aerobik, szivacs-kézilabda, kézilabda,floorball, kosárlabda, futball, judo, atlétika).
  • Szakkörök: német nyelv – felső tagozaton, néptánc, rajz, természetjáró, hagyományőrző – bányamanók, színjátszás, informatika, furulya, táblajáték, énekkar.
  • Bekapcsolódás az Eck Imre Művészeti Iskola foglalkozásaiba (hangszertanulás, ének, dráma).
  • Egyéni fejlesztés: mozgásterápia, gyógytestnevelés, logopédia.
  • A tanév zárása után tanulóinknak nyári napközis foglalkozásokat biztosítunk, sok-sok játékkal, rendkívül változatos, gazdag programokkal.
  •  Iskolánk – hagyományosan – minden nyáron megszervezi a balatoni táborozást is.

Bemutatkozó kisfilm

Induló osztályok száma: 3

Tervezett osztálylétszámok: 21-22 fő

Általános iskolai nyílt napok és iskolakóstolgató foglalkozások ITT!


A Pécsimami 2012 őszi és 2015/16. évi "A mi iskolánk" című pályázatában több száz szülő osztotta meg gyermeke iskolájával kapcsolatos tapasztalatait. A 2012. évi véleményeket ITT OLVASHATOD, 2015/16-ban erről az iskoláról az alábbiakat írták:

Hozzászólások


A  Pécsimami 2015/16. évi „A mi iskolánk” pályázatában szülők adtak választ arra a kérdésre, hogy „Miért szeretitek gyermeked iskoláját?” A válaszok itt olvashatók.

Gyermekem is ide jár.Nagyon pozitív a kép amit az iskoláról kialakítottunk.Kiemelendő,hogy gyermekközpontú,barátságos,tiszta,igényes a környezet.A légkör támogató,a gyermek adottságaihoz igazodó.A felújítás kapcsán 21 századi a felszereltsége amiben gyermekem jobban boldogul,olyan ismereteket szerez ami ebben a korban,és majd a   jövőjében használható is .Nincs leterheltség,rugalmas,gyermekekhez alkalmazkodó a pedagógiai program,marad idő gyermeknek is lenni! A pedagógusok kedvesek,aktívak, gyermekem lelkét is látják/nemcsak a tudását/ösztönzik,segítik.Köszönjük és sok sikert a további munkájukhoz! Sz.Kriszta-szülő

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére