Jelenlegi hely

Cuppanósat és jó nagyot – ma van a csók világnapja!

Ha már a "kertészkedj meztelenül" (május első szombatja) és a "szerelmi vallomás"- nak (nov. 26.) is van világnapja miért ne lehetne a csóknak is!  Szóval július 6-án ünneplik a csók világnapját, hogy ennek pontosan miért is van világnapja és miért pont ezt a napot tűzték ki, nem tudom, de ha már van, akkor hivatott legyen felhívni a figyelmet rá, hogy milyen fontos puszit adni a szeretteinknek és megcsókolni a szerelmünket…

A csókról nem kell sokat rizsáznom, inkább nézzük egy-két érdekességet, ami kapcsolódik hozzá.

A világ leghosszabb csókja

Még 2013-ban állította be egy thaiföldi pár, akik 58 órán 35 percen és 58 másodpercen át csókolózott folyamatosan, hogy megdöntsék az épp aktuális Guinness-rekordot, amit előző évben két férfi állított fel. Egy kis érdekesség, hogy a versenyzők nem ülhettek le, nem pihenhettek, és aludni sem volt szabad. Még wc-re is együtt kellett menniük, természetesen csókolózva.

A világ legdrágább csókja

50 ezer dollárt kóstált, Joni Rimmnak egy jótékonysági aukción, ahol Sharon Stone színésznőt csókolhatta meg ennyiért, az 50 ezer dollár a HIV-fertőzöttek javára ment.

A világ első képernyős csókja

1896-ban Thomas Edison megbízásából készült, 23 másodperces film része volt, természetesen akkoriban ez kiverte a biztosítékot, mert a kritikusok pornográfnak tartották.

A legjobb jótékony hatásai

Lassítja az öregedést: hiszen csókolózás közben 34 arcizmot mozgatunk meg, ez pedig a rugalmasságnak, a feszességnek kedvez. 

Csökkenti a stresszt, és javítja a hangulatot: A csók közben az agy dopamint választ el, amely a vágy és kötődés "hormonja" többek között, valamint szerotonint, ami javítja a kedélyállapotunkat. Az érzések és érzelmek felrázásával javíthatjuk testünk-lelkünk általános állapotát. Csökken a szervezet kortizol-szintje és a szervezet oxytocin-szintjét is megváltoztatja. Érdekes módon a csók az agyban ugyanazokat a területeket aktiválja, amelyek a jutalomhoz és a függőséghez is kapcsolódnak.

A világ legjobb…

Tény és való, hogy ha párunktól, gyermekünktől csókkal, puszival, öleléssel búcsúzunk el, akkor sokkal nagyobb önbizalommal, boldogsággal indul neki az előtte álló feladatnak, legyen az munkahelyi, iskolai, vagy csak egy nehezebb szituáció.

Ne hagyjuk ki, hisz ez semmibe nem kerül és mindig „kéznél” van.

Makai Marianna - Kecskemétimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére