Jelenlegi hely

Kismamanapló - 4. hét

A Pécsimami kismamanaplója itt élő anyukák várandósságát kíséri figyelemmel: negyedik hét.

 

Nevem Rebeka, egy gyönyörű másfél éves kisfiam van. Lénárd Pécsett született természetes úton, most is így szeretnénk...
 
A hét álmodozással telt, a realitástól teljesen elrugaszkodva. Még nem mertem túlságosan beleélni magamat, siettettem volna az időt – kidobtam néhány tesztet fölöslegesen, és a „mi lesz ha tényleg...?” típusú kérdéseket inkább még elhessegettem magamtól.

Ólmos fáradtságot érzek...

(2013. január)
 

 


Hajnal vagyok, 37. évemben járok. Jelenleg Hosszúhetényben élünk férjemmel és két gyermekünkkel, Benedekkel (7) és Emmával (1,5). Pécsen szeretnék szülni, a természetes szülés híve vagyok. Az első babánál elkelt némi segítség, de bízom benne, hogy a harmadik baba világrahozatala is olyan jól sikerül, mint a másodiké. :)
 

 

Nos igen, késik. A hányingerecskék vannak időnként. De hát sokszor késett már, persze az régen volt...az utóbbi időben szinte órára pontos volt. Még várunk.

 

(2012 november)


 

Zoltán vagyok, és nagyon szerencsés :) Van egy gyönyörű feleségem Anikó, és egy imádnivaló 1,5 éves kislányom, Sára. Most éppen a következő gyermekünket várjuk, aki remélhetőleg október végén érkezik majd. Olvasva a Pécsimami oldalát úgy döntöttem, hogy klaviatúrát ragadok és megírom egy kispapa szemszögéből is élményeinket eme utazásról.

 

„Járom az utam, macskaköves úton….”

 

Apa jókedvű, egy egész heti intenzív mozgásterápia után…még halvány lila dunsztja sincs arról, hogy nemsokára ismét megváltozik az élete.
 
„A léptem kopog esős éjszakán,”
Bár látja, hogy anyán a hét vége felé erős megérzések lesznek úrrá, de nem tulajdonít neki túl sokat. Mégis, hogy az ördögbe tudná az a szexi boszorkány, hogy te már benn fejlődsz?
 
„Az ütött-kopott utcák nevét tudom,”
Aztán megérkezik a gondolat, és Anyád hazaállít egy teszttel… Apád kezd aggódni, de mégis, valami örömteli borzongás hatja át az egész belsejét…
 
„Mert én ott születtem, ez a hazám.”
 
 
(2013 február)

 

Anikó vagyok, most várom második kisbabámat. Sára lányunk természetes úton született a Pécsi Szülészeti Klinikán,  a párommal most is közösen és boldogan készülünk életünk  nagy eseményére ugyanott, ugyanazzal az orvossal és szülésznővel.

 

Késik a menstruációm! Az is lehet, hogy meg sem jön ebben a hónapban, bár már úgy tűnt az előző két hónapból, hogy beállt a régi ütemébe.

Azért fájdogál a hasam és érzem, hogy remeg a gyomorszájam. Olyan mintha belső feszültség lenne úrrá rajtam és hamarosan felrobbannék.
 

 

(2013 február)

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvét közeledtével a boltok tele vannak dekorációkkal, de valljuk be: a saját kezűleg készített díszek sokkal hangulatosabbak. Ráadásul ez egy szuper kis kreatív program – akár egy nyugodt esti „énidő”, akár közös alkotás a gyerekekkel.
Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Ugrás az oldal tetejére