Jelenlegi hely

Baranya Vármegyei Szakképzési Centrum Komlói Technikum, Szakképző iskola és Kollégium

1. Cím: 7300 Komló, Alkotmány utca 2.
Tel.: 72/482-261
Email: titkarszakgimn@pszckomlo.hu,
2. Cím: 7300 Komló, Vájáriskola u. 1.
Tel.: 72/481358
E-mail: titkarszakkepzo@szckomlo.hu

Web: www.szckomlo.hu, www.facebook.com/kookszki
Igazgató: Kovács Károly Balázs

A Baranya Vármegyei Szakképzési Centrum Komlói Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium az 1951-ben alapított 501. Sz. Csizmazia Gyula Ipari Szakmunkásképző Intézet és Szakközépiskola, valamint a Steinmetz Miklós Szakközépiskola sokadik jogutódja.

Az iskolában nehéz- és könnyűipari szakmák oktatása volt a mérvadó. Napjainkban az iskola igazodva az új, valamint a cégek elvárásaihoz, igyekszik olyan szakmákat oktatni, amivel az innen kikerülő tanulók biztos alapokon kezdhetnek neki az aktív dolgozó életnek. Oktatott szakmáink a gépészet, könnyűipar, faipar, kereskedelem, valamint az élelmiszeripar számos ágazatában nyújt lehetőséget elhelyezkedésre. Nagy hangsúlyt fektetünk a folyamatosan fejlődő IT, gazdasági, valamint szociális szakmák oktatására. Intézményük két telephellyel működik a város két különböző dombján, régi nevükön "501" és "Steinmetz, Kazinczy" ismerik sokan. Az iskolában az iskolához szervesen kapcsolódva egy 80 férőhelyes koedukált kollégium működik, ahol a megye távoli településeiről és más megyékből érkező tanulók elhelyezésére van lehetőség.

A szakképző iskolában 3 éves képzésben vehetnek részt a szakmai oktatás e formáját választó fiatalok. Az első év végén a tanulók ágazati alapvizsgát tesznek, ami átjárhatóságot biztosít az ágazaton belül más szakmák, és akár a technikumi képzés felé.

A technikumban 5 éves a képzés időtartama. Ebből az első 2 év az ágazati alapoktatás, amelyet a technikumban is alapvizsga zár.

A tanulóknak a jelentkezéskor tehát elég az ágazatot megjelölniük. A közös ágazati alapok megismerését követően kell csak eldönteniük, hogy mely konkrét szakmát szeretnék a szakképző iskolában 2, technikumban 3 éves szakirányú oktatás során elsajátítani. A szakirányú oktatás cégek közreműködésével, valós munkakörnyezetben megvalósuló duális szakmai oktatás keretében, vagy ilyen lehetőség hiányában az iskola tanműhelyében zajlik.

A technikum egyesíti a gimnázium és a szakmatanulás előnyeit. A képzés során matematikából, magyarból, történelemből és egy idegen nyelvből ugyanazt a tananyagtartalmat, ugyanolyan óraszámban kell elsajátítani, mint a gimnáziumban. Ezekből a közismereti tantárgyakból az oktatás érettségi vizsgával zárul. A technikumi tanulmányok végén letett szakmai vizsga ötödik érettségi vizsgatárgyként emelt szintű érettséginek felel meg. A technikum elvégzése után tehát a tanuló egyszerre kapja kézbe az érettségi bizonyítványt és a technikusi oklevelet, valamint még a nyelvvizsga megszerzésére is lehetősége van. Mindez lehetőséget nyújt a felsőoktatásban való továbbtanulásra is. A szakképző iskola a mesterembereket képzi. Annak, aki az iskolában szakmát szerzett, a ráépülő, specializáló szakmai képzéseknek köszönhetően számos lehetősége van a továbblépésre, szakmai ismereteinek magasabb szintre emelésére. Vagyis egy jó szakma ugyanúgy lehetséges karrierutat jelent, mint egy diploma. A jó szakembereket megbecsüli a társadalom. A szakirányú oktatás mind a szakképző iskolában, mind a technikumban elsődlegesen vállalati helyszínen, duális partnereknél valósul meg. Mivel a duális képzőhellyel kötött szakképzési munkaszerződés alapján a tanulókat munkabér illeti meg, már tanulmányaik során rendszeres jövedelemhez juthatnak. A szakképző intézmények első szakmájukat tanuló diákjainak ösztöndíj jár, amelynek egy része egyösszegű pályakezdési juttatásként kerül kifizetésre a szakmai vizsga sikeres teljesítését követően.

Okleveles technikusképzés

A felsőoktatási intézménnyel közösen kidolgozott szakmai program alapján folytatott, emelt szintű szakmai tudást biztosító képzés azoknak a jó tanulmányi eredménnyel rendelkező tanulóknak ajánlott, akik tudatosan szeretnék építeni jövőjüket. A tanulók a képzés megfelelő tanulmányi eredménnyel történt teljesítését követően egyenes úton, már megszerzett kreditekkel juthatnak be az adott egyetem szakirányú képzésébe.

A választható technikumi képzésekről bővebb információ ITT!

Szakiskolai képzések:

 1+2 éves képzés
Befejezett 8. osztályra épülő speciális szakképzés keretében a jelentkezők három év (előkészítő + 2 
év) alatt szerezhetnek rész-szaképesítést. A képzésre csak az F70-es BNO-kóddal rendelkező sajátos 
nevelési igényű tanulók jelentkezhetnek, szakértői vélemény alapján.

TANÓRÁN KÍVÜLI LEHETŐSÉGEK:

  • Kirándulások
  •  Egészségnap, sportnap
  • Pezsgő sportélet – sportnap, sportkör, foci, röplabda, kosárlabda, floorball.
  • Kulturális programok – színházlátogatások, szavalóverseny, színházi fellépések. 
  • Kirándulások, túrák. 
  • Tanulmányi-, sportversenyekre, érettségire felkészítő fakultációk. Diákok érdeklődése szerinti szakkörök.
  •  Színes programok: Kazinczy-napok, egészségnap, sportnap, témahét.
  • Felzárkóztatás – fejlesztő pedagógus.
  • Stúdió, csocsó a szünetekben. 
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére