Jelenlegi hely

Baranya Vármegyei SZC Mohácsi Radnóti Miklós Technikum és Szakképző Iskola

Cím: 7700 Mohács, Kossuth Lajos utca 71.
Tel.: 69/510-576
Email: radnoti@radmi.net

Web: www.radmi.net, https://www.facebook.com/profile.php?id=100057049016579&locale=hu_HU
Igazgató: Rigelman Zsolt

 

AZ ISKOLA BEMUTATÁSA

Egy rohamosan fejlődő kisváros egyetlen szakképző iskolája vagyunk, amely meghatározó szerepet tölt be a Dél-dunántúli térség oktatásában. Tanulólétszámunk 5-600 fő között ingadozik.

Baranya megyére, és azon belül a mohácsi kistérségre egyaránt jellemző a kis- és középvállalkozások túlsúlya és a nagyvállalatok csekélyebb szerepe. Ezt tükrözi, hogy 120-130 tanulónk mintegy 40-50 duális partnernél került kihelyezésre, amelyek közül alig 5 számít nagyvállalatnak, kettő ebből (SPAR, TESCO) a kereskedelem ágazatban, 3 egyéb ágazatokban (HAUNI Hungária és BONAFARM-Bábolna a gépészet, MCS Vágóhíd az élelmiszeripar ágazatban) végez termelő és szolgáltató tevékenységet. Az MCS Vágóhíddal a duális partneri viszonyon kívül Képzési megállapodáson keresztül valósítunk meg szorosabb szakmai együttműködést.

Évtizedes távlatban nagy tanulólétszámmal indítunk képzéseket a rendészet és közszolgálat ágazatban, amelyben komoly szakmai sikerekkel is büszkélkedhetünk. Ebben az ágazatban – melynek szakmai felügyelő szerve a Belügyminisztérium - szoros kapcsolatban állunk a Baranya Megyei Rendőrfőkapitánysággal, Mohácsi Rendőrkapitánysággal, a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatósággal és a Baranya Megyei Kormányhivatallal. A rendészeti képzés keretében tagjai vagyunk a Honvéd Kadét Programnak is.

Növekvő eredményességünk (évről-évre javuló tanulmányi átlag, az utóbbi két évben a legeredményesebb vidéki középiskola cím az Oktatási Hivataltól) és a látványosan megszépült épületegyüttes, valamint marketingstratégiánk következtében elértük, hogy vonzó alternatívát tudunk jelenteni mind a kistérség, mind a távolabbról érkező tanulóink számára.

Az intézmény Mohács egyik közlekedési csomópontjában, 4 különböző – egymástól nem messze található - helyrajzi számon található egy olyan épületegyüttesben, amely a Pécsre vezető főút két oldalán fekszik.

Befogadó iskolának számítunk minden olyan tanuló számára, aki tényleg a tanulás vágyával érkezik intézményükbe, ugyanakkor a rend és fegyelem iskolájává igyekszünk válni, hogy alternatívát tudjunk jelenteni azon fiatalok számára, akik rendezett körülmények között, biztonságban, szinte családias környezetben kívánják megélni középiskolai éveiket.

A szakképző iskolában 3 éves képzésben vehetnek részt a szakmai oktatás e formáját választó fiatalok. Az első év végén a tanulók ágazati alapvizsgát tesznek, ami átjárhatóságot biztosít az ágazaton belül más szakmák, és akár a technikumi képzés felé.

A szakképző iskola a mesterembereket képzi. Annak, aki az iskolában szakmát szerzett, a ráépülő, specializáló szakmai képzéseknek köszönhetően számos lehetősége van a továbblépésre, szakmai ismereteinek magasabb szintre emelésére. Vagyis egy jó szakma ugyanúgy lehetséges karrierutat jelent, mint egy diploma. A jó szakembereket megbecsüli a társadalom. A szakirányú oktatás mind a szakképző iskolában, mind a technikumban elsődlegesen vállalati helyszínen, duális partnereknél valósul meg. Mivel a duális képzőhellyel kötött szakképzési munkaszerződés alapján a tanulókat munkabér illeti meg, már tanulmányaik során rendszeres jövedelemhez juthatnak. A szakképző intézmények első szakmájukat tanuló diákjainak ösztöndíj jár, amelynek egy része egyösszegű pályakezdési juttatásként kerül kifizetésre a szakmai vizsga sikeres teljesítését követően.

A technikumban 5 éves a képzés időtartama. Ebből az első 2 év az ágazati alapoktatás, amelyet a technikumban is alapvizsga zár.

A technikum egyesíti a gimnázium és a szakmatanulás előnyeit. A képzés során matematikából, magyarból, történelemből és egy idegen nyelvből ugyanazt a tananyagtartalmat, ugyanolyan óraszámban kell elsajátítani, mint a gimnáziumban. Ezekből a közismereti tantárgyakból az oktatás érettségi vizsgával zárul. A technikumi tanulmányok végén letett szakmai vizsga ötödik érettségi vizsgatárgyként emelt szintű érettséginek felel meg. A technikum elvégzése után tehát a tanuló egyszerre kapja kézbe az érettségi bizonyítványt és a technikusi oklevelet, valamint még a nyelvvizsga megszerzésére is lehetősége van. Mindez lehetőséget nyújt a felsőoktatásban való továbbtanulásra is.

A tanulóknak a jelentkezéskor tehát elég az ágazatot megjelölniük. A közös ágazati alapok megismerését követően kell csak eldönteniük, hogy mely konkrét szakmát szeretnék a szakképző iskolában 2, technikumban 3 éves szakirányú oktatás során elsajátítani. A szakirányú oktatás cégek közreműködésével, valós munkakörnyezetben megvalósuló duális szakmai oktatás keretében, vagy ilyen lehetőség hiányában az iskola tanműhelyében zajlik.

Okleveles technikusképzés

A felsőoktatási intézménnyel közösen kidolgozott szakmai program alapján folytatott, emelt szintű szakmai tudást biztosító képzés azoknak a jó tanulmányi eredménnyel rendelkező tanulóknak ajánlott, akik tudatosan szeretnék építeni jövőjüket. A tanulók a képzés megfelelő tanulmányi eredménnyel történt teljesítését követően egyenes úton, már megszerzett kreditekkel juthatnak be az adott egyetem szakirányú képzésébe.

Szakmák:

A 2024/25. évi felvételi tájékoztató ITT!

forrás: radmi.net

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Új Rumini kötetek- nem csak rajongóknak!

Rumini sokak kedvence: mutatjuk a sorozat részeit!

Nem kérdés, hogy a nagyovis és kisiskolás korosztály körében az egyik legnépszerűbb olvasnivaló a Rumini. Van, aki már önállóan olvassa, van, aki esti meseként hallgatja a tengerész egér izgalmas kalandjait. Sőt van, aki így is, úgy is! :) 
Szeptember az új január - őszi tippek az egészségéért

Szeptember az új január - őszi tippek az egészségéért

Sokan mondják, hogy szeptember az új január. A nyári lazulás után sokan motiváltabban érkeznek vissza az edzőtermekbe. Hogy a kezdeti lelkesedés pár hétnél tovább tartson, érdemes szakemberrel konzultálni és konrét célokat meghatározni.
Ki mondta, hogy az ősz unalmas legyen?

Ki mondta, hogy az ősz unalmas legyen?

Az ősz számos lehetőséget kínál, hogy a gyerekek számára izgalmassá és élvezetessé tegyük ezt az évszakot. Összegyűjtöttem néhány ötletet, amelyek segítenek felfedezni az ősz szépségeit és kihasználni az évszak sajátosságait a családi élmények során.
Végzetes mondatok a gyereknevelésben!

Végzetes mondatok a gyereknevelésben!

Vannak olyan végzetes mondatok, amit a szülők később megbánnak. Van pár ismétlődő dolog, amit ha gyakran mondunk gyerekeinknek, akkor azzal akár hosszú távon nehezítjük meg a gyerek és a magunk életét is.- Novák Ferenc pedagógiai viselkedéskutató​ írása.
Ugrás az oldal tetejére