Jelenlegi hely

Pécsi Református Kollégium Technikuma és Szakképző Iskolája

Cím: 7960 Sellye, Zrínyi Miklós u.2.
Tel.: 73/480-234
Email: sellye@refipecs.hu

Web: https://mezogazd-sellye.edu.hu/
Igazgatóhelyettes: Csima Ágota 

A 2024/25. évi felvételi tájékoztató ITT!

Iskolánk az Ormánság egyetlen középfokú iskolájaként a mai kor kihívásaira kíván választ adni. Megszólítja és befogadja az ormánsági hátrányos szociokulturális körülmények között élő általános iskolásokat éppúgy, mint a környékbeli tehetséges és elhivatott fiúkat és lányokat, és piacképes szakmát ad az ide jelentkezőknek. Kialakítja azokat a képességeket, melyek lehetővé teszik, hogy az itt végzettek a jövő kihívásainak megfeleljenek, a korszerű mezőgazdasági és gépészeti technológia használatára felkészültek legyenek. Családias légkörünk segíti a fiatalokat a kitűzött célok elérésében.

Képzési típusok: Technikumi és szakképző iskolai oktatás

A technikumban 5 éves a képzés időtartama. A technikus képzésben először ágazatot választanak a tanulók, akik a 2. tanév végén ágazati alapvizsgát tesznek. Ezután történik a szakmaválasztás.

Matematikából, magyarból, történelemből, valamint egy idegen nyelvből ugyanaz a tananyagtartalom, mint a gimnáziumban (egy nyelvet kell kötelezően tanulni). Ezekből a közismereti tantárgyakból a 4. év végén érettségi vizsgával zárul az oktatás, előrehozott érettségi lehetőséggel.
Az 5. év elvégzése után egyszerre kap érettségi bizonyítványt és technikusi oklevelet a tanuló.
Ötödik érettségi tantárgyat nem kell választani, mivel ez a szakmai vizsga lesz. A technikusi vizsga emelt szintű érettségi vizsgának számít.

A szakképző iskolában 3 éves képzésben vehetnek részt a szakmai oktatás e formáját választó fiatalok. A tanuló először ágazatot választ, amivel 1 évig ismerkedik, és a tanév végén ágazati alapvizsgát tesz.
9. évfolyam után történik a szakmaválasztás, ekkor még a technikumi képzésbe is be lehet kapcsolódni.
1 éven keresztül általános szakképzési ösztöndíjat kap a tanuló, melyet a szakképzési munkaszerződés vált fel, vagyis a tanulás mellett már jövedelme is lesz a képzésben résztvevőnek. A szakmai képzés kétéves, és elsősorban vállalati
körülmények között, duális képzés keretében zajlik.

A PÉCSI REFORMÁTUS KOLLÉGIUM TECHNIKUMA ÉS SZAKKÉPZŐ ISKOLÁJA várja a jelentkezőket a szeptemberben induló képzéseire.
OM: 027413

  • 9. osztálytól ösztöndíj, duális képzés esetén munkaszerződés és jövedelem
  • segítség az utazás megoldásában vagy kollégiumi elhelyezés

Érdeklődés, jelentkezés: sellye@refipecs.hu;
Gonda Krisztina tanulmányi ügyintéző: +36-20-805-7569
Csima Ágota igazgatóhelyettes: +36-20-392-0105

I. Mezőgazdaság és erdészet ágazatban:

1. Mezőgazdasági gépésztechnikus: korszerű, robotizált mezőgazdasági gépekkel történő munkavégzés; korszerű erő- és munkagépek üzemeltetése és javítása; a mezőgazdasági termelés gépi munkáinak irányítása.
2. Mezőgazdasági gépész: korszerű, robotizált mezőgazdasági gépek kezelése; erő- és munkagépek üzemeltetése, karbantartása. A képzés ideje alatt mindkét képzés résztvevői mezőgazdasági gépek közúti vezetéséhez szükséges „T” kategóriás
jogosítványt szereznek.
3. Kertésztechnikus: szőlő- és gyümölcstermesztés, zöldség-, gyógynövény- és dísznövénytermesztés, virágkötés és berendezés, kertek építése és gondozása.
4. Kertész: zöldségnövények, gyümölcstermő növények, a szőlőnövény általános ápolási munkáinak ellátása.
5. Erdőművelő-fakitermelő: Közreműködik az új erdők létrehozásában, az erdők ápolásában, nevelésében. Kezeli a motorfűrészeket, erőgépeket, közelítő gépeket, rakodógépeket és az erdészeti felkészítő gépeket. Segít a vadgazdálkodási
munkákban is.
6. Erdésztechnikus: az erdőgazdálkodás és a vadgazdálkodás területén középfokú végzettséget igénylő munkaköröket, középszintű vezetői feladatokat lát el. Együttműködik a munkahelyi vezetőkkel, közreműködik a szakmai feladatok végrehajtásában.
7. Gazda (állattenyésztő vagy növénytermesztő szakirány 3 év): A mezőgazdasági munkák végzéséhez szükséges elméleti, fizikai és gyakorlati felkészültséggel, vállalkozói tevékenységhez szükséges alapismeretekkel is rendelkező mezőgazdasági szakember, aki gazdaságos és környezetkímélő technológiákkal dolgozik.


II. Gépészet ágazat:

1. Építő-, szállító- és munkagép-szerelő: A szerelési folyamatot egészében önállóan, illetve a munkatársaival közösen összetett feladatokat lát el. Együttműködik a szerelési és javítási technológia egyéb területein dolgozó munkatársaival.


III. Informatika és távközlés ágazat:

1. Szoftverfejlesztő és tesztelő: Képes webes és asztali alkalmazást (szoftvert) tervezni, fejleszteni, tesztelni és dokumentálni, adatbázisok tervezését és kezelését is elvégzi. Csapatban dolgozik.


IV. Pedagógia ágazat:

1. Oktatási szakasszisztens (5 év): Együttműködik a gyermekek gondozásában, nevelésében, oktatásában és fejlesztésében résztvevő szakemberekkel és a szülőkkel.


V. Élelmiszeripari ágazat:

1. Tartósipari termékkészítő: A tartósítóipar biztosítja a gyümölcsbefőtteket, a savanyúságokat, aszalt gyümölcsöt, ételízesítőket és a fagyasztott termékeket a háztartások számára.
2. Kistermelői élelmiszer-előállító: A kistermelő munkája során kis mennyiségben, az általa megtermelt nyersanyagokra építve állítja elő termékeit.

VI. Vendéglátóipari ágazat:

1. Panziós-fogadós (3 év): üzemelteti a vendéglátóhelyet; marketing tevékenységet végez; vendégekkel, partnerekkel kapcsolatot tart; vendégek számára programokat szervez; kapcsolatot tart más szolgáltatókkal, más szállásadókkal partneri viszonyt kialakítva működteti a vendéglátó egységét.
2. Szakács (3 év): Élelmiszerekből ételeket, fogásokat „varázsol” remek ízérzékével és kreativitásával meg persze fűszerekkel, ízesítőkkel. Fix éttermi konyhán dolgozó szakember, aki több területen lát el feladatokat pl. közétkeztetésben, hidegkonyhán, protokoll- vagy a la carte szakácsként.


VII. Környezetvédelem és vízügy ágazat:

1. Vízügyi munkatárs (3 év): Többek között megismeri Magyarország vízrajzát, környezetkémiai laboratóriumi vizsgálatokat végez, vízügyi gépeket üzemeltet, egyszerű csőszerelést végez. Megismeri az árvizek, belvizek keletkezési okait, a védekezési
módszereket, védekezési teendőket, dokumentálja és végrehajtja a vízrajzi, hidrometeorológiai méréseket.
2. Vízügyi technikus (5 év): Többek között megismeri Magyarország vízrajzát, környezetkémiai laboratóriumi vizsgálatokat végez, vízügyi gépeket üzemeltet, egyszerű csőszerelést végez. Megismeri az árvizek, belvizek keletkezési okait, a védekezési
módszereket, védekezési teendőket, dokumentálja és végrehajtja a vízrajzi, hidrometeorológiai méréseket.

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére