Jelenlegi hely

Pécsi Református Kollégium Technikuma és Szakképző Iskolája

Cím: 7960 Sellye, Zrínyi Miklós u.2.
Tel.: 73/480-234
Email: sellye@refipecs.hu

Web: https://mezogazd-sellye.edu.hu/
Igazgatóhelyettes: Csima Ágota 

A 2024/25. évi felvételi tájékoztató ITT!

Iskolánk az Ormánság egyetlen középfokú iskolájaként a mai kor kihívásaira kíván választ adni. Megszólítja és befogadja az ormánsági hátrányos szociokulturális körülmények között élő általános iskolásokat éppúgy, mint a környékbeli tehetséges és elhivatott fiúkat és lányokat, és piacképes szakmát ad az ide jelentkezőknek. Kialakítja azokat a képességeket, melyek lehetővé teszik, hogy az itt végzettek a jövő kihívásainak megfeleljenek, a korszerű mezőgazdasági és gépészeti technológia használatára felkészültek legyenek. Családias légkörünk segíti a fiatalokat a kitűzött célok elérésében.

Képzési típusok: Technikumi és szakképző iskolai oktatás

A technikumban 5 éves a képzés időtartama. A technikus képzésben először ágazatot választanak a tanulók, akik a 2. tanév végén ágazati alapvizsgát tesznek. Ezután történik a szakmaválasztás.

Matematikából, magyarból, történelemből, valamint egy idegen nyelvből ugyanaz a tananyagtartalom, mint a gimnáziumban (egy nyelvet kell kötelezően tanulni). Ezekből a közismereti tantárgyakból a 4. év végén érettségi vizsgával zárul az oktatás, előrehozott érettségi lehetőséggel.
Az 5. év elvégzése után egyszerre kap érettségi bizonyítványt és technikusi oklevelet a tanuló.
Ötödik érettségi tantárgyat nem kell választani, mivel ez a szakmai vizsga lesz. A technikusi vizsga emelt szintű érettségi vizsgának számít.

A szakképző iskolában 3 éves képzésben vehetnek részt a szakmai oktatás e formáját választó fiatalok. A tanuló először ágazatot választ, amivel 1 évig ismerkedik, és a tanév végén ágazati alapvizsgát tesz.
9. évfolyam után történik a szakmaválasztás, ekkor még a technikumi képzésbe is be lehet kapcsolódni.
1 éven keresztül általános szakképzési ösztöndíjat kap a tanuló, melyet a szakképzési munkaszerződés vált fel, vagyis a tanulás mellett már jövedelme is lesz a képzésben résztvevőnek. A szakmai képzés kétéves, és elsősorban vállalati
körülmények között, duális képzés keretében zajlik.

A PÉCSI REFORMÁTUS KOLLÉGIUM TECHNIKUMA ÉS SZAKKÉPZŐ ISKOLÁJA várja a jelentkezőket a szeptemberben induló képzéseire.
OM: 027413

  • 9. osztálytól ösztöndíj, duális képzés esetén munkaszerződés és jövedelem
  • segítség az utazás megoldásában vagy kollégiumi elhelyezés

Érdeklődés, jelentkezés: sellye@refipecs.hu;
Gonda Krisztina tanulmányi ügyintéző: +36-20-805-7569
Csima Ágota igazgatóhelyettes: +36-20-392-0105

I. Mezőgazdaság és erdészet ágazatban:

1. Mezőgazdasági gépésztechnikus: korszerű, robotizált mezőgazdasági gépekkel történő munkavégzés; korszerű erő- és munkagépek üzemeltetése és javítása; a mezőgazdasági termelés gépi munkáinak irányítása.
2. Mezőgazdasági gépész: korszerű, robotizált mezőgazdasági gépek kezelése; erő- és munkagépek üzemeltetése, karbantartása. A képzés ideje alatt mindkét képzés résztvevői mezőgazdasági gépek közúti vezetéséhez szükséges „T” kategóriás
jogosítványt szereznek.
3. Kertésztechnikus: szőlő- és gyümölcstermesztés, zöldség-, gyógynövény- és dísznövénytermesztés, virágkötés és berendezés, kertek építése és gondozása.
4. Kertész: zöldségnövények, gyümölcstermő növények, a szőlőnövény általános ápolási munkáinak ellátása.
5. Erdőművelő-fakitermelő: Közreműködik az új erdők létrehozásában, az erdők ápolásában, nevelésében. Kezeli a motorfűrészeket, erőgépeket, közelítő gépeket, rakodógépeket és az erdészeti felkészítő gépeket. Segít a vadgazdálkodási
munkákban is.
6. Erdésztechnikus: az erdőgazdálkodás és a vadgazdálkodás területén középfokú végzettséget igénylő munkaköröket, középszintű vezetői feladatokat lát el. Együttműködik a munkahelyi vezetőkkel, közreműködik a szakmai feladatok végrehajtásában.
7. Gazda (állattenyésztő vagy növénytermesztő szakirány 3 év): A mezőgazdasági munkák végzéséhez szükséges elméleti, fizikai és gyakorlati felkészültséggel, vállalkozói tevékenységhez szükséges alapismeretekkel is rendelkező mezőgazdasági szakember, aki gazdaságos és környezetkímélő technológiákkal dolgozik.


II. Gépészet ágazat:

1. Építő-, szállító- és munkagép-szerelő: A szerelési folyamatot egészében önállóan, illetve a munkatársaival közösen összetett feladatokat lát el. Együttműködik a szerelési és javítási technológia egyéb területein dolgozó munkatársaival.


III. Informatika és távközlés ágazat:

1. Szoftverfejlesztő és tesztelő: Képes webes és asztali alkalmazást (szoftvert) tervezni, fejleszteni, tesztelni és dokumentálni, adatbázisok tervezését és kezelését is elvégzi. Csapatban dolgozik.


IV. Pedagógia ágazat:

1. Oktatási szakasszisztens (5 év): Együttműködik a gyermekek gondozásában, nevelésében, oktatásában és fejlesztésében résztvevő szakemberekkel és a szülőkkel.


V. Élelmiszeripari ágazat:

1. Tartósipari termékkészítő: A tartósítóipar biztosítja a gyümölcsbefőtteket, a savanyúságokat, aszalt gyümölcsöt, ételízesítőket és a fagyasztott termékeket a háztartások számára.
2. Kistermelői élelmiszer-előállító: A kistermelő munkája során kis mennyiségben, az általa megtermelt nyersanyagokra építve állítja elő termékeit.

VI. Vendéglátóipari ágazat:

1. Panziós-fogadós (3 év): üzemelteti a vendéglátóhelyet; marketing tevékenységet végez; vendégekkel, partnerekkel kapcsolatot tart; vendégek számára programokat szervez; kapcsolatot tart más szolgáltatókkal, más szállásadókkal partneri viszonyt kialakítva működteti a vendéglátó egységét.
2. Szakács (3 év): Élelmiszerekből ételeket, fogásokat „varázsol” remek ízérzékével és kreativitásával meg persze fűszerekkel, ízesítőkkel. Fix éttermi konyhán dolgozó szakember, aki több területen lát el feladatokat pl. közétkeztetésben, hidegkonyhán, protokoll- vagy a la carte szakácsként.


VII. Környezetvédelem és vízügy ágazat:

1. Vízügyi munkatárs (3 év): Többek között megismeri Magyarország vízrajzát, környezetkémiai laboratóriumi vizsgálatokat végez, vízügyi gépeket üzemeltet, egyszerű csőszerelést végez. Megismeri az árvizek, belvizek keletkezési okait, a védekezési
módszereket, védekezési teendőket, dokumentálja és végrehajtja a vízrajzi, hidrometeorológiai méréseket.
2. Vízügyi technikus (5 év): Többek között megismeri Magyarország vízrajzát, környezetkémiai laboratóriumi vizsgálatokat végez, vízügyi gépeket üzemeltet, egyszerű csőszerelést végez. Megismeri az árvizek, belvizek keletkezési okait, a védekezési
módszereket, védekezési teendőket, dokumentálja és végrehajtja a vízrajzi, hidrometeorológiai méréseket.

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére