Jelenlegi hely

Goldmann-né Fehér Hajnalka gyermekpszichológus

Cím: Pécs, Vargha Damján u.2.
Tel: 20/516-6956
Emailfhpszichologus@gmail.com 

Webwww.feherhajnalkapszichologus.hu

1976-ban születtem Pécsett, jelenleg is itt élek. Szociálpedagógiát tanultam Egerben, majd a pszichológiát választottam. Pécsen végeztem a Pécsi Tudományegyetem Pszichológia szakán 2001-ben, majd gyermek és ifjúsági klinikai és mentálhigiénés szakpszichológus lettem 2006-ban. 2013-től végzem a pszichoterapeuta képzést. Van egy kislányom, egy kisfiam és egy férjem. Családunk fontos tagja még Luca, a puli és Andor, a komondor.

Szakmai életutam során dolgoztam családsegítő és gyermekjóléti szolgálatban, foglalkoztam értelmi sérült fiatalokkal, hosszú ideig a gyermekvédelmi szakellátásban tevékenykedtem, mint gyermekpszichológus. Dolgoztam nevelőszülőknél élő hátrányos helyzetű fiatalokkal. Örökbeadási folyamatokban támogattam a gyermekeket és az örökbe fogadó szülőket.

Jelenleg a pécsi  Kisgyermek Szociális Intézményeknél dolgozom. A bölcsődei kisgyermeknevelők munkáját segítem. Figyelemmel kísérem a gyermekek fejlődését. A nevelési kérdésekkel, viselkedésbeli és egyéb pszichés  problémákkal küszködő gyermekeknek és családjaiknak nyújtok terápiás és konzultációs lehetőséget.

Magánrendelésemben kisgyermekkel, kamaszokkal és fiatal felnőttekkel dolgozom. 

Miért van szükség pszichológusra, gyermekpszichológusra?


Mindenkinél elérkezhet az a pont, mikor úgy érzi, ő már tehetetlen a gondjaival, nem tudja megoldani a helyzetet. Gyermekek esetében a szülő érezheti úgy, hogy bármennyire is próbál ő a maga eszközeivel segíteni a problémával küszködő gyermekének, mégis csak körbe-körbe járnak.

Minden ember egyedi és független birodalom, melyben a saját értékrendszer, kultúra, személyes döntések és felelősségtudat teljesedik ki.  Célom, hogy a hozzám forduló embereknek, gyermekeknek és idősebbeknek olyan hatékony nézőpontot nyújtsak, mely támpontot ad saját önismeretükhöz. Szerepem a terápiában, hogy segítséget adjak a személyes és szociális készségek kialakításában és fejlesztésében, ezáltal együttes erővel az életminőséget javító változásokat érjünk el a pszichológia és a gyermekpszichológia eszközeivel.

A gyermekterápiákban előzetes konzultáció, megbeszélés szükséges a szülőkkel. A tünetek jelzésértékűek: bepisilés, bekakilás, dadogás, tik, alvászavar, tanulási, magatartásproblémák, figyelemzavar, beilleszkedési problémák, szorongásos tünetek fordulnak elő leggyakrabban. Nem a tünetet kell megszüntetni elsősorban, hanem a mögötte rejlő mélyebb zavart. Ennek feltárása életkortól függően történhet játékosan, vagy beszélgetéssel. A pszichológiai tesztvizsgálatok segíthetnek a képességek, érzelmi állapotok pontosításában. Amennyiben a terápia céljai megkívánják, úgy a családdal is bővíthető a terápiás kör. 

A Pécsimami szakértő rovatában is lehet kérdezni tőlem.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.
Ugrás az oldal tetejére