Jelenlegi hely

Déli ASzC Ujhelyi Imre Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

Cím: 7940 Szentlőrinc, Erzsébet u. 1. 
Tel.: 73/570-107
Email: ujhelyi.szentlorinc@deliaszc.hu

Webhttps://da-ujhelyi.www.intezmeny.edir.hu/
Igazgató: Szabó Zoltán

A beiskolázási tájékoztatót a 2024/2025-ös tanévre ITT találod!

A 2024/2025. tanévben tervezett képzéseink:

Mezőgazdaság és erdészet ágazat

Mezőgazdasági technikus szakma (5 0811 17 09)

Felvételi kód: 0201

A technikus képzés 5 éves, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. Választható szakmairányok: Állattenyésztő szakmairány, Növénytermesztő szakmairány. Az első két évben folyó ágazati ismereteket adó képzést egy ágazati alapvizsga zárja. A harmadik évtől a szakmairánynak megfelelő szakmai képzés az iskola tangazdaságában, tankertészetében, vagy kihelyezetten gazdaságoknál, vállalatoknál folyik duális képzés formájában, amely alatt állami ösztöndíjhoz vagy munkaszerződés által jövedelemhez jutnak a tanulók. A negyedi év végén három kötelező közismereti tárgyból (magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem) előrehozott érettségi vizsgát tesznek a diákok. Az ötödik év végén idegen nyelvből, valamint technikus szakképesítés szakmai vizsgájának számító szakmai vizsgatárgyból érettségiznek a tanulók. Így a 13. év végi sikeres vizsga után két végzettséget igazoló bizonyítványt kapnak kézhez a diákok: az érettségi bizonyítványt és a technikus végzettséget igazoló oklevelet. A technikumban szerzett tudás megteremti a lehetőséget, hogy a diákok a munkaerőpiacon könnyen elhelyezkedhessenek, illetve szakirányú felsőoktatásban továbbtanulhassanak. Az emelt szintű szakmai érettségi, valamit a technikus oklevél többletpontot jelent a felvételi eljárásban.

A mezőgazdasági technikus a növénytermesztési, állattenyésztési, az azokhoz kapcsolódó műszaki, gazdálkodási szakterületen önálló feladatokat végez, és végeztet, munkacsoportokat irányít. A végzett szakemberek képesek a növénytermesztés és állattenyésztés terén a korszerű agronómiai és technikai eljárások alkalmazásával a piac igényeinek megfelelő minőségi termékek gazdaságos előállítására, valamint a termelés menedzselésére.

A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ

  • mezőgazdasági vállalkozásban alkalmazottként technikusi tevékenységet folytat;
  • piackutatáson alapulóan megtervezi, elindítja vállalkozását;
  • anyagbeszerzési, készletezési és értékesítési tevékenységet folytat;
  • beállítja, ellenőrizi, karbantartja és üzemelteti a mezőgazdaságban alkalmazott erő- és munkagépeket, kezeli a precíziós gazdálkodást segítő elektronikai berendezéseket;
  • a fontosabb gazdasági állatfajok tartási, takarmányozási, tenyésztési feladatait elvégzi;
  • a fontosabb zöldség- és gyümölcsfajok, szőlő kiskerti termesztését elvégzi;
  • környezetkímélő termelési technológiákat alkalmaz;
  • a mezőgazdasági termelés tervezését, szervezését elvégzi;
  • mezőgazdasági termelési feladatokat ellátó személyek, csoportok irányítását végzi.

Azon fiatalok részére ajánlott, akik a modern nagyüzemi mezőgazdaságban használatos új technológiák, elvárások és irányvonalak megismerése után vezető pozícióban szeretnének hozzájárulni a mezőgazdasági termelés minőségi irányításához. A technikus szakképesítés szakmai vizsgájára bocsátás feltétele a T vagy B kategóriás vezetői engedély.  A T kategóriás vezetői engedély megszerzéséhez jelentős segítséget nyújt az iskola.

Igény esetén menzát, kollégiumi ellátást biztosítunk.

Egészségügyi alkalmasság szükséges.

Minden évben lehetőséget biztosítunk a hátrányos helyzetű tanulóik számára az Útravaló és az Apáczai Ösztöndíjprogramban való részvételre.

 

Mezőgazdasági gépésztechnikus szakma (5 0810 17 08)

Felvételi kód: 0202

A technikus képzés 5 éves, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. Az első két évben folyó ágazati ismereteket adó képzést egy ágazati alapvizsga zárja. A harmadik évtől az érettségire felkészítés, valamint a szakmai képzés folyik. A szakirányú oktatás az iskola jól felszerelt tanműhelyében, illetve az iskola 100 hektáros szántóföldjén történik, vagy kihelyezetten gazdaságoknál, vállalatoknál folyik duális képzés formájában. A szakmai képzés alatt állami ösztöndíjhoz vagy munkaszerződés által jövedelemhez jutnak a tanulók. A negyedi év végén három kötelező közismereti tárgyból (magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem) előrehozott érettségi vizsgát tesznek a diákok. Az ötödik év végén idegen nyelvből, valamint technikus szakképesítés szakmai vizsgájának számító szakmai vizsgatárgyból érettségiznek a tanulók. Így a 13. év végi sikeres vizsga után két végzettséget igazoló bizonyítványt kapnak kézhez a diákok: az érettségi bizonyítványt és a technikus végzettséget igazoló oklevelet. A technikumban szerzett tudás megteremti a lehetőséget, hogy a diákok a munkaerőpiacon könnyen elhelyezkedhessenek, illetve szakirányú felsőoktatásban továbbtanulhassanak. Az emelt szintű szakmai érettségi, valamit a technikus oklevél többletpontot jelent a felvételi eljárásban.

A mezőgazdasági gépésztechnikus előkészíti, üzemelteti és javítja a mezőgazdaságban alkalmazott korszerű erő- és munkagépeket, önjáró betakarítógépeket, mezőgazdasági rakodógépeket. Mezőgazdasági vállalkozóknál, szolgáltatóknál irányítja a mezőgazdasági termelés gépi munkáit, biztosítja a gépüzemfenntartás műszaki feltételeit. A képzés ideje alatt mezőgazdasági gépek közúti vezetéséhez szükséges „T” kategóriás jogosítványt szereznek a képzésben résztvevők.

A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ

  • karbantartja a mezőgazdasági erő- és munkagépeket, gépészeti berendezéseket;
  • kiválasztja és előkészíti a mezőgazdasági gépcsoportot, önjáró betakarítógépet az előírt
  • agrotechnikai követelmények szerinti munkák ellátásához;
  • szakszerűen üzemelteti a mezőgazdasági gépeket, traktorokat, kombájnokat, rakodógépeket;
  • mezőgazdasági gép, gépegység állapotát diagnosztikai eszközökkel meghatározza, hiba
  • feltárást végez;
  • elvégzi a mezőgazdasági gépek, gépi berendezések javítását;
  • irányítja a mezőgazdasági termelés gépeinek üzemeltetését, üzemfenntartását;
  • a precíziós gazdálkodást segítő elektronikai rendszereket telepíti és kezeli;
  • piackutatás alapján megtervezi, elindítja és működteti a mezőgazdasági vállalkozást.

Ajánlott minden fiatal számára, akit érdekel a mezőgazdaság, azon belül szeretne korszerű mezőgazdasági gépekkel dolgozni, azokat vezetni, üzemeltetni, mezőgazdasági vállalkozást működtetni.

A technikus szakképesítés szakmai vizsgájára bocsátás feltétele a T kategóriás vezetői engedély, amely megszerzése ingyenes a tanulmányok alatt.

Igény esetén menzát, kollégiumi ellátást biztosítunk.

Egészségügyi alkalmasság szükséges.

Minden évben lehetőséget biztosítunk a hátrányos helyzetű tanulóik számára az Útravaló és az Apáczai Ösztöndíjprogramban való részvételre.

 

Gazda szakma (4 0811 17 04)

Felvételi kód: 0203

A szakképző iskola 3 éves, amely szakképzettség megszerzésével zárul. Választható szakmairányok: Állattenyésztő szakmairány, Növénytermesztő szakmairány, Lovász szakmairány. Az első évben folyó ágazati ismereteket adó képzést egy ágazati alapvizsga zárja. Ekkor lehetőség van a technikummal való átjárhatóságra. A második évtől a szakmairánynak megfelelő szakmai képzés az iskola tangazdaságában, tankertészetében, vagy kihelyezetten gazdaságoknál, vállalatoknál folyik duális képzés formájában, amely alatt állami ösztöndíjhoz vagy munkaszerződés által jövedelemhez jutnak a tanulók. A sikeres vizsga után a tanuló mezőgazdasági szakirányú szakképesítést szerez. A végzett diákok számára lehetőség van az érettségi megszerzésére esti tagozaton, majd azt követően továbbtanulásra szakirányú felsőoktatásban.

A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ

  • talaj-előkészítést, vetést végez; a talaj termőképességének fenntartásával kapcsolatos feladatokat ellátja; növényápolást végez; élelmezési célra termesztett növényt betakarítja, tárolja;
  • takarmánynövényt betakarítja, tartósítja, tárolja;
  • gyümölcs-, szőlő- és zöldségtermesztési alapfeladatokat ellát;
  • tartástechnológiai feladatokat végrehajt; állatot takarmányoz, szaporít;
  • állatjólléti és -higiéniai feladatokat végrehajt;
  • mezőgazdasági gépet karbantart, üzemeltet, valamint kezeli a precíziós gazdálkodást segítő elektronikai berendezéseket; épületet, építményt karbantart, egyszerű javítást végez;
  • környezet-, tűz- és munkavédelmi előírásokat betart és betartat;
  • vállalkozási, szervezési és ügyviteli tevékenységet végez;
  • önálló agrárgazdasági vállalkozást működtet.

Ajánlott minden fiatal számára, aki szeret a szabadban dolgozni, szereti az állatokat, a természetet. A modern családi gazdaságok fő munkaereje a gazda, aki tudásával, hozzáállásával működteti és irányítja a saját gazdaságát, vagy ötleteivel, tanácsaival munkaerőként vesz részt a gazdaságok életében.

Szakmai vizsgára T vagy B kategóriás vezetői engedély birtokában bocsáthatók a tantárgyi követelményeket sikeresen teljesítő tanulók, a T kategóriás vezetői engedély megszerzéséhez jelentős segítséget nyújtunk.

Igény esetén menzát, kollégiumi ellátást biztosítunk.

Egészségügyi alkalmasság szükséges.

Minden évben lehetőséget biztosítunk a hátrányos helyzetű tanulóik számára az Útravaló és az Apáczai Ösztöndíjprogramban való részvételre.

 

Mezőgazdasági gépész szakma (4 0810 17 07)

Felvételi kód: 0204

A szakképző iskola 3 éves, amely szakképzettség megszerzésével zárul. Az első évben folyó ágazati ismereteket adó képzést egy ágazati alapvizsga zárja. Ekkor lehetőség van a technikummal való átjárhatóságra. A második évtől a szakmai képzés az iskola jól felszerelt tanműhelyében, illetve az iskola 100 hektáros szántóföldjén történik, vagy kihelyezetten gazdaságoknál, vállalatoknál folyik duális képzés formájában. A szakmai képzés alatt állami ösztöndíjhoz vagy munkaszerződés által jövedelemhez jutnak a tanulók. A sikeres vizsga után a tanuló mezőgazdasági szakirányú szakképesítést szerez. A végzett diákok számára lehetőség van az érettségi megszerzésére esti tagozaton, majd azt követően továbbtanulásra szakirányú felsőoktatásban.

A mezőgazdasági gépész előkészíti, beállítja és üzemelteti a mezőgazdaságban alkalmazott erő- és munkagépeket, önjáró betakarítógépeket, mezőgazdasági rakodógépeket. Feladatai között szerepel még a gépek karbantartása, üzemzavarok elhárítása és a gépek javításában való közreműködés.

A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ

  • karbantartja a mezőgazdasági erő- és munkagépeket, gépészeti berendezéseket;
  • előkészíti a mezőgazdasági gépcsoportot, önjáró betakarítógépet, mezőgazdasági rakodógépet
  • az előírt agrotechnikai követelmények szerinti feladatok ellátásához;
  • szakszerűen üzemelteti a mezőgazdasági gépeket, traktorokat, kombájnokat, rakodógépeket;
  • kezeli a precíziós gazdálkodást segítő elektronikai rendszereket;
  • elhárítja a mezőgazdasági gépek, gépészeti berendezések üzemzavarait;
  • közreműködik a mezőgazdasági erő- és munkagépek, gépészeti berendezések javításában;
  • javítja a mezőgazdasági erő- és munkagépeket, gépészeti berendezéseket;
  • önálló vállalkozást működtet.

Ajánlott minden fiatal számára, akit érdekel a mezőgazdaság, azon belül szeretne korszerű mezőgazdasági gépekkel dolgozni, azokat vezetni, üzemeltetni. A képzés ideje alatt mezőgazdasági gépek közúti vezetéséhez szükséges „T” kategóriás jogosítványt is szereznek a tanulók.

Szakmai vizsgára T kategóriás vezetői engedély birtokában bocsáthatók a tantárgyi követelményeket sikeresen teljesítő tanulók, amely megszerzése ingyenes a tanulmányok alatt.

Igény esetén menzát, kollégiumi ellátást biztosítunk.

Egészségügyi alkalmasság szükséges.

Minden évben lehetőséget biztosítunk a hátrányos helyzetű tanulóik számára az Útravaló és az Apáczai Ösztöndíjprogramban való részvételre.


Forrás: honlap

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére