Jelenlegi hely

Déli ASzC Ujhelyi Imre Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium

Cím: 7940 Szentlőrinc, Erzsébet u. 1. 
Tel.: 73/570-107
Email: ujhelyi.szentlorinc@deliaszc.hu

Webhttps://da-ujhelyi.www.intezmeny.edir.hu/
Igazgató: Szabó Zoltán

A beiskolázási tájékoztatót a 2024/2025-ös tanévre ITT találod!

A 2024/2025. tanévben tervezett képzéseink:

Mezőgazdaság és erdészet ágazat

Mezőgazdasági technikus szakma (5 0811 17 09)

Felvételi kód: 0201

A technikus képzés 5 éves, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. Választható szakmairányok: Állattenyésztő szakmairány, Növénytermesztő szakmairány. Az első két évben folyó ágazati ismereteket adó képzést egy ágazati alapvizsga zárja. A harmadik évtől a szakmairánynak megfelelő szakmai képzés az iskola tangazdaságában, tankertészetében, vagy kihelyezetten gazdaságoknál, vállalatoknál folyik duális képzés formájában, amely alatt állami ösztöndíjhoz vagy munkaszerződés által jövedelemhez jutnak a tanulók. A negyedi év végén három kötelező közismereti tárgyból (magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem) előrehozott érettségi vizsgát tesznek a diákok. Az ötödik év végén idegen nyelvből, valamint technikus szakképesítés szakmai vizsgájának számító szakmai vizsgatárgyból érettségiznek a tanulók. Így a 13. év végi sikeres vizsga után két végzettséget igazoló bizonyítványt kapnak kézhez a diákok: az érettségi bizonyítványt és a technikus végzettséget igazoló oklevelet. A technikumban szerzett tudás megteremti a lehetőséget, hogy a diákok a munkaerőpiacon könnyen elhelyezkedhessenek, illetve szakirányú felsőoktatásban továbbtanulhassanak. Az emelt szintű szakmai érettségi, valamit a technikus oklevél többletpontot jelent a felvételi eljárásban.

A mezőgazdasági technikus a növénytermesztési, állattenyésztési, az azokhoz kapcsolódó műszaki, gazdálkodási szakterületen önálló feladatokat végez, és végeztet, munkacsoportokat irányít. A végzett szakemberek képesek a növénytermesztés és állattenyésztés terén a korszerű agronómiai és technikai eljárások alkalmazásával a piac igényeinek megfelelő minőségi termékek gazdaságos előállítására, valamint a termelés menedzselésére.

A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ

  • mezőgazdasági vállalkozásban alkalmazottként technikusi tevékenységet folytat;
  • piackutatáson alapulóan megtervezi, elindítja vállalkozását;
  • anyagbeszerzési, készletezési és értékesítési tevékenységet folytat;
  • beállítja, ellenőrizi, karbantartja és üzemelteti a mezőgazdaságban alkalmazott erő- és munkagépeket, kezeli a precíziós gazdálkodást segítő elektronikai berendezéseket;
  • a fontosabb gazdasági állatfajok tartási, takarmányozási, tenyésztési feladatait elvégzi;
  • a fontosabb zöldség- és gyümölcsfajok, szőlő kiskerti termesztését elvégzi;
  • környezetkímélő termelési technológiákat alkalmaz;
  • a mezőgazdasági termelés tervezését, szervezését elvégzi;
  • mezőgazdasági termelési feladatokat ellátó személyek, csoportok irányítását végzi.

Azon fiatalok részére ajánlott, akik a modern nagyüzemi mezőgazdaságban használatos új technológiák, elvárások és irányvonalak megismerése után vezető pozícióban szeretnének hozzájárulni a mezőgazdasági termelés minőségi irányításához. A technikus szakképesítés szakmai vizsgájára bocsátás feltétele a T vagy B kategóriás vezetői engedély.  A T kategóriás vezetői engedély megszerzéséhez jelentős segítséget nyújt az iskola.

Igény esetén menzát, kollégiumi ellátást biztosítunk.

Egészségügyi alkalmasság szükséges.

Minden évben lehetőséget biztosítunk a hátrányos helyzetű tanulóik számára az Útravaló és az Apáczai Ösztöndíjprogramban való részvételre.

 

Mezőgazdasági gépésztechnikus szakma (5 0810 17 08)

Felvételi kód: 0202

A technikus képzés 5 éves, amely érettségivel és technikus szintű szakképzettség megszerzésével zárul. Az első két évben folyó ágazati ismereteket adó képzést egy ágazati alapvizsga zárja. A harmadik évtől az érettségire felkészítés, valamint a szakmai képzés folyik. A szakirányú oktatás az iskola jól felszerelt tanműhelyében, illetve az iskola 100 hektáros szántóföldjén történik, vagy kihelyezetten gazdaságoknál, vállalatoknál folyik duális képzés formájában. A szakmai képzés alatt állami ösztöndíjhoz vagy munkaszerződés által jövedelemhez jutnak a tanulók. A negyedi év végén három kötelező közismereti tárgyból (magyar nyelv és irodalom, matematika, történelem) előrehozott érettségi vizsgát tesznek a diákok. Az ötödik év végén idegen nyelvből, valamint technikus szakképesítés szakmai vizsgájának számító szakmai vizsgatárgyból érettségiznek a tanulók. Így a 13. év végi sikeres vizsga után két végzettséget igazoló bizonyítványt kapnak kézhez a diákok: az érettségi bizonyítványt és a technikus végzettséget igazoló oklevelet. A technikumban szerzett tudás megteremti a lehetőséget, hogy a diákok a munkaerőpiacon könnyen elhelyezkedhessenek, illetve szakirányú felsőoktatásban továbbtanulhassanak. Az emelt szintű szakmai érettségi, valamit a technikus oklevél többletpontot jelent a felvételi eljárásban.

A mezőgazdasági gépésztechnikus előkészíti, üzemelteti és javítja a mezőgazdaságban alkalmazott korszerű erő- és munkagépeket, önjáró betakarítógépeket, mezőgazdasági rakodógépeket. Mezőgazdasági vállalkozóknál, szolgáltatóknál irányítja a mezőgazdasági termelés gépi munkáit, biztosítja a gépüzemfenntartás műszaki feltételeit. A képzés ideje alatt mezőgazdasági gépek közúti vezetéséhez szükséges „T” kategóriás jogosítványt szereznek a képzésben résztvevők.

A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ

  • karbantartja a mezőgazdasági erő- és munkagépeket, gépészeti berendezéseket;
  • kiválasztja és előkészíti a mezőgazdasági gépcsoportot, önjáró betakarítógépet az előírt
  • agrotechnikai követelmények szerinti munkák ellátásához;
  • szakszerűen üzemelteti a mezőgazdasági gépeket, traktorokat, kombájnokat, rakodógépeket;
  • mezőgazdasági gép, gépegység állapotát diagnosztikai eszközökkel meghatározza, hiba
  • feltárást végez;
  • elvégzi a mezőgazdasági gépek, gépi berendezések javítását;
  • irányítja a mezőgazdasági termelés gépeinek üzemeltetését, üzemfenntartását;
  • a precíziós gazdálkodást segítő elektronikai rendszereket telepíti és kezeli;
  • piackutatás alapján megtervezi, elindítja és működteti a mezőgazdasági vállalkozást.

Ajánlott minden fiatal számára, akit érdekel a mezőgazdaság, azon belül szeretne korszerű mezőgazdasági gépekkel dolgozni, azokat vezetni, üzemeltetni, mezőgazdasági vállalkozást működtetni.

A technikus szakképesítés szakmai vizsgájára bocsátás feltétele a T kategóriás vezetői engedély, amely megszerzése ingyenes a tanulmányok alatt.

Igény esetén menzát, kollégiumi ellátást biztosítunk.

Egészségügyi alkalmasság szükséges.

Minden évben lehetőséget biztosítunk a hátrányos helyzetű tanulóik számára az Útravaló és az Apáczai Ösztöndíjprogramban való részvételre.

 

Gazda szakma (4 0811 17 04)

Felvételi kód: 0203

A szakképző iskola 3 éves, amely szakképzettség megszerzésével zárul. Választható szakmairányok: Állattenyésztő szakmairány, Növénytermesztő szakmairány, Lovász szakmairány. Az első évben folyó ágazati ismereteket adó képzést egy ágazati alapvizsga zárja. Ekkor lehetőség van a technikummal való átjárhatóságra. A második évtől a szakmairánynak megfelelő szakmai képzés az iskola tangazdaságában, tankertészetében, vagy kihelyezetten gazdaságoknál, vállalatoknál folyik duális képzés formájában, amely alatt állami ösztöndíjhoz vagy munkaszerződés által jövedelemhez jutnak a tanulók. A sikeres vizsga után a tanuló mezőgazdasági szakirányú szakképesítést szerez. A végzett diákok számára lehetőség van az érettségi megszerzésére esti tagozaton, majd azt követően továbbtanulásra szakirányú felsőoktatásban.

A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ

  • talaj-előkészítést, vetést végez; a talaj termőképességének fenntartásával kapcsolatos feladatokat ellátja; növényápolást végez; élelmezési célra termesztett növényt betakarítja, tárolja;
  • takarmánynövényt betakarítja, tartósítja, tárolja;
  • gyümölcs-, szőlő- és zöldségtermesztési alapfeladatokat ellát;
  • tartástechnológiai feladatokat végrehajt; állatot takarmányoz, szaporít;
  • állatjólléti és -higiéniai feladatokat végrehajt;
  • mezőgazdasági gépet karbantart, üzemeltet, valamint kezeli a precíziós gazdálkodást segítő elektronikai berendezéseket; épületet, építményt karbantart, egyszerű javítást végez;
  • környezet-, tűz- és munkavédelmi előírásokat betart és betartat;
  • vállalkozási, szervezési és ügyviteli tevékenységet végez;
  • önálló agrárgazdasági vállalkozást működtet.

Ajánlott minden fiatal számára, aki szeret a szabadban dolgozni, szereti az állatokat, a természetet. A modern családi gazdaságok fő munkaereje a gazda, aki tudásával, hozzáállásával működteti és irányítja a saját gazdaságát, vagy ötleteivel, tanácsaival munkaerőként vesz részt a gazdaságok életében.

Szakmai vizsgára T vagy B kategóriás vezetői engedély birtokában bocsáthatók a tantárgyi követelményeket sikeresen teljesítő tanulók, a T kategóriás vezetői engedély megszerzéséhez jelentős segítséget nyújtunk.

Igény esetén menzát, kollégiumi ellátást biztosítunk.

Egészségügyi alkalmasság szükséges.

Minden évben lehetőséget biztosítunk a hátrányos helyzetű tanulóik számára az Útravaló és az Apáczai Ösztöndíjprogramban való részvételre.

 

Mezőgazdasági gépész szakma (4 0810 17 07)

Felvételi kód: 0204

A szakképző iskola 3 éves, amely szakképzettség megszerzésével zárul. Az első évben folyó ágazati ismereteket adó képzést egy ágazati alapvizsga zárja. Ekkor lehetőség van a technikummal való átjárhatóságra. A második évtől a szakmai képzés az iskola jól felszerelt tanműhelyében, illetve az iskola 100 hektáros szántóföldjén történik, vagy kihelyezetten gazdaságoknál, vállalatoknál folyik duális képzés formájában. A szakmai képzés alatt állami ösztöndíjhoz vagy munkaszerződés által jövedelemhez jutnak a tanulók. A sikeres vizsga után a tanuló mezőgazdasági szakirányú szakképesítést szerez. A végzett diákok számára lehetőség van az érettségi megszerzésére esti tagozaton, majd azt követően továbbtanulásra szakirányú felsőoktatásban.

A mezőgazdasági gépész előkészíti, beállítja és üzemelteti a mezőgazdaságban alkalmazott erő- és munkagépeket, önjáró betakarítógépeket, mezőgazdasági rakodógépeket. Feladatai között szerepel még a gépek karbantartása, üzemzavarok elhárítása és a gépek javításában való közreműködés.

A SZAKKÉPZETTSÉGGEL RENDELKEZŐ

  • karbantartja a mezőgazdasági erő- és munkagépeket, gépészeti berendezéseket;
  • előkészíti a mezőgazdasági gépcsoportot, önjáró betakarítógépet, mezőgazdasági rakodógépet
  • az előírt agrotechnikai követelmények szerinti feladatok ellátásához;
  • szakszerűen üzemelteti a mezőgazdasági gépeket, traktorokat, kombájnokat, rakodógépeket;
  • kezeli a precíziós gazdálkodást segítő elektronikai rendszereket;
  • elhárítja a mezőgazdasági gépek, gépészeti berendezések üzemzavarait;
  • közreműködik a mezőgazdasági erő- és munkagépek, gépészeti berendezések javításában;
  • javítja a mezőgazdasági erő- és munkagépeket, gépészeti berendezéseket;
  • önálló vállalkozást működtet.

Ajánlott minden fiatal számára, akit érdekel a mezőgazdaság, azon belül szeretne korszerű mezőgazdasági gépekkel dolgozni, azokat vezetni, üzemeltetni. A képzés ideje alatt mezőgazdasági gépek közúti vezetéséhez szükséges „T” kategóriás jogosítványt is szereznek a tanulók.

Szakmai vizsgára T kategóriás vezetői engedély birtokában bocsáthatók a tantárgyi követelményeket sikeresen teljesítő tanulók, amely megszerzése ingyenes a tanulmányok alatt.

Igény esetén menzát, kollégiumi ellátást biztosítunk.

Egészségügyi alkalmasság szükséges.

Minden évben lehetőséget biztosítunk a hátrányos helyzetű tanulóik számára az Útravaló és az Apáczai Ösztöndíjprogramban való részvételre.


Forrás: honlap

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Ugrás az oldal tetejére