Jelenlegi hely

Pécsi Éltes Mátyás EGYMI Óvoda, Általános Iskola, Fejlesztő Nevelés-Oktatást Végző Iskola, Készségfejlesztő Iskola és Kollégium

Cím: 7633 Pécs, Építők útja 9.
Tel.: 72 / 257-338
Email: eltes.egymi.pecs@gmail.com

Web: https://www.eltesm-pecs.edu.hu/
Facebook oldal ITT
Igazgató: Székely Beáta


Az elkülönített nevelésnek nagy hagyományai vannak Európa fejlett országaiban, így nálunk Magyarországon is.
A gyógypedagógia területén a XIX. századtól kezdődően jöttek létre speciális iskolák.
Pécsett, 1947. szeptember 1.-jén „a körülmények kényszerítő és sürgető hatására” hivatalosan is megnyitotta kapuit a rászorultak előtt az első Pécsi Állami Gyógypedagógiai Iskola.
Az első tanév 221 beírt tanulóval és 13 nevelőtanárral indult, összesen 7 telephelyen. Többnyire szűkös, alagsori, oktatásra alapvetően alkalmatlan „osztálytermekben”.
A tanulólétszám évről, évre gyarapodott a ’70-s évek közepén elérte az 500 főt, ezzel hazánk harmadik legnagyobb kisegítő iskolájává vált.
A kezdetektől napjainkig eltelt esztendőkben intézményünk jelentős fejlődésen ment keresztül.
A régi korszerűtlen, ugyanakkor csodálatos környezetben lévő belvárosi ingatlanból, 1998 augusztusában, egy gyermekbarát, világos, jól felszerelt és akadálymentes, külvárosi iskolaépületbe költöztünk.

Intézményünkbe Pécs város területén, valamint Pécs vonzáskörzetében lakó speciális nevelést-oktatást igénylő tanulásban akadályozott (enyhe értelmi fogyatékos), értelmileg akadályozott (középsúlyos értelmi fogyatékos), autista (pervaziv fejlődési zavarban szenvedő), mozgássérült tanköteles korú tanulók járnak.

Feladatunknak tekintjük, összhangban pedagógiai programunkban megfogalmazott célokkal, értékekkel, hogy az iskola belső világa olyan nyitott, inspiratív, szeretetteljes, ésszerű és betartható korlátokat adó legyen, amely

  • támaszt tud nyújtani tanulóink számára mentális, pszichés és szociális téren
  • képességeiknek megfelelően, egyéni lehetőségeik függvényében képes legyen fejleszteni személyiségüket, felismertetni értékeiket
  • felkészíti őket a lehető legtartalmasabb emberi életre, a lehető legteljesebb társadalmi beilleszkedésre

Minden gyermeket elfogadunk olyannak, amilyen - azzá neveljük, amivé válni képes - annak érdekében, hogy életesélyei a lehetőségeihez képest a legjobbak legyenek

Forrás: honlap

Általános iskolai nyílt napok és iskolakóstolgató foglalkozások ITT!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére