Jelenlegi hely

Gyermek- és Ifjúságpszichiátriai Osztály és Tanszék nyílt a pécsi gyermekklinikán

Krízishelyzetek, szorongások, magatartászavarok – egyre több a pszichés probléma a kisgyermekeknél és a fiataloknál.

Magyarországon minden öt gyermekből egy pszichés zavarral küszködik. A Pécsi Tudományegyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján megnyílt a Dél-Dunántúl első gyermekpszichiátriai osztálya.
 

Pécsett, a Gyermekgyógyászati Klinikán 1967 óta működött neurológiai és pszichiátriai betegeket egyaránt ellátó osztály, itt kezelték az egész Dél-Dunántúlról érkező kis betegeket születésüktől tizennyolc éves korig, és ugyanitt látták el az ambuláns betegeket is. A klinika speciális feladataiból következően a betegek egy része az egész ország területéről érkezett.

Az elmúlt évtizedek jelentős változásokat hoztak a gyermek-, és serdülőkori esetek ellátásában. Jelentősen megnövekedett a szakorvosi figyelmet igénylő súlyosságú lelki betegségekkel küszködő gyermekek száma, így időszerű volt az önálló pszichiátriai osztály kialakítása. A Klinika mostantól rendelkezik 15 ágyas önálló Gyermek-és Ifjúságpszichiátriai osztállyal, így a régióban a kötelező ellátási feladatot - fekvőbeteg háttérként itt látják el. Az ambuláns részlegen történik a pszichiátriai osztályos felvételt igénylő betegek első vizsgálata, a felvétel ügyintézése, majd a további pszichiátriai és pszichológiai szakvizsgálatok, és az újonnan ki-alakított osztályon történik a terápia.

Az osztály munkájával párhuzamosan megalakult a Gyermek és Ifjúságpszichiátriai Tanszék, ahol a Pécsi Tudományegyetem orvos, pszichológus és szociális munkás hallgatóinak graduális és posztgraduális képzése folyik, és a tudományos tevékenység szerveződik.

Forrás: www.pecsinapilap.hu

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Ugrás az oldal tetejére