Jelenlegi hely

A Mártírok útjára költözik a családtámogatási osztály

Március végén a Baranya Megyei Kormányhivatal Családtámogatási Osztálya a Magyar Államkincstár pécsi, Szigeti úti épületéből a Mártírok útja 12. szám alatt található kormányhivatali ingatlanba költözik.
Ennek megfelelően április 1-jétől már az új helyszínen intézhetik családtámogatási ügyeiket a Baranyában élők.

A költözés után a Családtámogatási Osztály a Nyugdíj-megállapítási és Adategyeztetési Osztállyal közös ügyféltérben várja az ügyfeleket.
Ennek megfelelően a Kormányhivatal a két szervezeti egység ügyfélfogadási rendjét is összehangolta, így március 31-e után a Családtámogatási Osztályon is az alábbiak szerint fogadják az ügyfeleket:

Hétfő 8:00-17:00
Kedd 8:00-13:00
Szerda 8:00-13:00
Csütörtök 8:00-13:00
Péntek 8:00-12:00

Pont egy évvel a költözés előtt - 2015. április 1-jével - kerültek a fővárosi és megyei kormányhivatalok hatáskörébe a családtámogatásokkal összefüggő feladatok. Az intézkedés az anyasági támogatással, a családi pótlékkal, a gyermekgondozást segítő ellátással, a gyermeknevelési támogatással, a nagycsaládosok földgázár-kedvezményével és a fogyatékossági támogatással kapcsolatos ügyeket érintette.
Mint az a felsorolásból is látszik, igen széles ügyfélkörről van szó, ezért a Családtámogatási Osztály költözése miatt egyetlen napra sem szünetel az ügyfélfogadás: március 31-én még a Szigeti úton, április 1-jétől viszont már a Mártírok útján várják az ügyfeleket a Kormányhivatal munkatársai.



forrás: Baranya Megyei Kormányhivatal

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Sokan tapasztalhatjuk, hogy a takarítás nem pusztán házimunka, hanem lelki, pszichés folyamat is: nemcsak a lakóterünket tisztítjuk meg és rendezzük el, hanem vele a gondolatainkat, a lelkünket is. Ez pedig nem véletlen: a lakásunkhoz, a rendhez vagy éppen a rendezetlenséghez való viszonyunk ugyanis jóval többet mond el rólunk, mint gondolnánk. Az LG Fuller Bianka pszichológussal járta körül, miről árulkodnak a szokásaink.
Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Miért vallanak kudarcot a hagyományos nevelési módszerek az ADHD-s gyerekeknél? Az október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (ADHD) és a diszlexia tudatosításának hónapja. A viselkedési tünetek mögött gyakran specifikus kognitív gyengeségek állnak. Szerencsére ma már egyre kevésbé azonosítjuk az ADHD-t a „rosszasággal”, azonban sok szülő és pedagógus szembesül azzal a kihívással, hogy a hagyományos nevelési eszközök nem működnek. De a szakértő szerint az ADHD-val élő gyermekek motiválására is megtalálhatjuk a hatékony. stratégiát.
Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

A legutóbb történt, kiskorút ért bántalmazás esete mellett szülőként sem mehetünk el szó nélkül, fel kell vennünk a kesztyűt és felkészítenünk gyermekeinket az ilyen helyzetekre is.
Kémia a konyhában - avagy: Hogyan főzz jobban, okosabban?

Kémia a konyhában - avagy: Hogyan főzz jobban, okosabban?

Ételt készíteni nem annyira bonyolult, mint embert juttatni a Marsra. De rengeteg olyan tipp és trükk létezik, amitől vagy a végeredmény lesz jobb, vagy az életed könnyebb. Ezekből mutatunk most néhányat.
Ugrás az oldal tetejére