Ételallergiás, speciális diétát igénylő gyermekek családjai számára nyílt nap és tájékoztató.
Fuss-Érte- Megérte - Jótékonysági futás a pécsi bölcsődékért
Civil kezdeményezésünk célja, hogy a város lakossága a jövő generációjának támogatásán keresztül és a mozgás öröme által szerepet vállaljon a család értékének népszerűsítésében.
A rendezvényen befolyt adományokat a Kisgyermek Szociális Intézmények bölcsődéinek és Biztos Kezdet Gyermekházának bel- és kültéri játékállományának fejlesztésére használják fel.
Időpont: 2016. május 21.-én 9:00 – 11:00
Helyszín: Pécs, Kossuth tér
Rajt: 11.00 óra (előtte színes programok)
A jótékonysági demonstrációs futás útvonala 1,7 km: Kossuth tér- Irgalmasok utcája- Széchenyi tér- Király utca- Búza tér- Felsővámház utca- Major utca- Zsolnay Negyed Pirogránit udvar (mézeskalácsérem átadás)
A rajtot megelőzően a Kossuth téren színes programokkal szeretnénk felhívni a figyelmet a gyermekvédelem és a családban rejlő erő fontosságára, a mozgás örömére.
A futás során összegyűlt adomány pécsi gyermekintézmények fejlesztését, korszerűsítését hivatott szolgálni. Az idei évben támogatandó intézmény a Pécsi Kisgyermek Szociális Intézmények.
A befutók jutalma az esemény logójával ellátott mézeskalácsérem.
Várunk mindenkit, aki a szervezők által megfogalmazott értékeket fontosnak találja és adományával szeretné támogatni a Pécsi Kisgyermek Szociális Intézmények tag bölcsődéit.
Fővédnök: Őri László alpolgármester
Védnökeink: Baranya Megyei Kormányhivatal, Baranya Megyei Gyermekjogi Képviselő, Baranya Megyei Pedagógiai Oktatási Központ, Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Baranya Megyei Kirendeltsége.
Minden résztvevő mézeskalács érmet kap ajándékba!
Online regisztráció és bővebb információ: http://www.kszipecs.hu/index.php/aktualis/63-fuss- erte-megerte
PÉCS MEGYEI JOGÚ VÁROS
ÖNKORMÁNYZATÁNAK
KISGYERMEK SZOCIÁLIS INTÉZMÉNYEK IGAZGATÓSÁGA
A Kisgyermek Szociális Intézmények 11 pécsi bölcsődéje családias környezetben, magas színvonalú ellátást biztosítva várja a legkisebbeket.
A Belvárosban a Törpike és Zöldliget bölcsődék, a Mecsek oldalban a Mandula bölcsőde, a Szigeti külvárosban a Napsugár és Mezőszél bölcsődék, Uránvárosban a Fészek és Cseperedő bölcsődék, a kertvárosban Kicsi kék, Csoda, Kiskuckó bölcsődék, illetve a meszesi városrészben a Hétszínvirág bölcsőde teszi elérhetővé a szolgáltatást a város legfontosabb részein.
A bölcsődei ellátás modern felfogásában, a szolgáltatás funkciója már nemcsak a szülők munkavégzésének támogatása, hanem:
- a gyermekek egészséges fejlődésének segítése,
- jóllétének biztosítása,
- a szocializáció, a közösségi létre való felkészítés,
- az esélykiegyenlítés, és esetenként a környezeti kockázati tényezők felismerése és kezelése is.
A felsorolt feladatok mindegyikét kiemelt fontossággal kezelik a pécsi bölcsődék. A bölcsődei ellátásban dolgozó szakemberek a 0-3 éves korosztályra vonatkozó sokrétű szakértelemmel rendelkeznek a kisgyermekek nevelésében-gondozásában.
A pécsi bölcsődékben a gyermekek életkori és egyéni sajátosságait, fejlettségét figyelembe véve segítik a gyermek fejlődését.
Fontos alapelv a pozitívumokra támaszkodás, ami a gyermek személyiségét elfogadó, pozitív megerősítéseket fókuszba helyező nevelői magatartást jelent, ezzel is támogatvaaz aktivitás, önállóság, a tanulást segítő légkör kialakítását.
A pécsi bölcsődei intézményekben is a személyi és tárgyi állandóság segíti a kisgyermekek érzelmi biztonságának kialakítását, amit az állandó, otthonos csoportszobai környezet, a napirend, a rendszeresség és a saját kisgyermeknevelő rendszer biztosít.
A gyerekek, az egyéni ütemhez igazított módon, a fokozatosság elvét követve, nem siettetve szokhatnak be a bölcsődébe, ami az új helyzetekhez való alkalmazkodás, az új személyek, tapasztalatok elfogadásához elengedhetetlen a kicsik számára.
A fentiek teljesüléséhez olyan családhoz hasonló, meleg, biztonságot nyújtó környezet, a korosztály fejlettségének megfelelő játékok ingergazdag, változatos tevékenységeket biztosító bölcsődei környezet kialakítására törekszenek a pécsi szakemberek is, ahol a gyermek a szülő távollétében is jól érzi magát, és a testi-lelki- szellemi fejlődéséhez szükséges feltételek rendelkezésre állnak.
A KSZI bölcsődék fogadják a másként fejlődő, sajátos nevelési igényű gyerekeket, akiket, Csoda, Fészek, Kicsi Kék, Napsugár, Zöldliget, Kiskuckó bölcsődékben felkészült szakemberek fogadnak. A Fészek bölcsődében gyógyúszásra is van lehetőség.
Az intézmények a legkorszerűbb táplálási ajánlások figyelembevételével, dietetikus által összeállított étrendet biztosítanak a gyerekeknek, szükséges esetben a diétás és speciális étkeztetés a Cseperedő bölcsődében igényelhető. A hátrányos helyzetű gyerekek speciális igényeihez és szocializációs kihívásaihoz igazodóan a Törpike és Hétszínvirág intézmények empatikus, befogadó hozzáállással, inkluzív pedagógiai módszerekkel segítik az érintett családokat.
A munkahely és család összeegyeztetésében – munkahelyi időbeosztásuk miatt – problémákkal küzdő szülőknek a Mezőszél utcai bölcsőde nyújt megoldást, nyújtott nyitva tartásával, 19 óráig.
A pécsi bölcsődei intézmények többsége saját alapítvánnyal rendelkezik, ami teret és lehetőséget biztosít az alapfeladatok ellátásán túl is gyerekek, családok fejlődését, segítését segítő programok, szolgáltatások, projektek megvalósítására.
A májusi hivatalos beiratkozást megelőzően, a bölcsődei nyílt napokon a bölcsődeválasztás előtt álló családok betekintést nyerhetnek az intézményekbe, kötetlenül tájékozódhatnak a szakemberektől.
A Bölcsődés leszek szülői klubok több bölcsődei intézményben is elérhetők, ami segíti a szülők bizonytalanságát, esetleges félelmeit eloszlatni, oldani a bölcsődei ellátással kapcsolatban.
Intézményeink nagy szeretettel várják 2016/2017-es nevelési évben is a legkisebbeket!