Jelenlegi hely

Milyen betegségek után jár adókedvezmény?

Sokan nem tudják, de egyes betegségek után adókedvezmény igénybevételére jogosultak.  Ezeket a betegségeket külön jogszabályba sorolva, súlyos fogyatékosságnak minősítették. A listában megtalálhatók bizonyos fokú látás- és halláskárosodások, cukorbetegség, egyes mozgásszervi betegségek, laktózérzékenység, stb.  A felsorolás hosszú, érdemes utánajárni, jár-e adókedvezmény valamely, akár évekkel ezelőtt diagnosztizált betegségre.

 

Minden betegségnek van egy BNO azonosító kódja, amit annak megállapításakor a kezelőorvos a leleten feltüntet. A súlyos fogyatékosságnak minősülő betegségek listája ITT található.

Lehet, hogy évek óta tudunk a listában feltüntetett valamely betegségünkről, és meg is találtuk régi leletünkön a feltüntetett BNO kódot. Ezzel azonban még nem tudjuk érvényesíteni a személyi adókedvezményt. Szükséges ehhez a rokkantsági járadékra, fogyatékossági támogatásra jogosító,  a kezelőorvos által kiállított igazolás is.


 

Ennek birtokában, az adókedvezmény igényléséhez benyújtandó nyomtatvány ITT tölthető le.   Az orvosi igazolást, határozatot a nyilatkozathoz nem kell csatolni, de az igazolást az elévülési időn belül meg kell őrizni.

A nyilatkozat alapján a munkáltató (kifizető) a levonandó adóelőleget havonta az adóév első napján érvényes havi minimálbér 5 százalékának megfelelő összeggel, azaz 2017-ben havi 6.375 forinttal csökkenti.

A kedvezmény a betegség fenállásának időpontjától, de maximum öt évre visszamenőleg érvényesíthető.

 

Forrás: NAV, Nemzeti Jogszabálytár
Fénykép: The Duogh roller

 

May Andi
Monorimami

 

 

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Iskolakezdés laktózmentes finomságokkal!

Iskolakezdés laktózmentes finomságokkal!

Laktóz- és tejmentes harapnivalók, amiket a gyerekek imádni fognak.
Ha kapnál napi 1 órát ajándékba, magadra fordítanád?

Ha kapnál napi 1 órát ajándékba, magadra fordítanád?

Többször elgondolkodom azon, hogy vajon biztosan magukra fordítanák, hasznosan töltenék-e az extra időt a pácienseim? - Dr Gyöngy Andrea belgyógyász, diabetológus írása
Mitől szorong tanévkezdéskor a kisiskolás, a kiskamasz és a tinédzser?

Mitől szorong tanévkezdéskor a kisiskolás, a kiskamasz és a tinédzser?

Pszichológiai tanácsok az érzelemszabályozáshoz az iskolában.
Anya új fejezete, avagy augusztusi búcsú és újrakezdés: anya létem 2.0

Anya új fejezete, avagy augusztusi búcsú és újrakezdés: anya létem 2.0

Ez a nyár is szinte egy szempillantás alatt suhant el. Alig ért véget a tanév, máris azon kaptam magam, hogy augusztust írunk, és a boltok polcain megjelentek a tanszerek. Én őszintén szólva lehet kezdek megint beleesni az "august blues"-ba, azaz a nyár végi melankóliába vagy ahogy még sokan ismerik a posztvakációs depresszióba. (Ha te is érzed itt olvashatsz bővebben róla)
Ugrás az oldal tetejére