Jelenlegi hely

Szavazás az ingyenes utazásról - bevezető

A szavazáshoz regisztráció és belépés szükséges!
 
Az interneten lépten-nyomon szavazásba botlunk, van aki szívesen kattint, és van aki nem. Itt a Pécsimamin csak olyan témákat bocsátunk szavazásra, melyeknek értelme és tétje van: ahol tényleg számít a véleményed!
 
Ha az anyukák ingyenes utazásával kapcsolatban sok támogató szavazat érkezik, az eredményt megmutatjuk a döntéshozóknak: Pécs Polgármesterének és a Pécsi Közlekedési Zrt. vezetőjének.
 
Kikről szól ez a szavazás?
  • A 0-3 év közötti gyermeket nevelő pécsi, Pécs környéki anyukákról. (Akkor is szívesen vesszük a véleményedet, ha még nem, vagy már nem tartozol ebbe a csoportba.) 
Miért vetjük fel ezt a kérdést?
 
Mert gyakorló – és nem autóval közlekedő – anyukaként az alábbiakkal szembesülhetünk:
  • A több, mint 6000 forintos bérlet, de még a buszjegy árak sem egy gyed-en, gyes-en lévő anyuka jövedelmi viszonyaihoz vannak szabva.
  • Babakocsival buszozni olyan körülményes (felszállás a régi típusú buszokra, bérlet – jegy felmutatása, leszállás), hogy sokan inkább kihagyják ezt az élményt, ezzel együtt fontos/érdekes programokat.
  • Mert a gyermekükkel otthon lévő anyukák ugyanolyan inaktív (nem kereső) tagjai a városnak, mint a diákok és a nyugdíjasok, eddig mégsem született meg részükre a „kismamabérlet”.
Miről várjuk a véleményedet?
 
Arról, hogy ha a döntéshozók lehetővé tennék, hogy a gyermeküket bármilyen eszközzel magukon hordó anyukák ingyenesen szálljanak fel a pécsi buszokra, támogatnád / igénybe vennéd-e ezt a lehetőséget? Olyan választ is adhatsz, hogy csak akkor pártolod a kezdeményezést, ha a babakocsival közlekedő mamikra is vonatkozik a díjmentesség.
 
Miért gondoljuk azt, hogy ez a megoldás jó lenne mindenki számára?
  • Mert nem járna adminisztrációval a Közlekedési Zrt. számára (nem kellene papírokkal igazolni és ellenőrizni a jogosultsági feltételeket): egy hordozó eszközben lévő gyermek önmagáért beszél, hiszen a hordozás időszaka általában előbb lezárul, mint a gyermek 3. életéve.
  • Mert egy babakocsival jegyet váltó anyuka 2-3 ember helyét foglalja el a buszon, ehhez képest egy gyermekét magán hordozó anyuka csak 1-et.
  • Mert egy szimpatikus, családcentrikus döntés születne, melynek az lenne az üzenete az anyukák számára, hogy ha a munkájukat feladva gyermeket vállalnak, az átmeneti, nehezebb években támogatja őket a helyi közösség,
  • Mert egy hordozásra alkalmas eszközt lehet kölcsön kapni, adni-venni, végső soron pedig akár egyetlen bérlet áráért megvásárolni.
Ha szeretnéd, hogy eredményes legyen ez a kezdeményezés: szólj róla barátaidnak, ismerőseidnek!

Ha kíváncsi vagy a szavazás részeredményére és arra: miért nem a nyugdíjas/tanuló bérlethez hasonló kismama bérletről indítottuk a szavazást, kattints ide!
 
Szavazok a pécsi anyukák ingyenes utazásáról!
 
Ha véleményed van a témával kapcsolatban, támogatod, vagy ellenzed ezt a javaslatot: szólj hozzá itt!
 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Kuckózós esték gyerekekkel: 7 varázslatos program otthonra

Kuckózós esték gyerekekkel: 7 varázslatos program otthonra

Ahogy rövidülnek a napok és egyre korábban sötétedik, mindannyian vágyunk egy kis meghittségre. A november a kuckózás hónapja: forró ital, puha takaró, gyertyafény, és persze a gyerekzsivaj, ami mindezt élettel tölti meg. Ha nincs kedvetek minden este a tévé elé ülni, próbáljátok ki ezeket az egyszerű, mégis varázslatos ötleteket, amikkel az otthoni esték is különlegessé válnak.
Elfeledettnek hitt betegség okoz súlyos fertőzéseket avagy mit kell tudni a szamárköhögésről

Elfeledettnek hittük, de súlyos fertőzést okoz - Mit kell tudni a szamárköhögésről

Barátságosnak hangzó neve jellegzetes tünetére utal: a beteg erős köhögés közben a szamár hangjára emlékeztető elnyújtott hangot hallat. 1954 óta kötelező ellene a védőoltás. Általában ezzel úgy hisszük, hogy le is tudtuk egy életre. Pedig nem!
5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

Van, amikor minden egyszerre történik: a gyerekek beszélnek, a táska nincs bepakolva, a vacsora odakozmál, és persze épp akkor csöng a telefon. Ilyenkor a „kiegyensúlyozott családi élet” kifejezés leginkább egy távoli álomnak tűnik. Pedig nem a nagy, drámai változások segítenek, hanem azok az apró szokások, amik csendben, lassan átrendezik a napjainkat.
5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

Gyerekkorunkban magától értetődő volt, hogy kint játszunk. Faleveleket gyűjtöttünk, kavicsokat raktunk sorba, vagy csak lestük, ahogy a hangyák jönnek-mennek a járdán. Ma sok gyerek idejének nagy része zárt térben telik: iskola, otthon, képernyő.
Ugrás az oldal tetejére