Jelenlegi hely

Hordozóeszközzel ingyen a pécsi buszokon?

Rajtad is múlik! címmel új szolgáltatás indult a Pécsimamin: első alkalommal az anyukák ingyenes utazásával kapcsolatos javaslatról mondhatod el a véleményedet!

Ha kellő számú szavazat érkezik, megmutajuk az eredményt a helyi döntéshozóknak, ezzel hívva fel a figyelmüket arra, hogy egy gyermekével otthon lévő (és nem kereső) anyuka számára a buszozás nem csak körülményes, de igen drága is. Megnézem a szavazást!

A javaslat praktikus okokból a babahordozásra alkalmas eszközökre épít. A hordozás mellett döntő anyukák azonban nem csak praktikus okokból választják a gyermekkel való közlekedés ilyen formáját. Nem hordozó anyukaként érdekes volt elolvasni a következő cikket,  babahordozásról pro és kontra:
 
A gyereknevelés egy megosztó téma: az egyik anyuka esküszik egy bizonyos megoldásra, a másik azonban arról hallani sem akar. Nincs ez másként a babahordozás esetében sem: vannak hordozókendő-pártiak, és vannak ellenzők. És mint kiderült, van, akinek a legfőbb ellenérve pusztán ennyi: nem érzi magát elég csinosnak a kendővel.
 
 
Babahordozás pro és kontra
 
Amikor megszületik a kisbaba, ösztönös - és ekkor még teljesen elfogadott is - hogy az anya a nap javarészében a karjában tartja, babusgatja. A szoptatás (és utána a büfiztetés) is sok időt vesz még ilyenkor igénybe. Ha az újszülött sír, teljesen természetes, hogy felvesszük. Aztán cseperedik a baba, és a legtöbb anya elkezd aggódni, hogy nem kényezteti-e el túlságosan, ha túl gyakran veszi fel.
 
Ekkor jönnek a gondok.
 
„Ha leteszem, azonnal sír"
- anyukák sokszor mondják, hogy a kisbaba, amint vízszintesbe kerül, rázendít. -
 
„De nem tarthatom egész nap a kezemben"
- teszik hozzá kétségbeesve.
 
Miért nem?
 
Honnan ered egyáltalán az a nézet, hogy a gyereknek el kell lennie szépen csendesen a járókában, vagy a babakocsiban, és hogy egyedül kell aludnia (ráadásul nyikkanás nélkül át kell aludnia az éjszakát), ellenben, ha állandóan a karunkban tartjuk, elkényeztetjük?

Miért tudott elterjedni az a felfogás, hogy a babát le kell szoktatni arról az amúgy természetesnek mutatkozó igényéről, hogy az anyukájával legyen?
 
És miért vált elfogadottá, hogy egy teljesen gyámoltalan kis lénynek a kétségbeesett segélyhívására ne reagáljunk, sírni hagyjuk; és olyasmire trenírozzuk, ami tőle még ebben az életkorban nem várható el?
 
A babahordozás-pártiak szerint a kisbabák elemi szükséglete a testi közelség. Kattints ide a folytatáshoz 
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?
Ugrás az oldal tetejére