Jelenlegi hely

„Szárnyas Malac” rajz- és meseíró pályázat a Bóbita Bábszínházban

2011 őszétől a szokottnál is nagyobb a sürgés-forgás a bábszínházban: a bábkészítő műhelytől a színháztermen, nézőtéren át a bábmúzeumig, a kézműves teremtől a Kakaóbárig minden egyes zugban születésnapi meglepetések készülődnek.

Hogy kinek lesz születésnapja? Hát a Bóbitának!

 
Ötven évvel ezelőtt alapította Kós Lajos Pécsett a Bóbita bábegyüttest, és harminc évvel ezelőtt lett az amatőr bábegyüttesből hivatásos bábszínház.
 
A kis Bóbita felnőtt, s vele együtt sok-sok gyerek is a Bóbita előadásain – ők talán már felnőttként látogatnak el a Felsővámház utca 50-ben lévő új bábszínházépületbe gyermekeikkel, unokáikkal.
 
Hogy az elmúlt 50 év emlékeit legalább részben felelevenítsük, rajzpályázatot hirdetünk minden kedves gyermek, illetve gyereklelkű felnőtt nézőnknek.
 
Arra kérjük nézőinket, rajzolják le nekünk a számukra legkedvesebb előadást, amit a Bóbita Bábszínházban valaha láttak!
 
A másik születésnapi kívánságunk az, hogy végre egy egész mese íródjék a Weöres Sándor verséből magunkénak választott Szárnyas Malacról.
 
Meseíró pályázatunkon tehát arra buzdítjuk közönségünket, írjanak nekünk mesét a Szárnyas Malacról!
 
A képeket ( A/4-es vagy A/3- méretben,tetszőlegesen megválasztott rajzeszközzel elkészítve) és írásokat ( maximum 3 gépelt oldal terjedelemben, kinyomtatva) 2012. január 31-ig juttathatják el pályázóink a Bóbita Bábszínházba ( Pécs 7626, Felsővámház u. 50. ). A rajzok és mesék képek hátoldalára ne felejtsék el ráírni az alkotó nevét, életkorát, lakcímét, telefonszámát vagy egyéb elérhetőségét, illetve a pályázat(ok) címét:
 
„Szárnyas Malac” ( mese)  vagy  „Szárnyas Malac” ( rajz)
 
Az alkotások közül Sramó Gábor, a Bóbita Bábszínház igazgatója, Méhes Károly író és Nagy Márta keramikusművész választja majd ki a számukra legszebbeket, legkedvesebbeket.
 
A kiválasztott műveket megjelentetjük egy ünnepi kiadványban, amelyből egy-egy számot a díjazott pályázók is kapnak a Bóbita születésnapi rendezvénysorozatának hetében ( 2012. április 21-28. ) rendezett díjkiosztón – természetesen a további jutalmak mellett!
 
Szeretettel várjuk a rajzokat és meséket, valamint szeretettel látjuk minden kedves volt, jelenlegi és leendő nézőnket a Bóbita születésnapján!
 
(A Bóbita születésnapi rendezvényeivel kapcsolatban további információk a www.bobita.hu honlapon, illetve kiadványainkban találhatók a későbbiekben.)
 
 
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére