Felfújható játékok
Figyeljetek arra, hogy ezek csak az úszást segítő eszközök, de nem akadályozzák meg a vízbe fulladást, ezért az úszni nem tudó gyereket ezzel sem engedjétek a mély vízbe! Ellenőrizzétek a szelepeket, és hogy nem ereszt-e a játék. Mindig legfeljebb karnyújtásnyira távolodjatok a gyerektől!
Úszógumi
Ne feledd, hogy a gyerek felemelheti mindkét karját, és így könnyen kicsúszhat az úszógumiból.
Karúszó
Ellenőrizd, hogy a gyerek életkorának és súlyának megfelelő eszközt használjon!
Strandlabda
A szabad vizekben balesetveszélyt jelenthet, ha a szél vagy a hullámok elsodorják a labdát, és a gyerek utánamegy. Beszélgessetek el vele ennek veszélyeiről, és arról, hogy nem éri meg a kockázatot, lehet másik labdát venni.
Vízipisztoly
Tanítsd meg nekik, hogy ne célozzon vele arcra, a szemkárosodás veszélye miatt!
Mielőtt fejest ugranánk a medencevásárlásba
Alapvetően három medencetípust – merev, puha falú, valamint fémvázas – különítenek el a szakértők. A puha falú, felfújható medencék előnye a könnyű telepíthetőség és a gyors összerakás, míg a merev falú és a fémvázas szerkezeteknél hosszadalmasabb és időigényesebb a felállítás, cserébe stabilabbak, nagyobb a mélységük és jobban bírják a gyűrődést. A felfújható peremű medencék általában 1-2 szezont bírnak ki, az erősített felső résszel rendelkező típusokat azonban akár 4-6 nyáron keresztül is használhatjuk.
Vásárlásnál fontosabb szempontok: hányan fogják használni a medencét, milyen életkorúak, mennyire aktívak (vízi kiegészítők, csúszda, játék), a szezonban hányszor használjuk majd.
A medence megvásárlása után figyelni kell a megfelelő elhelyezésre, a folyamatos karbantartásra és tisztításra is. A medencét az élettérhez közel, egy abszolút sík, homogén, tiszta és stabil területre ajánlott felállítani, aminek a közelében nincsen hangsúlyos növényzet, nincsenek szúrós és éles tárgyak, és ahol kevés az árnyék, hiszen a napon könnyebben felmelegszik benne a víz, és a gyors koszolódás is elkerülhető.
A maximális tisztaság érdekében mindig zuhanyozzunk le a medence használata előtt, figyeljünk folyamatosan a víz pH-értékére, ami legkönnyebben klórtabletták használatával szabályozható. Naponta használjunk medencetisztító hálót, amivel könnyedén eltávolíthatjuk a bogarakat és faleveleket a vízből. Az éjszakai tároláshoz érdemes takarófóliát beszerezni, ami megakadályozza a gyors piszkolódást, valamint mérsékeli a hőveszteséget is.
A nyári szezon végeztével a medencét mindenképpen fertőtlenítsük, mossuk át zsíroldó tisztítószerrel, majd száradás után minél kisebbre összehajtva, eredeti csomagolásában, vagy egy nagyobb dobozban tároljuk, lehetőség szerint hűvös, naptól védett helyen.
Forrás: mall.hu
- Budapestimami -
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges