Jelenlegi hely

Kerek Világ Általános Iskola

Cím: 7627 Pécs, Gesztenyés utca 2.
Tel.: 72/525-894, 20/400-6714
Email: kerek.vilag.alapitvany@gmail.com

Web: www.kerekvilagalapitvany.hu

Igazgató: Bergmann Éva

 

Célunk, hogy a gyermekek a családjukban élve részesülhessenek a képességeiknek legmegfelelőbb oktatásban és fejlesztésben, nyitottak legyenek a világra, hogy felnőve minél teljesebb értékű tagjai lehessenek a társadalomnak.

Célcsoportunkba tartoznak a Dél-Dunántúli régióban élő:

  • ép értelmű mozgáskorlátozott,
  • tanulásban akadályozott mozgáskorlátozott,
  • értelmileg akadályozott mozgáskorlátozott,
  • tanulásban akadályozott,
  • értelmileg akadályozott,
  • súlyosan és halmozottan sérült tanköteles gyermekek.

Iskolánk egy vagy két előkészítő év után az általános iskola 8 évfolyamának elvégzésére ad lehetőséget, szükség esetén egy vagy két felzárkóztató év közbeiktatásával. A mozgáskorlátozott gyermekek számára speciális mozgásnevelést biztosítunk. A gyermekek számára napközis ellátást biztosítunk. Az iskola szolgáltatásai térítésmentesek.

Alapítványunk támogató szolgálata a gyermekek iskolába járásának megkönnyítése érdekében Baranya megye területéről szállító szolgálatot szervez. Pécsett - szállító szolgálatunk mellett – akadálymentes buszjárat segítségével is elérhető iskolánk.

Iskolai életünket színesítjük integrált nyári táborok és rendezvények szervezésével, melyeknek ép és sérült fiatalok, gyermekek egyaránt résztvevői lehetnek.

Tanácsadással, ügyeik intézésében való közreműködéssel igyekszünk segíteni a családokat.

Az iskolába kerülés feltétele:  szakértői bizottsági javaslat.

További képek ITT!

Forrás

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Elfeledettnek hitt betegség okoz súlyos fertőzéseket avagy mit kell tudni a szamárköhögésről

Elfeledettnek hittük, de súlyos fertőzést okoz - Mit kell tudni a szamárköhögésről

Barátságosnak hangzó neve jellegzetes tünetére utal: a beteg erős köhögés közben a szamár hangjára emlékeztető elnyújtott hangot hallat. 1954 óta kötelező ellene a védőoltás. Általában ezzel úgy hisszük, hogy le is tudtuk egy életre. Pedig nem!
5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

Van, amikor minden egyszerre történik: a gyerekek beszélnek, a táska nincs bepakolva, a vacsora odakozmál, és persze épp akkor csöng a telefon. Ilyenkor a „kiegyensúlyozott családi élet” kifejezés leginkább egy távoli álomnak tűnik. Pedig nem a nagy, drámai változások segítenek, hanem azok az apró szokások, amik csendben, lassan átrendezik a napjainkat.
5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

Gyerekkorunkban magától értetődő volt, hogy kint játszunk. Faleveleket gyűjtöttünk, kavicsokat raktunk sorba, vagy csak lestük, ahogy a hangyák jönnek-mennek a járdán. Ma sok gyerek idejének nagy része zárt térben telik: iskola, otthon, képernyő.
A női termékenység titkai

A női termékenység titkai

A fogantatás és a születés misztérium. Ma már mintha ezt elfelejtettük volna. Mintha a nők már nem bíznának a testükben és abban, hogy képesek egy gyermeket a világra hozni. Egyre inkább támaszkodnak a külső hatásokra, orvosi segítségre. A külső hatások miatt is, hiszen a társadalom nyomása és a stresszes környezet egyáltalán nem segít a nyugodt gyermekvállalásban.
Ugrás az oldal tetejére