Jelenlegi hely

Pécsi Liszt Ferenc Zeneiskola

Cím: Pécs, Rákóczi út 68. - Pécs, Dr. Majorossy I. u. 13. 
Tel.: 72/315-186 - 72/314-790
Email: lfzpecsiroda@gmail.com

Web: www.zeneiskolapecs.hu
https://www.facebook.com/lisztferenczeneiskola.pecs 
Igazgató: Zsoldos Attila

Jelenleg az iskola 781 tanulóját 53 tanár tanítja jó szakmai felkészültséggel és lelkiismeretes munkával, 2 önálló épületén kívül több általános iskolában. A tanulók az elméleti képzés mellett 20 hangszer közül választhatnak: hegedű, gordonka, gitár, zongora, orgona, furulya, fuvola, oboa, klarinét, szaxofon, fagott, trombita, kürt, harsona, tuba, jazz trombita, jazz zongora, ütőhangszerek, hárfa és magánének.

Tanáraink közül többen részt vesznek a város hivatásos és amatőr zenei együtteseinek munkájában.

Az egyéni képzés mellett kamaraegyüttesek, vonós- és fúvószenekar biztosítja a növendékek szakmai fejlődését.

Tanulóink többsége eljut olyan zenei szintre, amely alkalmassá teszi őket, hogy a város amatőr együtteseiben – kórusokban és zenekarokban – hasznosítsák a nálunk tanultakat.

Az iskola hozzájárul a város ifjúsága zenei műveltségének gazdagításához.

Legtehetségesebb növendékeink zenei pályákon folytatják tanulmányaikat, és szép sikereket érnek el országos zeneiskolai versenyeken és megyei rendezvényeken.

A növendék- és tanári hangversenyeink igen látogatottak, népszerűek és eljuttatják az értékes zenét olyan emberekhez is, akik egyébként ritkán mennek el „komolyzenei” hangversenyekre.

Az önálló intézményből 1952 óta nagyon sok neves zenei személyiség került ki, közülük többen világhírű művészek, országos szaktekintélyek:

Jandó Jenő  Kossuth-díjas zongoraművész, Ligeti András  hegedűművész – karmester, Eötvös József, gitárművész, Balogh József klarinétművész és sokan mások, az ország vezető szimfónikus zenekarainak megbecsült tagjai, zeneoktatási intézményeinek - így a Liszt Ferenc Zeneiskolának is – kiemelkedő tanárai.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére