Jelenlegi hely

A french press kávé élménye

Bár az amerikai kávéval is minden rendben van, létezik egy kávéfőző, ami aroma és minőség szempontjából sokak szerint hatványozottan többet nyújt, mint a hagyományos fajták. A french press kávéra milliók esküsznek világszerte, így kíváncsivá tett, hogy pontosan mi is ez a felhajtás, amely a kávé körül tapasztalt francia hatásokról szól. Tegyünk egy utat hát kedvenc kávépörkölőink hazájába, Franciaországba.

A kávé története Franciaországban

A kávé, amelyet francia földön csak café néven emlegetnek, Párizs társadalmi és kulináris életének egyértelmű esszenciája. Az 1640-es években debütált először a francia fővárosban, az első kávézó 1672-ben nyílt meg Párizsban, de maga a kávézás művészete csak a Café Procope 17 évvel későbbi átadásával párhuzamosan vált relevánssá. A kávézók hamarosan a hírek, pletykák és ötletek cseréjének fontos centrumaivá nőtték ki magukat, olyannyira, hogy szinte már hitelesebben funkcionáltak, mint a korhű nyomtatott sajtó. Az általuk gerjesztett közimádat olyan szintre hágott, hogy két-három emberöltő leforgása alatt a számuk mintegy hatszorosára emelkedett az 1720-as évek kezdeti szakaszához képest. A francia forradalom ideje alatt a presszók hatalmas és impulzív politikai viták hadszínterévé avanzsálódtak, ami valljuk be, nem is csoda. Őszintén, csak a puszta gondolatától megkívántam egy forró feketét, így szétnézek egy világszínvonalú prémium kávé vásárlás lehetőséget garantáló webshopban, és választok egy kuriózumot, tarts velem!

És akkor mi is a french press?

Sokan úgy vélik, hogy a french press kávé a legjobb kávé az univerzumban. De vajon miért? Ugye azt mindenki tudja, hogy a francia pörkölés az egyik legismertebb kávépörkölési típus, ami a regionális státuszáról kapta a nevét. Az eljárást egyértelműen az emeli professzionális léptékűvé, hogy a lehető legminimálisabb mértékben sem módosítja a termés valódi jellegét, mindössze egy ínycsiklandó és fenséges aromával gazdagítja az ízhatást. Ehhez jön még a szintén kíméletes főzési metódus, ami nem elvesz, csakis hozzáad. A papírszűrők magukba szívják az íz és az olajok egy részét, az átfolyós gépek szűrői pedig a kávézaccban lévő olajból csennek el értékes aromákat. A french press ezzel szemben lehetővé teszi az áztatást, nincs elakadás, nincs lerakódás – csak a kedvenc, mély, üdítő zamat.

A fotó forrása:
AnnGaysorn / Shutterstock.com

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?
Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Tudtad, hogy május első vasárnapja a nevetés világnapja is? És azt, hogy először 1998-ban Indiában egy úgynevezett nevető klubban tartották meg?
Ugrás az oldal tetejére