Konzulensként a 2-10 alkalmas folyamat során, a következő nehézségekben tudok segíteni:
- evéssel, etetéssel kapcsolatos gondok
- az elalvás, az éjszaka átalvásának problémái
- nehéz megnyugtathatóság, sírás
- dacos viselkedés, hiszti
- napirend, testvérféltékenység, agresszív viselkedés, szobatisztaság stb.
Több, mint húsz éve dolgozom gyógypedagógusként a korai intervenció területén, hallássérült és nyelvi késést mutató gyermekekkel. A regulációs zavarok közül először az evés és etetés során nehézségekkel küzdő gyermekekkel és családjaikkal kezdtem foglalkozni evésterapeutaként.
Integrált szülő-csecsemő/kisgyermek konzulensként szélesebb körű, átfogóbb támogatást tudok nyújtani a regulációs zavarok miatt hozzám fordulók számára.
Azoknak a családoknak nyújtok konzultációs keretek között segítséget, akik 3 év alatti kisgyermeküknél alvásproblémákat, evési / etetési nehézségeket, gyakori sírást, nehéz megnyugtathatóságot, vagy más, kora gyermekkori lelki egészséggel kapcsolatos nehézségeket (érzelem- és/vagy viselkedésszabályozási problémákat ) észlelnek. Ilyenek például: a szobatisztaság elakadása, erős dacos viselkedés (hiszti), leválási fennakadás, stb. Azok is megkereshetnek, akik egy ideje nehezen értik kisbabájuk, gyermekük viselkedését. Általános nevelési kérdésekben és a kisgyermek általános fejlődésében tapasztalt esetleges eltérésekkel kapcsolatban is tudok segítséget adni.
A kisbaba születése - amellett, hogy az egyik legcsodálatosabb dolog a világon - kihívásokat, problémákat, váratlan helyzeteket hoz az életünkbe. Ezek a nehézségek gyakran keltenek aggodalmat az édesanyákban. Elbizonytalanodnak saját magukban, a babával való kapcsolatukban. Előfordulhat, hogy ez a bizonytalanság olyan gondokat okoz, amelyek kibogozásához jó lenne egy kívülálló szakember segítsége.
Konzulensként támogatást, figyelmet, érzelmi biztonságot adok ahhoz, hogy közösen megtaláljuk a megoldást a gyermek viselkedésében és az ezzel kapcsolatos anyai érzések nehézségeiben. Megpróbáljuk feltérképezni a kapcsolati megnyilvánulások mélyebb okait. A célom az, hogy az édesanyák és édesapák rátaláljanak az erőforrásaikra és megerősödhessenek szülői kompetenciájukban.
Keress bátran!
Tel.: 30/223-0085
Email: dettreimola@gmail.com
Facebook: Dettre Imola Gyógypedagógus
Regulációs zavarok, táplálási nehézségek
A regulációs zavar szabályozási rendellenesség csecsemő- és kisgyermekkorban. Azt jelenti, hogy a csecsemőnek nehézségei vannak abban, hogy a „viselkedését” bizonyos területeken megfelelően szabályozza annak érdekében, hogy a környezetéhez alkalmazkodjon. Megjelenhet az etetés, elalvás/átalvás nehézségeiben, de a nagyon sok sírás és a nehéz megnyugtathatóság is az elsődleges zavarok körébe tartozik. Másodlagos regulációs zavarok a később megjelenő tünetek, például: a szobatisztaságra való szoktatás zökkenői, a társakhoz való kapcsolódás, és az ingerfeldolgozás nehézsége, az érzelmek és a viselkedés szabályozásának problémái, mint a dührohamok, a túlzott dac, „hiszti”, agresszivitás, nyugtalanság, koncentrációs nehézségek, játék iránti kedvetlenség, testvérféltékenység, esetleg elhúzódó szeparációs szorongás, stb.
És ez baj? Juthat eszünkbe ez a kérdés. A válasz egyszerű: tulajdonképpen nem. >>> TOVÁBB OLVASOM