Jelenlegi hely

Neurofeedback tréning a pécsi Rovienne Pszichológiai Központban!

A neurofeedback terápia egy olyan fájdalommentes, non-invazív korszerű eljárás, amellyel egy tudatos kontroll alakítható ki az idegrendszer és az agy működése felett.

Szerettük volna, ha a Rovienne Pszichológiai Központban modern és korszerű eljárásokkal tudunk a fejlődni, gyógyulni vágyók szolgálatára lenni a klasszikus pszichológusi ellátási formák mellett, így már a neurofeedback tréning is elérhető Központunkban gyermekek és felnőttek számára egyaránt!

A cél, hogy a tréningek során elsajátított optimális agyműködést a való életben, a kívánt helyzetekben egymaga tudatosan előidézze, és hasznosítsa, gondoljunk egy iskolai teljesítményhelyzetre, vizsgára, versenyre.

Az agyhullámok mintázatában felfedezhető eltérések sok esetben összefüggésbe hozhatók különböző pszichés és idegrendszeri betegségekkel. A neurofeedback tréning által ezen eltérések korrigálhatók, s mindez lehetővé teszi az adott betegségekhez társuló tünetek javulását, akár megszűnését is.

Röviden az agyhullámokról

A hajas fejbőrre felhelyezett elektródák segítségével az EEG rögzíteni tudja az agykéregben található idegsejtek (pontosabban piramissejtek) elektromos aktivitását, mely a számítógépen hullámmintázat formájában jelenik meg.
Az így kapott görbék lesznek az úgynevezett agyhullámok, melyek különböző frekvenciatartományokban működnek, és különböző kognitív állapotokkal hozhatóak összefüggésbe. Az egyes agyhullámok előfordulásának mértéke és aránya minden egyénnél sajátos képet mutat, lesznek azonban olyan optimálistól való eltérések, melyek adott kórképekkel hozhatóak kapcsolatba.

Mindegyik agyhullámnak megvan a maga szerepe, mindegyik működésére szükségünk van. Például amikor pihenünk, vagy álmossá válunk, akkor a lassú hullámoké a szerep. Azonban bizonyos kórképeknél, mint az ADD (figyelemzavar), epilepsziában és krónikus fáradtság ezek a lassú agyhullámok (delta, théta, alfa) aránya jelentősen megnövekedik az egészségeshez képest. Ugyanígy a tanulási nehézségeknél főleg a pihenő állapotra jellemző agyhullámok dominálnak, holott éber állapotra lenne szüksége az idegrendszernek.

Figyelmetlenség, szórakozottság és álmodozás az ADHD tüneteihez tartoznak, ilyenkor a théta hullámok szaporodnak fel.

Milyen esetekben lehet hatékony?

Gyermekeknél jól alkalmazható figyelemzavar, hiperaktivitás, viselkedészavar, szorongásos zavar, tanulási zavar, koncentrációs nehézség, autizmus spektrumzavar, beszédzavar esetében, de fejleszthető vele a kreativitás, relaxáltság, stresszkezelés is.

Felnőtteknél leggyakrabban az ADHD tünetei javíthatók, mint a figyelemzavar, impulzuskontroll nehezítettség, memóriadeficitek, szellemi fáradtság, valamint hatékony lehet szorongásos kórképeknél, poszttraumás stressz-szindrómánál, alvászavarnál, krónikus fejfájásnál, fájdalomnál, fáradtságnál, migrénnél, viselkedéses zavarnál. Jól fokozható a teljesítmény vele, a vizsgákra és versenyekre való felkészülés szintúgy, és stresszkezelésnél is alkalmazható.

Csapatban az erő

A pécsi Rovienne csapata hisz a komplex ellátás erejében. A Központban pszichiáter szakorvosok, felnőtt-, és gyermek klinikai szakpszichológusok, tanácsadó szakpszichológusok dolgoznak, emellett gyógypedagógiai és logopédiai fejlesztések zajlanak.

Bárki biztonságban érezheti magát, hiszen szükség szerint a hozott probléma kapcsán teljes körű ellátást tudunk biztosítani a Központon belül, kiegészítve egymás munkáját a leggyorsabb és leghatékonyabb ellátás érdekében. NFT tréninget kizárólag speciálisan képzett szakember végezhet, megfelelő egészségügyi ismeretekkel. Központunkban Lőrinc Sára pszichológus, neurofeedback tréner elérhető felnőttek és gyermekek részére.

Szívesen olvasna még a módszerről?

Blogbejegyzéseinkben több ízben is írtunk már a neurofeedbackról. Bízza ránk gyermeke vagy saját fejlődését!

Bővebb információ ITT

Levelezési cím, telefon:
nft.rovienne@gmail.com
info@rovienne.hu
+36305979955

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére