Virtuális séta Budapest gyógyfürdőiben
Budapest csodaszép gyógyfürdői közül többet is bejárhatunk a Google Street View szolgáltatás segítségével.
- Gellért Gyógyfürdő és Uszoda
- Király Gyógyfürdő
- Szt. Lukács Gyógyfürdő és Uszoda
- Rudas Gyógyfürdő és Uszoda
- Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda
Barangolás a barlangokban
Mivel Lillafüred barlangjai is zárva vannak jelenleg, ezért virtuális bejárásra invitálják az érdeklődőket az Anna-barlangba és a Szent István-barlangba. A két hazai barlang 360 fokos bemutatóját még 2019-ben készítették, amit ebben az alkalmazásban most elérhetővé tettek a látogatók számára. A túravezető app Google Play-ben és az IOS AppStore-ban is elérhető.
A barlang hűvösét, kristálytiszta levegőjét és mély csendjét nem élvezhetik az érdeklődők, a barlangi képződmények viszont megcsodálhatóak, körbejárhatóak, s hogy az érdekes túravezetésekről se maradjon le senki, bővebb információkat is olvashattok a látnivalókról.
A fokozottan védett Szent István-barlang Lillafüreden, Miskolctól 3,5 km-re nyílik. A járatainak összhossza 1514 m, függőleges kiterjedése pedig 101 m, a barlangtúrák során bemutatott szakasz hossza 170 m, a látogatás során oda-vissza 340 m a bejárt útvonal hosszúsága.
Az Anna-barlang a lillafüredi vízesés mellett található. A világviszonylatban is egyedülálló barlang a Szinva forrás vizéből kivált mésztufában keletkezett. Az üregrendszer egyidős a kőzettel, melynek képződése 150.000-200.000 évvel ezelőtt kezdődött, és napjainkban is tart.
A barlangban különböző növényi fosszíliákat, azaz megkövesedett növényi részeket figyelhetünk meg. A folyosók és termek arculatára jellemző, hogy mindenhol találkozhatunk a mesterséges beavatkozás nyomaival. A barlang lezárt területén fakadó, rendkívül bővizű Anna-forrás Miskolc ivóvízellátásának egy nagyon jelentős részét biztosítja.
Online vártúrák
A gyulai várban az online séta során a vár számos érdekességét megtekinthetik a "látogatók". A várkertben kívülről látjuk az épületet, a Rondellát, majd „bemegyünk” az erődítménybe. A gyulai vár 24 kiállító teremmel rendelkezik: a földszinten található a várbörtön, az éléstár, a sütőház, a kovács- és a fazekasműhely, a borozó-galéria és a kápolna. Az emeleten várúrnői, várúri és várnagyi lakosztályok, várúri hivatali szoba, szandzsákbég fogadószobája, fegyvertár, alabárdosterem és lovagterem található.
Az Almásy-kastély honlapján érhető el a virtuális túra, amelyben az érdeklődők önállóan barangolhatnak a főúri épület termeiben. A látogatók bepillantást nyernek a 19. századi főúri épület mindennapjaiba, az arisztokrácia szokásaiba.
A Bory-vár egy különleges épületcsoport Székesfehérvár Öreghegy városrészében, a Mária-völgyben, melyet Bory Jenő építész, szobrász- és festőművész nagyrészt egymaga épített és díszített évtizedeken át, emléket állítva a hitvesi szeretetnek és művészi álmainak. Hét torony, harminc kisebb-nagyobb helyiség, köztük három műterem, mindenütt szobrok, képek, régiségek, műtárgyak. A város egyik legnépszerűbb látnivalója, ennél fogva látogatók ezrei keresik föl minden évben.
- Budapestimami -
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges