Jelenlegi hely

A kis Nicolas hatvan éves

A kis Nicolas hatvan éves, tudtátok? Hogy hogyan lehet még mindig kicsi? Úgy, hogy ő az egyik leghíresebb francia mesehős kisfiú. Történetei akár igazak is lehetnének, humora egy tőből fakad Janikovszky Éváéval és Karinthyéval.

Ha egy bábművész nem bábozik...

Az a jó abban, ha egy bábművész éppen nem dolgozik, hogy ráér nekünk mesét olvasni. Mint például Schneider Jankó, aki a debreceni Vojtina Bábszínház és a Hepp Trupp kötelékében főállásban varázsolja el kicsi és nagy közönségét nap mint nap. Ugyan szomorú, hogy most kényszerpihenőn vannak báb és emberkollégái is, de azért van ebben valami jó is.

Például az, hogy mióta felfedeztem, naponta meghallgatok egy-két történetet A kis Nicolas könyvből. René Goscinny regénye a gyerekeimet is magával ragadta, alsósokként ráismertek mindennapi életük egy-egy kalandjára, az iskolai helyzetekre a focizástól az eső miatt elmaradó szünetekig, az osztályba érkező új gyerektől az ajándék bicikliig.

Pedig a francia gyerekirodalom leghíresebb kisfiúja, kis Nicolas hatvan éve jelent meg könyv alakban és vált azóta gyerekirodalmi klasszikussá. Az eredetileg képregényként indult történetek alkotói, az Asterix- és Lucky Luke-képregényekkel világhírűvé vált író René Goscinny és a rajzoló Jean-Jacques Sempé.

Népszerűsége olyannyira töretlen, hogy a Nicolas-köteteket 45 nyelvre lefordították, világszerte 15 millió példányt értékesítettek belőlük és több film is készült történeteiből az eltelt hatvan év alatt.

Mi lehet varázsának titka?

Az első szám első személyben Nicolasként elmesélt történetek hangvételével könnyen azonosulnak a gyerekek, a humor, a felnőttek világának furcsaságai és a gyermeki kíváncsiság sosem változik.

„Clotaire az osztály legrosszabb tanulója, és a tanító nénink minden hónapban mindenfélét beír az értesítőjébe, a Clotaire szülei meg minden hónapban megmérgesednek, és akkor Clotaire nem kap édességet, és nem nézhet televíziót. Már annyira hozzászoktak, mesélte Clotaire, hogy a mamája havonta egyszer nem is csinál édességet, a papája meg átmegy tévét nézni a szomszédokhoz.”

Részlet: az Értesítő című fejezetből

Most a kisiskolás Nicolas és különleges barátainak színes történeteit most meghallgathatjátok Ti is Schneider Jankó Kemény Henrik díjas bábszínész felolvasásában. Antanténusz Karanténusz felolvasott meséit René Goscinny: A kis Nicolas című könyvéből, Bognár Róbert fordításában Jankó csatornáján ITT meghallgathatod. Ha élőben szeretnéd hallani, minden délután 14.00 órától megteheted.

A korábban öt külön kötetben megjelen történetek nem is olyan régen egy kötetben újra megjelentek. Ha esetleg Ti is olvasásra szánnátok magatokat.

ADL - Debrecenimami

Forrás: konyves.blog.hu; Kis Nicolas Facebook oldala

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A mi adventi naptárunk Nektek: 24 talányos és találós kérdés kicsiknek és nagyoknak

A mi adventi naptárunk Nektek: 24 talányos és találós kérdés kicsiknek és nagyoknak

Tanító nénik, kisgyerekes szülők, most főleg rátok gondoltunk! Idén egy újdonságot készítettünk olvasóinknak. Fókuszban a találos és talányos kérdések!
2025 és az 5 hosszú hétvége - versbe faragva hoztuk nektek

2025 és az 5 hosszú hétvége - versbe faragva hoztuk nektek

A tervezést soha nem lehet elég korán elkezdeni! Mutatjuk a 2025-ös ünnepeket és a hosszú hétvégéket rímekbe szedve:
Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Fénylő ablakok nyílnak – Világító adventi kalendárium

Élő adventi naptárrá változnak azok a települések, ahol a házak ablakait ünnepi fénybe és díszbe öltöztetik, számmal jelölve a napokat december elsejétől karácsonyig. A várakozás izgalma igazi közösségi élménnyé válik. Testi-lelki egészséget szolgáló program lehet ilyenkor az esti séta lakóhelyünk utcáin. 
Azok a titokzatos tanulási képességek

Azok a titokzatos tanulási képességek

Miért lenne fontos már az oviban a tanulási képességekkel foglalkozni? Hiszen fényévekre van még a suli! Pedig nagyon is az! Cikksorozatunk második része ezt a témát járja körbe.
Ugrás az oldal tetejére