Jelenlegi hely

Vasárnap a nők fél áron látogathatnak el félszáznál több múzeumba

Vasárnap a nők fél áron látogathatnak el félszáznál több budapesti és vidéki múzeumba a nemzetközi nőnap alkalmából!

Vasárnap a nők fél áron látogathatnak el félszáznál több budapesti és vidéki múzeumba a nemzetközi nőnap alkalmából – jelentette be Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának család- és ifjúságügyért felelős államtitkára és Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár csütörtöki közös sajtótájékoztatójukon Budapesten, a Petőfi Irodalmi Múzeumban.

A nőnapi kedvezmény a 6-26 éves, diákigazolvánnyal rendelkező lányokra, nőkre is érvényes, akik így kettős kedvezménnyel válthatnak belépőt a kulturális intézményekbe.

Novák Katalin arról beszélt, hogy bár már egy évszázada van olyan nap, amikor kiemelt figyelmet kapnak a nők, a kormány azt szeretné, ha ezt a figyelmet minden nap megkaphatnák, hiszen - szavai szerint - a nők azok, akik összetartják a társadalmat.

A kormány ezért minden támogatást meg kíván adni, hogy a nők össze tudják egyeztetni a családi életüket a munkájukkal, ugyanakkor meg akarják adni a választás lehetőségét is, azt, hogy eldönthessék, gyermeket nevelnek, múzsák, alkotó nők lesznek, vagy a munkájuknak szentelik az életüket - hangsúlyozta Novák Katalin, utalva a házigazda intézmény Csinszka-kiállítására. Elmondta, hogy a családügyi és a kulturális államtitkárság közös programjához csatlakozó múzeumok listája a kormany.hu, a ncsszi.hu valamint a kultura.hu oldalakon érhető el csütörtöktől.

Hoppál Péter a nőket a családok motorjának nevezte, és úgy vélte, "életünk nőit" - anyánkat, feleségünket, munkatársnőinket, családtagjainkat, barátainkat - nem csak egy napon kellene ünnepelni, a figyelem középpontjába állítani. Az államtitkár ugyanakkor arról is beszélt, a kormány március 8-án külön is oda akar figyelni a nőkre, ezért kívántak kedveskedni nekik a kedvezményes múzeumi belépővel.

Felhívta a figyelmet arra, hogy a programhoz budapesti intézmények mellett számos vidéki múzeum is csatlakozott, ezek közül külön kiemelte a kaposvári Rippl-Rónai Múzeumot. Erre utalva azt hangoztatta: a kormányzat fontosnak tartja, hogy a minőségi kultúrával minél többen találkozzanak, akár a városokban, akár a kistelepüléseken élők.

A kedvezményesen látogatható intézmények között van Budapesten a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum, a Bélyegmúzeum, a Nagytétényi Kastély, az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet, a Magyar Természettudományi Múzeum, Egerben a Dobó István Vármúzeum, a Gödöllői Városi Múzeum, valamint a sajtótájékoztatónak helyet adó Petőfi Irodalmi Múzeum is, ahol  - a nőnapi alkalomnak megfelelően - a Csinszka-kiállítás is megtekinthető.

Ez azt jelenti, hogy vasárnap a 6-26 éves (diákigazolvánnyal rendelkező) lányok, nők például a Petőfi Irodalmi Múzeum állandó kiállításaira - a két kedvezménnyel - 150 forintért, míg időszaki kiállításaira 200 forintért válthatnak belépőt.

A 6 éven aluli gyerekek után és a 70 éven felüli nyugdíjasoknak - ahogy az év többi napján - vasárnap sem fizetniük a múzeumok látogatásáért.

 

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

10 tavaszindító családi bakancslista

10 tavaszindító családi bakancslista

Márciusban valami megmozdul bennünk. Több fény, enyhébb levegő, hosszabb délutánok – és hirtelen mindenki kimozdulna. A tavasz tökéletes alkalom arra, hogy családként is új ritmust találjatok. Nem kell nagy utazás, nem kell költséges program. Elég néhány tudatos, közösen megélt pillanat. Íme egy általános, bárhol megvalósítható tavaszi bakancslista, amelyből kedvetek szerint válogathattok.
Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Március 22. a Víz Világnapja, amelyet az ENSZ kezdeményezésére 1993 óta ünneplünk világszerte. A cél egyszerű, mégis óriási jelentőségű: felhívni a figyelmet arra, hogy a víz nem korlátlan erőforrás. Gyerekként a víz játék, pancsolás, esőcsizmás ugrálás a tócsában. Felnőttként felelősség is. A jó hír? A kettő összeérhet. Íme 7+1 játékos, mégis szemléletformáló ötlet, amelyet bárhol az országban megvalósíthattok.
Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

A pingvin-tudatosság napja vagy a Nemzetközi Fókavadászat-ellenes Nap ismerős? Bizony a Madarak és fák napja mellett több tucatnyi, a növény- és állatvilággal kapcsolatos világnap és jeles nap létezik. Összegyűjtöttük őket, segíthet a pedagógusok óvodai, iskolai munkájában de éppúgy egy otthoni beszélgetés elindításában.
Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

A péntek 13 sokakban még ma is óvatos kíváncsiságot vagy akár szorongást kelt. Mintha egy különös, sűrű energia lengené körbe ezt a napot — és talán valóban így van, csak éppen nem úgy, ahogy a modern babona sugallja.
Ugrás az oldal tetejére