Jelenlegi hely

Dekoratív növény jelölők, hogy megtaláljuk, hova milyen növényt ültettünk

Mindegy, hogy egy nagy kert, vagy egy kis balkon tulajdonosa vagy, ha szeretsz a növényekkel bíbelődni, már biztosan eltervezted, idén miket szeretnél ültetni. Csak ne keverd össze, mit hova vetettél!

A kertészkedésnek rengeteg pozitív hatása van. Engem például megnyugtat. Kikapcsol a digitális munka után, miközben friss levegőn lehetek, közel a természethez. Örömöt jelent, ha kikel és virágzik egy növény, büszkeséggel tölt el, ha az asztalra saját termésből készített étel kerülhet. Nagyszerű lehetőség a gyerekekkel közös ténykedéshez, a természet megismerésére és beszélgetésre az élet nagy dolgairól.

Mit hova tettünk?

Kezdő kertészként nemegyszer elkövettem azt a hibát, hogy elvetettem a magokat és nem jelöltem meg, mit hova tettem. Úgy voltam vele, ennyit meg tudok még én is jegyezni. Tévedtem. Azóta is kezdő kertész vagyok, de tanulva a hibámból, idén a gyerekekkel közösen növény jelölőket készítettünk. Nagyszerű délutáni elfoglaltság volt.

Fotó: Pexels - Cats Coming

Milyen a jó jelölő?

Lehetőleg legyen vízálló. A háztartásban rengeteg feleslegessé vált tárgyat használhatunk erre a célra. Például egy nagyobb tejfölös vödröt, ha felcsíkozunk, máris használható jelölőt kapunk. Így nem kell külön pénzt költenünk erre a célra. De alkalmas szinte bármi: hulladék fadarabok, régi fakanalak, konzervdoboz teteje, söröskupakok, csipeszek....

Szerezzünk be egy UV álló filctollat, ha nem szeretnénk, hogy néhány hét alatt a nap le egye a feliratokat.

Mi fa csipeszeket használtunk, amire a filctollal ráírtuk a növények neveit. Az írni még nem tudó segítőm (a legkisebb gyermekem) pedig virágokkal díszítette őket. Most még a tasakokon várják, hogy teljesítsék a feladatukat. A növények elültetését követően, kis pálcákat fogunk a földbe szúrni, ezekre csiptetjük majd rá a csipeszeket.

Fotó: Debrecenimami

Íme néhány ötlet, növény jelölő táblára.

Kertben, útszélén összeszedett kavics akrillal festve. 

Fotó innen

Fotó innen

Ha a boros üveg kiürül, a parafadugót tegyük el!

Fotó innen

Tiszta mosószeres edények, amibe egy kis átalakítás után ültetni is lehet.

Fotó innen

Bármilyen fadarab tökéletes a célnak.

Fotó innen

Hobby boltban kapható ilyen fa lapka.

Fotó innen

Kávé imádók előnyben!

Fotó innen

Kreatív kertészkedést kívánunk!

Kedit - Debrecenimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Ugrás az oldal tetejére