Jelenlegi hely

Pszichotraumák gyermek-és serdülőkorban

Időpont: 2024 szeptember 9. (hétfő) 18.00
Helyszín: Civil Közösségek Háza (Pécs, Szt.István tér 17.)
Egy újabb érdekfeszítő előadásra várjuk az érdeklődőket!

 

Kezdődik a Lélektér estek új évada! Szeretettel meghívjuk szeptember 9-én, hétfőn este 18 órától tartandó előadásunkra a pécsi Civil Közösségek Házába!

Bóna Adrien klinikai gyermek- és ifjúsági szakpszichológus "Pszichotraumák gyermek- és serdülőkorban" címmel tart előadást: Az előadásban a fejlődés során elszenvedett tágabb értelemben vett traumatizáció formáiról és hatásairól lesz szó néhány saját esetrészleten keresztül.

  • Hogyan határozható meg egyáltalán a trauma fogalma és miként válik egy életesemény traumává?
  • Milyen sajátosságok mentén alakul a jelentésadási folyamat az interperszonális és kulturális térben, milyen egyéni sajátosságok befolyásolják az egyén válaszreakcióit? Ahogy Hamvas Béla írja Arlequin című esszéjében „a világ kizökken és a nem létezőkből hirtelen létezők lesznek…”. A gyermekkori fejlődés során átélt komplex vagy krónikus traumák, mint a rossz bánásmód vagy az elhanyagolás, különösen meghatározó lehet a személyiségfejlődésre és az egyén életútjára, hiszen a trauma folytán olyan sajátosan módosult testi-lelki működésmintázat jelenik meg, amely a pszichés és szomatikus funkciók szinte minden aspektusát érinti.

Az előadás végén rövid kitérőt hallhatunk a lehetséges terápiás módszerekről, valamint a traumát átélt emberekkel foglalkozó segítők nehézségeiről is.

Az előadás a szokások szerint 50-70 perces lesz, melyet kérdések feltevése, beszélgetés követ.

Belépő nincs, háromféle támogatójeggyel lehet a program folytatását segíteni!

A programon való részvétel regisztrációhoz kötött, regisztrálni ITT lehet

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Ugrás az oldal tetejére