Jelenlegi hely

Babás-Mamás avagy Instant életképek a babás hétköznapokról! Igény szerint

Az első hét nehézségeiről már írtam (link: szoptatás.2.0 rész), pedig akkor még segítségem is volt a napi feladatok ellátásában.
Most nézzük meg, hogyan is néz ki az igény szerinti szoptatás, ha az egyik kicsi, a másik meg pici, és a nap nagy részében egyedül vagy velük.

Kezdjük azzal, hogy megoszlottak a vélemények arról is, hogyan, és mikor kellene szoptatni egy újszülöttet. A védőnő szerint minimum két óra legyen az etetések között. A gyerekorvos szerint pedig nem kell minden nyikkra cicire tenni a babát, nyugodtan adjak neki cumit megnyugtatásul.

Hááát, vagyok olyan önfejű anyuka, hogy igenis igény szerint szerettem volna etetni Ronikát, úgy ahogy annak idején a nővérét is.Persze anya tervez, mérleg végez, úgy nézett ki, nem hízik eleget a kicsi, valószínűleg nem elég a tej.
Tápszer kell neki, ennyi volt a gyerekorvos hozzászólása a témához.
Természetesen most sem rohantam a recepttel a patikába. Szoptatási tanácsadót hívtam, gyakorlott anyatársakkal konzultáltam. Ugyanazt mondták, amit a neten olvastam, kábé századjára: minél többet teszed mellre, annál több tej termelődik. Ha lehet, egy-másfél óra legyen egy etetés, ha az egyik cicin belustul, tegyem át a másikra. Az a lényeg, hogy minél tovább legyen mellen a baba.
És persze szedjek homeopátiás bogyókat is, biztos, ami biztos. (Amit el kell szopogatni naponta 5x, úgy, hogy előtte, utána egy órával ne egyek, ne igyak. Amit elég nehéz kivitelezni, ha a szoptatáshoz meg az a tuti tanács, hogy előtte, közben egyek pár falatot, meg igyak is.)

Arról, hogy közben mit csinál a két éves nagy tesó, kevesebb szó esik. Szuperanyák képesek arra, hogy amíg egyik kezükben tartva gyorsan megszoptatják a tíz perc alatt jól lakó szuperbabájukat, addig a nagyobb szupergyerekük egy helyben a másik térdükön ülve hallgatja a mesét.
Én nem vagyok ilyen szuper, méretes újszülöttem etetéséhez szükségem volt mind a két kezemre, sőt esetenként még szoptatós párnát is bevetettem. Ami jó, mert rá tudtam tenni a könyvet, amiből olvastam a kislányomnak. Aki sok mindenben szuper, de abban speciel nem, hogy egy helyben maradjon, amíg anya a kicsivel van elfoglalva.
De becsületére legyen mondva, egészen jól viselte a szobafogságot. A szobáról ezt kevésbe lehet elmondani! :)
 

előtte/utána képekben :-)

 

Szerző: Gacov Katalin - két pici lány anyukája :-)
http://gacov.hu

Ha problémád vagy kérdésed van a szoptatással kapcsolatban, nézd meg, hogy hova fordulhatsz! 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Gyors vacsora vagy ebéd? Természetesen szezonális alapanyagokból!

Gyors vacsora vagy ebéd? Természetesen szezonális alapanyagokból!

Az idő mindig kevés, de 20 percet szánhatunk az egészséges, frissen készült ételre! Saláta, lepény, leves és egy desszert is jutott a végére ajánlónknak.
Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Ugrás az oldal tetejére