Jelenlegi hely

Fuss!! Babakocsival

Eltérőek a vélemények erről. Van, aki ha komplikáció mentes a szülés már a 6 hetes kontroll után engedi, hogy óvatosan nekikezdjünk a sportnak, de a nőgyógyászok és az intim torna tanárok nagy része azt javasolja, hogy a szülés és terhesség során megnyúlt szalagok miatt csak 6 hónappal szülés után kezdjük.



 

Nagyon fontos a fokozatosság a babánknak és nekünk is. Szoktatni kell csemeténket a babakocsizáshoz, ezért első körben fél óránál több nem javasolt. Kis távokkal kezdjünk neki, mivel pár hónap elteltével olyan, mintha újrakezdők lennénk, és a mozgásunk is más lesz, mint amit megszoktunk, mivel magunk előtt toljuk a babakocsit.

 
Meg kell szokni, hogy mekkorát léphetünk, anélkül, hogy beleütközne a lábunk a babakocsiba, és hogy egy kézzel fogjuk a kocsit, a másikkal pedig végezzük a szokásos karmunkát. Meg kell találni hogyan kényelmes. Használjuk a babakocsit úgy, mint egy mankót! Így nem lesz nehezebb vele a futás, sőt! Ízületeinket például jobban kíméli, mivel minimálisan megtámaszkodunk a babakocsin, így kisebb lesz a terhelés. Figyelnünk kell arra is, hogy terhesség alatt sokkal lazábbak ízületeink.
 

Legyünk türelmesek magunkkal! Értékeljünk minden megtett métert.

Először mindössze 20-30 perc javasolt, és nem is feltétlenül kell kocogással kezdeni: egy gyors, tempós séta is tökéletesen megfelel. Magunkkal vihetjük kedvenc zenénket is, mert nem biztos, hogy olyan könnyen fog menni a futás, mint szülés előtt, a zene viszont rengeteg energiát adhat. Igyekezzünk kifelé figyelni, gyermekünkre, a tájra, a fákra, házakra, emberekre, ne pedig arra, hogy mennyire nehéznek találjuk, és miért nem megy jobban.

Ha bármi kellemetlenséget, például alhasi fájdalmat érzünk kocogás során, várjunk kicsit, hagyjuk még piheni szervezetünket! Ilyen esetben ha mindenképp igényünk van a mozgásra, szobabiciklizés, pilates, kismama torna javasolt.

Apa is kezdheti a futást, akár már pár hetesen, anyukák pedig később csatlakozhatnak, ha szervezetük már készen áll!

 

Forrás: www.fussbabakocsival.hu

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére