Jelenlegi hely

Miért fontos az önismeret az anyaság során?

Ezernyi példát sorolhatnék fel, de inkább kiragadok egy olyan történetet, ami sokunk életében előfordul. Ez pedig az állandó rohanás, véget nem érő feladatok listája és a hozzá kapcsolódó feszültség, veszekedések a családban.

Megírom a saját történetemet, majd pontokba szedek még több tippet, lehetőséget, hiszen minden család más, így nálatok más megoldás hozhat eredményt.

Észrevettem, hogy egyre több a veszekedés, türelmetlen lettem a fiammal és a férjemmel is. Amit máskor könnyedén, humorral megoldottunk, abból csetepaté, vagy rosszabb esetben sírás lett. Amikor feladtam, hogy másokban keressem a hibát, elkezdtem megfigyelni, milyen helyzetekben válok házisárkánnyá. Rájöttem, akkor kezdek feszültté válni, amikor egy nap alatt sok helyre kell odaérni időre, vagy túl sok tennivaló szerepel a naptáramban.

Miután erre rájöttem, a megoldás is gyorsan megérkezett.

Ha sok helyre kell odaérnünk, szólok előre a családnak, hogy feszült leszek, segítsenek a készülődésben és viseljenek el. Illetve amit csak lehet, előkészítek előző nap, hogy gyorsabban tudjunk indulni.

A tennivalókban pedig segítséget kértem. Például megkértem anyukámat, időnként főzzön nekünk (pedig nagyon nehezen kérek segítséget, ő pedig nem szeret főzni, így ezúton is köszönöm neki). Priorizálom a feladatokat és néhányról kiderült, lehet élni az elvégzése nélkül.

Ami még nagyon fontos, az énidőmet is beírom a naptáramba! Nehogy elfelejtsek sétálni az erdőben, hogy feltöltődjek, megnyugodjak.

Tippek a probléma felismeréséhez:

  • Első lépésként akár azt is megfigyelheted, milyen vagy, amikor kezdesz feszültté válni. Ez abban segít, hogy hamarabb felismerd és még a veszekedés kirobbanása előtt ki tudj lépni a helyzetből.
  • Keress összefüggést, milyen helyzetekben válsz feszültté. Ehhez akár naplót is vezethetsz.

Tippek a túl sok feladat megoldásához:

  • írd össze a tennivalókat, hogy átlásd, min tudsz változtatni
  • kérj segítséget
  • priorizálj
  • a gyorsan elvégezhető feladatokat ne halogasd, gyűjtsd össze
  • ha túl nagy egy feladat és ezért nehezen állsz neki, bontsd kisebb lépésekre
  • van, amit kihagyhatsz?
  • töltődj és pihenj is!

Ha úgy érzed, túlzottan összecsapnak a hullámok a fejed fölött, bátran kérj segítséget szakembertől!

Mint láthattad, ahogy jobban megismerjük a reakcióinkat, szokásainkat, meg is változtathatjuk azokat. Ahogy változunk, úgy válnak egyre békésebbé, örömtelibbé a napjaink.

Nyúlné Terpó Edit - Fedezd fel Magad

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.
Ugrás az oldal tetejére