Megírom a saját történetemet, majd pontokba szedek még több tippet, lehetőséget, hiszen minden család más, így nálatok más megoldás hozhat eredményt.
Észrevettem, hogy egyre több a veszekedés, türelmetlen lettem a fiammal és a férjemmel is. Amit máskor könnyedén, humorral megoldottunk, abból csetepaté, vagy rosszabb esetben sírás lett. Amikor feladtam, hogy másokban keressem a hibát, elkezdtem megfigyelni, milyen helyzetekben válok házisárkánnyá. Rájöttem, akkor kezdek feszültté válni, amikor egy nap alatt sok helyre kell odaérni időre, vagy túl sok tennivaló szerepel a naptáramban.
Miután erre rájöttem, a megoldás is gyorsan megérkezett.
Ha sok helyre kell odaérnünk, szólok előre a családnak, hogy feszült leszek, segítsenek a készülődésben és viseljenek el. Illetve amit csak lehet, előkészítek előző nap, hogy gyorsabban tudjunk indulni.
A tennivalókban pedig segítséget kértem. Például megkértem anyukámat, időnként főzzön nekünk (pedig nagyon nehezen kérek segítséget, ő pedig nem szeret főzni, így ezúton is köszönöm neki). Priorizálom a feladatokat és néhányról kiderült, lehet élni az elvégzése nélkül.
Ami még nagyon fontos, az énidőmet is beírom a naptáramba! Nehogy elfelejtsek sétálni az erdőben, hogy feltöltődjek, megnyugodjak.
Tippek a probléma felismeréséhez:
- Első lépésként akár azt is megfigyelheted, milyen vagy, amikor kezdesz feszültté válni. Ez abban segít, hogy hamarabb felismerd és még a veszekedés kirobbanása előtt ki tudj lépni a helyzetből.
- Keress összefüggést, milyen helyzetekben válsz feszültté. Ehhez akár naplót is vezethetsz.
Tippek a túl sok feladat megoldásához:
- írd össze a tennivalókat, hogy átlásd, min tudsz változtatni
- kérj segítséget
- priorizálj
- a gyorsan elvégezhető feladatokat ne halogasd, gyűjtsd össze
- ha túl nagy egy feladat és ezért nehezen állsz neki, bontsd kisebb lépésekre
- van, amit kihagyhatsz?
- töltődj és pihenj is!
Ha úgy érzed, túlzottan összecsapnak a hullámok a fejed fölött, bátran kérj segítséget szakembertől!
Mint láthattad, ahogy jobban megismerjük a reakcióinkat, szokásainkat, meg is változtathatjuk azokat. Ahogy változunk, úgy válnak egyre békésebbé, örömtelibbé a napjaink.
Nyúlné Terpó Edit - Fedezd fel Magad
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges