Jelenlegi hely

Kampány indul a nem egészséges gyerekek örökbefogadásáért

Kampányt kíván indítani jövőre a család- és ifjúságügyért felelős államtitkárság azért, hogy az örökbefogadó családok több olyan gyermeket fogadjanak be, akik nem teljesen egészségesek, vagy már idősebbek.

Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) államtitkára a Fővárosi Gyermekvédelmi Szakszolgálat Örökbefogadási Szakszolgálatának szakmai nyílt napján elmondta, hogy jelenleg nagyon sok nem teljesen egészséges, illetve fogyatékkal élő gyerek vár örökbefogadásra, ám a családok többsége egészséges csecsemőt szeretne hazavinni.

Az államtitkár a szemléletformálást nevezte a legfontosabb feladatnak, hangsúlyozva, hogy nyitottabbá kell tenni a szülőket, hiszen minden gyermek érték. A kampány mellett az örökbefogadó szülők felkészítését végzőknek is feladatuk lesz, hogy továbbadják ezt a nyitott szemléletet – fűzte hozzá.

Novák Katalin felidézte a kormány eddig hozott intézkedéseit, amelyek célja az örökbefogadási folyamat ösztönzése, megkönnyítése és felgyorsítása. Elmondta továbbá, hogy örökbefogadói gyest is bevezettek, ez fél évig jár a családoknak a gyermekkel való ismerkedés idejére. A szabályozást pedig úgy változtatták meg, hogy segítse a gyerekek minél fiatalabb korban történő örökbe fogadását.

Az államtitkár tájékoztatása szerint az új családba kerülő gyerekek több mint fele három év alatti, míg a gyermekvédelmi szakellátásba kerülők 65 százaléka 10 év feletti, továbbá 27 százalékuk egészségi vagy mentális problémákkal küzd. Így csak 8 százalékot tesz ki azok száma, akiket a jelentkező családok azonnal örökbe fogadnának – fűzte hozzá.

Megemlítette, hogy évente országosan 700-800 gyereket fogadnak örökbe, miközben 1100 örökbefogadásra várót regisztrálnak.

Kuslits Gábor, a Fővárosi Gyermekvédelmi Szakszolgálat igazgatója elmondta, Budapesten mintegy 160 gyerek lenne örökbe fogadható évente, de közülük csak 40-60-at fogadnak örökbe. Budapesten körülbelül nyolcszázan várnak arra, hogy örökbe fogadhassanak, és ebben az évben 250 új jelentkezőt regisztráltak. Jelezte azt is, ahhoz, hogy valaki örökbe fogadhasson egy gyermeket, átlagosan négy évig kell várakoznia.

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére