Jelenlegi hely

A 3 leggyakoribb tévhit a mellműtétekről

A különböző típusú mellműtétek - legyen az mellfelvarrás, mellnagyobbítás vagy éppen mellkisebbítés - egyre népszerűbbek és ma már rutinműtétnek számítanak. Egyre több nő fekszik kés alá az életminőség javítása céljából. Mielőtt azonban rászánnánk magunkat, érdemes alaposan utánajárni annak, hogy mivel is jár egy mellműtét.

Dr. Lóderer Zoltán sebész, plasztikai sebész, a Lóderer Plasztikai Sebészet vezetője elárulta, mik a leggyakoribb tévhitek a mellplasztikai műtétek kapcsán.

„Ha nem is a leggyakoribb, de a legelrettentőbb hiedelem, hogy a mellműtétek komoly szövődményekkel járhatnak együtt, sőt mellrákot is okozhatnak. Még ha ez évekkel ezelőtt lehetséges is volt, a mai fejlett orvostudomány mellett már nagyon kicsi az esélye bármilyen komolyabb szövődménynek vagy daganat kialakulásának. A műtét utáni megfigyeléssel és a kontrollvizsgálatokkal mindezek elkerülhetők, vagy időben kezelhetők” – teszi hozzá a plasztikai sebész főorvos.

Emellett sokan hezitálnak, mert a fájdalomtól tartanak. Dr. Lóderer szerint ugyanakkor a félelmek részben alaptalanok.

„A mellműtétek altatásban történnek, így a páciens a beavatkozás során semmilyen fájdalmat nem érez. A műtét után előfordulhat feszítő érzés, érzékenység és más kellemetlenebb tünetek, de a mai modern orvostechnológiai eszközöknek köszönhetően erős fájdalom a műtét után sem tapasztalható”.

Gyakori érv a mellplasztikával szemben a szoptatás és a mellműtét összeférhetetlensége is. Dr. Lóderer Zoltán ezt máshogy látja.

„A mellműtét és a gyermekvállalás nem zárják ki egymást. A behelyezett implantátum nem akadályozza a szoptatást és nem jelent veszélyt a babára nézve sem. Azonban, ha még a baba és a műtét is csak tervben van, akkor fontos az időzítés. Ilyen esetben a baba legyen az első. A terhességgel és szoptatással változhat a mellek mérete és formája, így nem biztos, hogy ugyanarra a típusú beavatkozásra lenne szükség gyermekvállalás után, mint előtte.”

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére