Jelenlegi hely

3 sport, amit minden gyermeknek ki kell próbálnia!

Gyakran feltesszük magunknak a kérdést gyermekeink fizikai edzettségével kapcsolatban: vigyük-e magunkkal sportolni, mikor jelentkezzünk profi edzővel való foglalkozásokra, és egy adott sportág vajon segíti vagy rontja a fejlődésüket? Hogyan válasszuk ki a megfelelő tevékenységtípust ahhoz, hogy gyermekünkben életre szóló sportszeretetet generáljunk? Vajon melyek a legnépszerűbb sportágak, amit minden gyermeknek ki kell próbálnia?

1. Biciklizés

A sportkalandot talán a biciklivel kezdhetjük, akár már egy 2 éves gyerkőccel is, aki remek szórakozásként fogja kezelni az egyensúly-bringázást. 4-5 éves korban érdemes bevezetni a kétkerekű kerékpárt, hogy az évek múlásával áttérhessünk a kerékpáros edzések tematikájára. A látszattal ellentétben ezeket csak a gyermek 12 éves kora után érdemes elkezdeni. Addig is a kerékpározást kezeljük szórakoztató, családi időtöltésként. Ne feledkezzünk meg a sisak, a kerékpáros kesztyű és az egyéb védőfelszerelések használatáról se!

2. Vízi sportok

A medencébe már nyugodtan vihetünk babát is, aki nagyon jól fogja érezni magát a vízben. A profi úszásoktatást 5-6 éves korban érdemes elkezdeni. A vitorlázással vagy szörfözéssel járó kalandozás 7 éven felüli gyerekeknek ajánlott. A kockázatosabb sportokat, mint a búvárkodás és a vízisí, nem szabad 10 éves kor előtt bevezetni. A Stand Up Paddle viszont remek sport az egész család számára. A megfelelő – hosszabb és szélesebb – deszka kiválasztásával együtt utazhatunk a gyermekkel, és élvezhetjük az együtt töltött időt a természet lágy ölén. Az igazság azonban az, hogy minél idősebb a gyerek, annál szívesebben próbálja ki magát saját deszkával és lapáttal, ilyenkor érdemes elgondolkodni a gyerek SUP beszerzésén, és felszerelni a lurkót a magasságának és súlyának megfelelő sporteszközzel. A gyerekeknek szánt SUP deszkának megfelelő paraméterekkel kell rendelkeznie, és a gyártó megválasztása is fontos szempont. A márka nélküli termékek alacsony árral csábítanak, de minőségük is ennek megfelelő. A választásnál nem érdemes elsősorban az árra fókuszálni, főleg, hogy a számodra egyik legfontosabb ember egészségéről és biztonságáról van szó. Így a SUP vásárlás procedúráját mindig kezeljük kiemelt prioritással!

3. Téli sportok

Egy 2-3 éves kisgyerekkel már belevághatunk a téli sportok izgalmas kalandjába is. Ebben a korban viszont még csak kizárólag a felnőtt felügyelete melletti szánkózást forszírozzuk. Egy 4-5 éves gyerek már debütálhat a jégpályán is, a korcsolyázás terepén. És 5 éves kor után érdemes lassan rátérni a síelésre, a snowboardozásra viszont még javasolt éveket várni. A sok síiskolának köszönhetően a kicsinek bőven lesz lehetősége a hóban játszani, és lassan belépni a téli sportok élménydús világába.

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére