Jelenlegi hely

7 nagyszerű film, ami arra ösztönzi a gyerkőcöt, hogy óvja a környezetét

Szülőként fontos feladatunk a gyerekekkel megismertetni az őket körülvevő világot és a környezetvédelemre való nevelést sem árt időben elkezdeni. Egy egyszerű mód arra, hogy bevezessük a témát, ha színes dokumentumfilmeket, animációs mozikat nézünk közösen a kicsikkel.

  • Lorax (2012)

A 2012-ben bemutatott amerikai animációs film Dr. Seuss 1971-ben megírt könyvének történetét dolgozza fel, melynek fő üzenete:  “Hacsak valaki nem tesz a természetért, akkor semmi sem fog megjavulni. De nem ám!” A főszereplő a 12 éves kisfiú, Ted, aki egy teljesen mesterséges városban, “Amkell falván” él. Itt minden műanyagból, fémből vagy szintetikus anyagokból készült, a valódi természet már réges-régen kihalt. A fiatal fiú szerelmes lesz a szomszédjában lakó lányba Audrey-ba, akinek egyetlen vágya, hogy élő fákat láthasson. Elmeséli a fiúnak, hogy régen mindenfelé ilyenek nőttek, egyenesen a földből, selymes, puha leveleik voltak és csodálatos illatuk. A szerelmes Ted bármit megtenne azért, hogy boldoggá tegye a kislányt, így útra kell, hogy a városon kívül, a környező, kopár területről hozzon egyet…

  • Pingvinek vándorlása (2005)

Ősszel az öt évet elért pingvinek elhagyják élőhelyüket, az óceánt, és ősi szaporodóhelyükre, a szárazföld belsejébe vándorolnak. Elkezdődik az udvarlás, majd a családalapítás, megszületnek a pingvincsemeték. A kis pingvinek élete mindkét szülő munkáján, az élelmet rejtő óceán és a költőhely közt megtett oda-vissza utakon múlik. A film társadalmi üzenete nagy vihart kavart, főleg az Amerikai Egyesült Államokban. Az antarktiszi császárpingvinek vándorlását követő francia film Oscar-díjat és César-díjat is kapott, amikor 2005-ben bemutatták. Sikeréhez minden bizonnyal az is hozzájárult, hogy a színész, Morgan Freeman narrálta a megható történetet.

  • A Föld (2007)

Az Északi-sarktól indulva a Kalahári sivatagig juthatunk el, ha úgy döntünk, ezt a lélegzetelállítóan szép és színes dokumentumfilmet nézzük meg a  gyerekkel egy hűvösebb nyári délutánon. Közben végigkísérhetjük az évszakok változásait, és bepillantást nyerhetünk bolygónk varázslatos, ugyanakkor kegyetlen világába is. A film egyszerre ünnepli a földi élet szépségeit, és figyelmeztet az ember felelősségére, bolygónk épségének megőrzése érdekében.

  • WALL-E (2008)

Majdnem minden gyerek imádja a robotokat, így amellett, hogy ez egy nagyszerű, kedves lánctalpas robotról szóló mese, egy nagyon erős környezetvédelemmel kapcsolatos üzenetet is hordoz. A film egy képet fest arról, hogy mi történne, ha minden természetes erőforrás eltűnne a bolygónkról. WALL-E, a szeméttömörítő az egyetlen működő szerkezet a Földön, az emberiség ugyanis elhagyta a lakhatatlanná vált bolygót. A kis munkagép több száz magányos éve gyűjti a kacatokat, amikor megjelenik EVA, a modern és áramvonalas keresőrobot, aki megdobogtatja a szívét…

  • Bagolyvédők (2006)

Carl Hiaason fiktív története az alapja a filmnek, amelyben megismerünk három tinédzsert, akik titkos búvóhelyükön baglyokat gondoznak. Azért különleges ez a mozi, mert a gyerekek nemcsak a baglyok viselkedéséről tudhatnak meg belőle többet, hanem azt is megtanulhatják, hogy mennyire szép dolog elesett vagy veszélyben lévő, bajba került állatokról gondoskodni. Nyolc és tizennégy év közötti életkorban ajánlott!

  • Arktisz királysága (2006)

Egy másik nagy sikerű családi dokumentumfilm az Arktisz királysága, amely két kisállatra fókuszálva mutatja be, hogyan próbálnak meg a sarkvidékeken élő állatok nap mint nap boldogulni. Nanu, a jegesmedvebocs és Seela, a rozmárkölyök életét követhetjük nyomon születésüktől egészen nyolc éves korukig. Láthatjuk a szüleik küzdelmét az életben maradásért, és a film segítségével a gyerekek a klímaváltozás veszélyeiről is többet megtudhatnak, hiszen a szélsőséges időjárás az, amely megnehezíti a kisállatok táplálékhoz jutását.

  • Bolygónk, a Föld (2006)

A BBC megaprodukciójában a Föld kerül a felfedezőkörút középpontjába, nem más, mint David Attenborough tolmácsolásában. A gyönyörű filmet öt év alatt készítette 40 operatőr, akik több, mint 200 helyszínen forgattak. A tizenegy részes sorozat első epizódjában a Földnek életet adó vizekről és a Nap csodálatos erejéről tudhatunk meg többet. A hegyek bebarangolása után, a sivatagos területeket is megismerhetjük, és a sarkvidékeken élő jegesmedvék vagy a farkascsordák életébe is beleshetünk. Kicsiknek és nagyoknak is bátran ajánljuk!


Forrás: noklapja.nlcafe.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére