Nyertesünk, a játékban 150-es sorszámmal részt vevő”goronreni” három év alatti gyermekével is bátran nekivághat az egész napos kalandnak: a kisgyermekes családok kényelméről pelenkázó helyiség gondoskodik, az oda készített mikrosütő és szék pedig arról tanúskodik: itt fontos szempont a legkisebbek gond nélküli táplálása.
Az egyedülálló, tematikus élménypark utcáin sétálva tényleg megelevenedik a középkor, ami nem csak a korhű épületeknek és környezetnek, illetve középkort idéző halk muzsikának köszönhető: a járókelők közé vegyült, páncélba öltözött lovag, az „Adjon Istent” köszönő szerzetes, a dalra fakadó trubadúr és a felvágott nyelvű javasasszony mind – mind hozzájárulnak a tökéletes illúzióhoz.
A műhelyekbe betérve igazi mesteremberektől leshet el fortélyokat az utazó, fiú gyerekekkel ott járva a kovács és a fafaragó vitte a pálmát. A kislányok (anyukák) is bőven találnak kedvükre valót: kosárfonó, fazekas műhely, mézeskalácsos, szabó és ékszerkészítő műhely várja őket.
Az Apródképző színjátékai -„Mátyás király lopni megy”, „Lovaggá lett fiú” - biztosan megragadják a gyermeki fantáziát, a Boccaccio tollából való pajzán történek viszont szigorúan anyának, vagy apának szólnak (valakinek ugye vigyázni kell a gyerekekre!) Ha a szülők mégis együtt vennének részt ezen a korhatáros programon: gyermekfelügyelet kérhető.
Gyermeknek és felnőttnek egyaránt kitűnő szórakozást nyújt a Madaras Színpad és a Lovagi Küzdőtér programja: látványos madárbemutató és röptetés keretében sólyom, sas, uhu, és holló kerül a nézőkkel testközelbe, majd a lovagi tornák párviadalai, íjász bemutatói tartogatnak izgalmakat.
Nem csak előre meghirdetett programokkal találkozhat a látogató: a Vízimalom közelében rögtönzött utcai csetepatén több katona „ott hagyta a fogát”, ami közelről szemlélve és a meglepetés erejénél fogva szívet dobogtató élmény!
Érdemes figyelemmel kísérni az Élménybirtok honlapját, mert az állandó programok mellett mindig készülnek valami érdekességgel: látogatásunkkor éppen a Fegyverhordozók Fesztiváljába csöppentünk, a hétéves fiúk legnagyobb örömére.
Egy bikali fabatkáért (300 Ft) isteni finom kemencés kalács kóstolható – igazi vajjal, baracklekvárral - a Zöld Diófa Csárdánál, ha a látogató nem tömte még tele a hasát a pékműhelyben, vagy a Fogadó a Fehér Hattyú-ban. A bikali fabatka költhető még „csacsifogatolásra”, lovagoltatásra, lándzsa- és csillagdobásra, íjászatra.
A Bikali Élménybirtokon minden együtt van egy feledhetetlen és tartalmas családi élményhez: legyél részese Te is!
A nyereményjáték helyes megfejtése:
Mi az Élménybirtok szlogenje?
- Ahol életre kel a középkor
- Feltárul az ókor világa
- Időutazás a jövőbe
Melyik az a magyar település, ahol az Élménybirtok található?
- A Pécstől 17 kilomérre fekvő Igal
- A Pécstől 25 kilométerre fekvő Birján
- A Pécstől 50 kilométerre fekvő Bikal
Az alábbiak közül mely mesterségekkel NEM ismerkedhet meg a látogató az Élménybirtokon?
- Kosárfonó, fafaragó, gyertyaöntő
- kefekötő, mészégető, sörfőző
- Pékmester, kovácsmester, fazekas
Hol fogyaszthat szalonnás kenyérlángost az Élménybirtok látogatója?
- Fogadó a Fehér Hattyúhoz
- Fogadó a Barna Kutyához
- Fogadó a Zöld Békához
Nyertesünknek gratulálunk! Ha Neked most nem kedvezett a szerencse, játssz velünk a következő hónapban is!
Szép nyári napokat!
Gellén Nóra
2010. július 13.