Jelenlegi hely

Eredményes évet zárt az MCC Fiatal Tehetség Programja - Ötödik osztályba lépő kisdiákok jelentkezését várják az ősszel induló tanévre

Közösségi aktivitás és a kommunikációs készség terén mutatták a legnagyobb fejlődést a Mathias Corvinus Collegium Fiatal Tehetség (FIT) Programjának felső tagozatos kisdiákjai. A négy régióban (Miskolcon, Veszprémben, Pécsett, Szolnokon) zajló képzések pszichológiai szakvéleményen alapuló eredményeit a régióvezetők és a szülők is megerősítették. A sikeres évet követően a FIT Program már az őszi tanévre toborozza a diákokat, szeptember 11-ig várják az érdeklődő, motivált gyerekek jelentkezését.

A második félévben már sokkal nyitottabbak voltak a diákok a társaik felé, ennek köszönhetően pedig aktívabbak, ügyesebbek lettek a csoportmunkában. Tökéletesen látszik, hogy mindenki megtalálja a helyét a csapatban: míg egyesek vezetői készségeik miatt emelkednek ki, addig a <<kevésbé szereplősek>> jó meglátásaikkal és egyedi ötleteikkel mozdítják előre a kreatív feladatmegoldást. Nincs jó és rossz helytállás egy adott szituációban, hiszen a cél az, hogy mindenki a saját képességeihez mérten fejlődjön” – nyilatkozta Szűcs Izabella, a FIT Programot vizsgáló szakértő.

A közösségi tevékenységek alatt a diákok már korán megtanulják, hogyan tudják érvényesíteni készségeiket és képességeiket. A szakértői csoport viselkedéselemző pszichológusa, Haraszti Tímea elmondása szerint az alkalmazkodás és a kooperáció „nyelvének” tanulása elősegíti, hogy hatékonyabban megtalálják az összhangot társaikkal. Ezek a tapasztalatok hatással lesznek a személyiségük fejlődésére is, amelyek meghatározzák a későbbi társas helyzetekben tanúsított viselkedésüket.

A csoportos munkák során elsajátított készségek még határozottabb fellépést, magabiztosságot adtak a diákoknak, a sikerélmények által pedig bátrabbá, kezdeményezőbbé váltak, amit a szülők is megerősítettek. A közösségi feladatok lehetőséget teremtenek arra, hogy a gyerekek megismerjék és tisztában legyenek erősségeikkel és fejlesztendő területeikkel. Ez egyben kitűnő önismereti tréning is számukra, aminek pozitív hatását később, a pályaválasztás során is felhasználhatják.

A programban részt vevő gyermekek rendkívül sokat fejlődtek a közösségi aktivitás területén: nyitottá váltak egymás felé, ennek köszönhetően számos új barátság született az elmúlt egy évben. A gyakorlatközpontú feladatok segítik a vezetői kompetenciák megnyilvánulását, ugyanakkor azok a diákok is remekül helytállnak, akik szívesebben maradnak a háttérben, mert jó meglátásaikkal és egyedi ötleteikkel ügyesen előremozdítják a közös munkát. Mindenki megtalálhatja a csapaton belüli helyét, így a diákok rendkívül jó hatással vannak társaikra, támogatják és motiválják egymást. Fontos tapasztalat, hogy a gyerekek egyéni készségeinek fejlődése a program keretein kívül is megfigyelhető: a résztvevők határozottabbá, bátrabbá és érdeklődőbbé váltak, sokak tanulmányi eredménye javulást mutatott az év végére” – nyilatkozta Márfi Luca, a Fiatal Tehetség Program pécsi régióvezetője.

A program már ebben a korban is nagy hangsúlyt fektet a lexikális tudás és a különböző készségek elsajátításán túl a kapcsolatépítésre, így a diákok évente egyszer nyári tehetségtáborban vehetnek részt. Az ebben az évben első alkalommal Csobánkán szervezett FIT-táborba közel száz gyermek érkezett szerte az országból, akik újabb élményekkel gazdagodtak.

A Fiatal Tehetség Program a felső tagozatos diákokat megcélzó speciális képzés, amely 2015 októberében az ország négy régiójában (Miskolc, Veszprém, Pécs, Szolnok) indult, ősztől pedig már Budapesten is elérhető. A program célja, hogy a szülőkkel és tanárokkal együtt segítse a gyermekek kibontakozását, látókörének szélesítését és az egyéni érdeklődési területek felfedezését, amely a későbbiekben a diákok tudatos pályaválasztását támogatja. A teljesen ingyenes képzés különlegessége abban rejlik, hogy a diákok nonformális keretek között, hétvégi oktatási napokon, valamint az oktatók által kapott anyagokon keresztül sajátítanak el a mindennapi élethez sok szállal kötődő témákat (úgymint a pénzügyi ismeretek, a média világa, a természettudományos kísérletek, egészségügyi tudatosság vagy a robotika), amelyekkel a hagyományos oktatási rendszerben nem találkoznak.

A FIT Program iránt érdeklődők a fit.mcc.hu oldalon tájékozódhatnak bővebben a 2016 őszén induló képzésről.

További információ:

Lendvai Eszter
Mayweather-Miller Communications
+36 20 4370402
eszter.lendvai@mayweather-miller.com


A Mathias Corvinus Collegium Fiatal Tehetség (FIT) Programja speciálisan felső tagozatos diákoknak szóló, hagyományos oktatást kiegészítő tehetséggondozó képzés, amely jelenleg az ország négy vidéki városában zajlik: Szolnokon, Pécsett, Miskolcon és Veszprémben, szeptemberben pedig már Budapesten is indul. A program célja, hogy nyitottan gondolkodó, tudatosan cselekvő, közösségükben aktív fiatalokat képezzenek, akik készek folyamatosan fejleszteni saját képességeiket. A képzés a Magyar Nemzeti Bank alapítványainak támogatásával valósul meg, így a diákok számára ingyenes.

http://www.mcc.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére