Jelenlegi hely

Ezt jól kifőzzük! Szabadnapozz a Pécsimamival!

Új programsorozat a láthatáron -nem csak- városi háziasszonyoknak! Megtanítjuk a befőzés és tartósítás fortélyait, az alapanyagok beszerzését, a piacolás apró trükkjeit. Aszalunk, ivólevet készítünk, üvegbe zárjuk a napfényt! Egy interaktív szabadnap, amit Neked sem szabad kihagynod!

Emlékeztek még a nagyi sárgabaracklekváros kenyerére? A virslis lecsó utánozhatatlan melegségére? A grízestészta mellé ropogtatott őszibarackbefőttre vagy a meggyputtyogtatástól lilára színeződött ujjakra? Én sajnos már csak nagyon halványan….

Éppen azon gondolkoztam, hogy de jó lenne már az igazi tavasz, egy kis nosztalgia, a D-vitaminban gazdag napfény, amikor jött a telefon:

Lenne-e kedvünk kidolgozni egy olyan programsorozatot, amiben háziasszonyoknak taníthatnánk meg a befőzés fortélyait, a helyi termékek ízeit, az egészséges táplálkozás alapjait?

Egy pillanatig sem haboztam: még szép!

Az események gyorsan pörögtek: Dr. Őri Lászlónak, a Baranya Megyei Önkormányzat elnökének köszönhetően pénteken már át is vehettük a Civil Összefogás Fórum és a Magyar Asszonyok Érdekszövetsége által nekünk ajándékozott befőzőautomatákat, ivólé készítő berendezéseket és egy szuper aszalógépet.

Izgalmakkal teli hétvége várt ránk: azonnal belekezdtünk a programok kidolgozásába. Záporoztak az ötletek, és a kérdések, amikre háziasszonyokként mi is kerestük a válaszokat. Össze is állítottuk interaktív szabadnapjaink izgalmas témaköreit,

amelyekből párat most megosztok Veletek is: 

- Közös lekvárkészítés helyi termelők vagy általatok hozott gyümölcsök felhasználásával
​- Savanyítás, sós krémek és zöldség alapok eltevése a hidegebb hónapokra
- Aszalás és élő ételek
- Rostos ivólé és szörp készítése
- Piacolás kisokos: helyi termelői piacok, praktikák és trükkök
- Szezonális konyha, tudatos tervezés
- Pénztárcakímélő praktikák
- Nagyanyáink szakácskönyve: hagyományok, amiket érdemes őriznünk
- És még sok-sok minden más…

No meg a jókedv- ami garantált! Hasonló érdeklődésű emberekkel, közösségben alkotni önmagában is nagy élmény! Hát még így, hogy ennyi mindent tanulunk egymásról, és együtt nyitjuk ki a világot!

Összefogásban pedig ezúttal sincs hiány: alig telt el pár nap, és máris egy fantasztikus felajánlást kaptunk: Czimmermanné Sztraka Tímea közel 300 darab befőttesüveggel támogatja a programsorozat megvalósulását- amit ezúton is nagyon köszönünk!

Továbbra is szeretettel fogadunk minden segítséget, ami hozzájárul a családok számára okozott önfeledt pillanatokhoz. Főleg a legváltozatosabb szezonális gyümölcsöknek és zöldségeknek örülünk, amelyekkel családok százainak asztalára tudunk majd egy kis boldogságot, egy kis egészséget varázsolni!

Ebben a borongós, megkésett tavaszban bőven lesz időnk arra, hogy a legszuperebb szabadnapot tervezzük meg Számotokra, és már nagyon várjuk, hogy élőben is találkozhassunk!

Hamarosan a részletekkel is jelentkezünk, de addigis figyeljétek oldalunkat, a Pécsimami Facebook oldalát, és iratkozzatok fel hírlevelünkre- mert ezen a programon mindenképpen ott kell lennetek!

Nemsokára startolunk, tarts velünk!

Amrein Tamásné Miskolczi Boglárka

-a Pécsimami hivatalos zöldítője

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére